IŠPARDAVIMAS

Lieku čia

ISBN kodas: 9786090139226, EAN kodas: 9786090139226

RESTO QUI

Marco Balzano

Vertinimas nėra galimas:
92% of 100
(įvertinimai 26)

ISBN kodas: 9786090139226, EAN kodas: 9786090139226, SKU: 000000000001111721, Puslapių skaičius: 192, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2019-11-25, Kalba, iš kurios versta: Italų, Originalo kalba: Italų, Formatas: 23,5x14,3x2, Vertėjas: Rasa Di Pasquale, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
6,69 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

„Jei tau ši vieta ką nors reiškia, jei šios gatvės ir kalnai tau priklauso, nebijok čia likti.“
Kai prasideda karas arba potvynis, žmonės dažniausiai palieka gimtuosius namus ir bėga kur akys mato. Tačiau Trina pasirinko kitą kelią. Gimusi ir užaugusi Italijai priklausančiose vokiškose Pietų Tirolio žemėse ji atlaikė skaudžius diktatoriaus Benito Musolinio fašistinio režimo kirčius, nesitaikstė su vokiečių nacionalistais, nepabūgo ir italų valdininkų, siekiančių paversti jos mylimą miestelį dirbtiniu ežeru.
Kovos įrankiu Trina renkasi pasakojimą, kuriame sutelpa ne tik skausmingi vietos gyventojų išgyvenimai, bet ir jos asmeninės dramos. Gyvenimo negandų užgrūdinta moteris skiria savo atsiminimus pradingusiai dar prieš karą dukteriai. Tikėdama, kad vieną dieną ši sugrįš namo, Trina stengėsi perteikti gimtinės istoriją, įprasminti jaunystės idealus ir išsaugoti brangiausių žmonių atminimą.

Marco Balzano sako, kad parašyti šį romaną jį įkvėpė tikra Pietų Tirolio miestelio Kurono istorija. Po karo pastačius užtvanką, miestelis buvo užtvindytas, ir šiandien tik kyšanti iš dirbtinio ežero bažnyčios varpinė mena jame gyvenusių žmonių praeitį. Iki šiol mokytoju dirbantis autorius, kurio kūriniai yra pelnę prestižines literatūrines premijas, mums pateikia ne tik mažos bendruomenės istoriją didžiųjų istorijos kataklizmų epochoje. Jis meistriškai piešia paprastos moters, pasiryžusios priešintis pasaulio likimą lemiančioms jėgoms, drąsą ir tvirtybę. 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 26)
TOP komentarai
 1. 100%
  Tikrais faktais paremta istorija apie politiniais sumetimais užlietus kaimus, pastačius užtvanką. Valstietis Erichas, tirolietis, negali palikti savo žemės, jis kovoja visą gyvenimą, įtraukia į šią kovą žmoną Tilę, tačiau miršta pavargęs nuo kitų, nuo savęs, nuo savo minčių, nuo minčių apie prarastą dukrą, žemę, prarastus namus. Gana liūdna istorija. Tik niekaip nesupratau, kodėl autorius vyras rašė moters vardu. Taip ir jautėsi, kad jausmai visai ne moteriški. Manau, kad pasakojimas Ericho asmeniu būtų buvęs dar tikresnis.
 2. 100%
  Liūdnas pasakojimas apie vieno miestelio likimą. Apie žmonių išlikimą, karą ir praradimus.
 3. 100%
  Įdomus pasakojimas apie šeimos gyvenimą istorinių įvykių sūkuryje, apie tradicijų ir naujovių sankirtą
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...