21%
21%
Nauja
Nauja

Lieku čia

RESTO QUI

Marco Balzano

Vertinimas nėra galimas:
93% of 100
(įvertinimai 11)

EAN kodas: 9786090139226, ISBN kodas: 9786090139226, SKU: 000000000001111721, Puslapių skaičius: 192, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Italų, Originalo kalba: Lietuvių, Leidimo metai: 2019-11-25, Formatas: 23,5x14,3x2, Knygyne: 13.39, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Rasa Klioštoraitytė

Ypatinga kaina 10,58 €
Knygyne 13,39 €

Sutaupote 2,81 € (21%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

„Jei tau ši vieta ką nors reiškia, jei šios gatvės ir kalnai tau priklauso, nebijok čia likti.“
Kai prasideda karas arba potvynis, žmonės dažniausiai palieka gimtuosius namus ir bėga kur akys mato. Tačiau Trina pasirinko kitą kelią. Gimusi ir užaugusi Italijai priklausančiose vokiškose Pietų Tirolio žemėse ji atlaikė skaudžius diktatoriaus Benito Musolinio fašistinio režimo kirčius, nesitaikstė su vokiečių nacionalistais, nepabūgo ir italų valdininkų, siekiančių paversti jos mylimą miestelį dirbtiniu ežeru.
Kovos įrankiu Trina renkasi pasakojimą, kuriame sutelpa ne tik skausmingi vietos gyventojų išgyvenimai, bet ir jos asmeninės dramos. Gyvenimo negandų užgrūdinta moteris skiria savo atsiminimus pradingusiai dar prieš karą dukteriai. Tikėdama, kad vieną dieną ši sugrįš namo, Trina stengėsi perteikti gimtinės istoriją, įprasminti jaunystės idealus ir išsaugoti brangiausių žmonių atminimą.
Marco Balzano sako, kad parašyti šį romaną jį įkvėpė tikra Pietų Tirolio miestelio Kurono istorija. Po karo pastačius užtvanką, miestelis buvo užtvindytas, ir šiandien tik kyšanti iš dirbtinio ežero bažnyčios varpinė mena jame gyvenusių žmonių praeitį. Iki šiol mokytoju dirbantis autorius, kurio kūriniai yra pelnę prestižines literatūrines premijas, mums pateikia ne tik mažos bendruomenės istoriją didžiųjų istorijos kataklizmų epochoje. Jis meistriškai piešia paprastos moters, pasiryžusios priešintis pasaulio likimą lemiančioms jėgoms, drąsą ir tvirtybę. 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 11)
TOP komentarai
 1. 100%
  Įdomi istorija. Rekomensuoju
 2. 100%
  Knyga paliko didelį įspūdį. Knygoje palikta daug klausimų ir veikėjų apie kuriuos nebesužinome nieko (kaip susiklostė jų likimas). Bet tai ir daro knygą tikrą. Be didelių pagražinimų parodomas gyvenimas karo ir pokario metu.
 3. 100%
  Labai gera knyga, verčianti susimąstyti, kiek žmogui gali būti skirta pergyvenimų ir neteisybės. Kažkodėl pažymėjo tik 3 žvaigždutes, nors žymėjau visas 5.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...