Lietuvos vizionierės

ISBN kodas: 9786094664434, EAN kodas: 9786094664434

Elena Gasiulytė

Vertinimas nėra galimas:
89% of 100
(įvertinimai 7)

ISBN kodas: 9786094664434, EAN kodas: 9786094664434, SKU: 000000000002182807, Puslapių skaičius: 200, Spalvingumas: Dvispalvis, Viršelio tipas: Minkštas, Leidimo metai: 2019-12-10, Originalo kalba: Lietuvių, Formatas: 21,5x14,5x1,5, Knygyne: 7.89, Leidykla: Tyto alba UAB

Ypatinga kaina
3,89 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę


Elena Gasiulytė – atsitiktinai gide tapusi filologė, su kolege įkūrusi interaktyvias ekskursijas po Vilnių organizuojančią “Idėjų karalystę”. Turi katę, kolekcionuoja vinilines plokšteles, laisvalaikiu labai neprofesionaliai šoka ir miega bent keturiolika valandų per parą. 
Miglė Anušauskaitė – dirba Judaikos tyrimų centre, yra nupiešusi daugybę komiksų ir kelias apdovanojimus pelniusias grafines noveles (“Dr. Kvadratas. Greimas ir jo semiotika”, “10 litų”). Turi šunį, mėgsta vabzdžius, ežius ir nesąmones. 
Įspūdžio rašymas – tai ne biografija, o “Lietuvos vizionierės. 10 įspūdžiografijų” – ne enciklopedinių faktų rinkinys. Tai dešimt subjektyvių pasakojimų apie moteris, kurios įėjo į Lietuvos bei pasaulio istoriją kaip novatorės ir vizionierės. Tai labai asmeniška knyga-pokalbis su dešimčia istorinių asmenybių, sukėlusių proveržį įvairiose srityse: politikoje, muzikoje, kulinarijoje ar literatūroje. Drauge tai – savotiškas vakarėlis, kuriame turėsite progą susipažinti ir su valdovėmis, ir su rašytojomis, ir su muzikante, virėja bei anarchiste. Kai kurios iš jų – Žemaitė ar Sofija Čiurlionienė – atrodytų, visiems gerai žinomos, bet perskaitę jų istorijas pamatysite šias veikėjas naujai ir kitaip. Apie kitas vizionieres – Mariją Liudviką Gonzagą, Emmą Goldman ar Clarą Rockmore – galbūt išgirsite pirmą kartą, tačiau jos ilgam paliks pėdsaką jūsų atmintyje. Visas dešimtukas nejučia verčia didžiuotis, kad šių moterų gyvenimuose vienaip ar kitaip įsipainiojusi Lietuva. 
Įspūdžio rašymas man regisi giminingas šviesos rašymui – fotografijoms. Darant nuotrauką šviesa išdegina akimirkos įspaudą juostoje arba metalo plokštelėje, jei kalbėtume apie senesnius laikus. Įspūdžiografija yra tekstas, smegenyse paliekantis įspaudą tos sunkiai apčiuopiamos nuojautos, kad aprašytą žmogų bent truputį pažįsti, sako E. Gasiulytė.
Ši knyga – bandymas pasišnekėti su dešimčia Lietuvos kultūrai svarbių asmenybių. O drauge ir dviejų autorių pokalbis: netikėti ir asmeniški E. Gasiulytės tekstai ieško bendros kalbos su ironiškais ir drąsiais M. Anušauskaitės komiksais.  


Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 7)
TOP komentarai
 1. 100%
  KAi kurios istorijos labai smarkiai pagavo, ėjau ieškoti informacijos apie herojes.
 2. 100%
  Šarminga knyga, labai patiko autorės bendravimas su įspūdingomis moterimis ir puikus humoro jausmas. Kai kuriomis aprašytomis asmenybėmis seniai žavėjausi, o perskaičius knygą labai sudomino Emmos Goldman idėjos, labai artimos.
 3. 100%
  Prisispazinsiu, jog su sios autores kuryba nebuvau susipazinusi. Taciau visas siuzetas labai pakabino. Istorija, persipynusi su rasytojos emocijomis, ispudziais-super stilius! Gero skaitymo doze. Labai rekomenduoju:)
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...