GERA KAINA

Literatūros semiotika

ISBN kodas: 9789955233893, EAN kodas: 9789955233893

Literatūros semiotika

Kęstutis Nastopka

SKU: 000000000002117250, ISBN kodas: 9789955233893, EAN kodas: 9789955233893, Puslapių skaičius: 322, Viršelio tipas: Minkštas, Spalvingumas: Nespalvotas, Formatas: 14,5x21,5x1,7, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB

Ypatinga kaina
3,47 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Kęstutis Nastopka - literaūros tyrinėtojas, kritikas, Vilniaus universiteto A. J. Greimo semiotinių studijų centro profesorius, knygų "Lietuvių eilėraščio poetika" (1985), "Išsprūstanti prasmė"(1991), "Reikšmių poetika" (2002) autorius. Jo naujausia knyga "Literatūros semiotika" - pirmasis Lietuvoje veikalas, kuriame susistemintos svarbiausios semiotikos idėjos, temos, sąvokos. Knygoje išsamiai pristatoma Algirdo Juliaus Greimo semiotikos mokyklos teorija nuo pat jos ištakų iki mūsų dienų. Aptariamos pagrindinės Tartu-Maskvos (Jurijaus Lotmano) ir amerikietiškosios (Charles'o Sanderso Pierce'o) semiotikos nuostatos. Teoriniai samprotavimai derinami su konkrečių lietuvių literatūros tekstų semiotine analize.

Gimusi iš bendravimo su studentais ir Lietuvos beu užsienio kolegomis, Kęstučio Nastopkos ,,Literatūros semiotika'' nėra beaistrė akademinė monografija, tai pulsuojantis pokalbis su bičiuliais ir oponentais, tarp kurių ,,kiečiausias'' oponentas pasirodo besąs pats ,,lėmėjas'' A. J. Greimas, kurio teoriją knygos autorius užsispyrėliškai gina, surasdamas vis naujų argumentų ir taip plėtodamas pačią teoriją.

                                                                                                              Loreta Mačianskaitė


Iki šiol vyravo nuostata, kad semiotiniai tekstai nuobodūs ir nepaskaitomi dėl per daug specifinės juose vartojamos metakalbos, suprantamos tik siauram specialistų ratui. Naujausia Kęstučio Nastopkos knyga griauna šią semiotinio rašymo tradiciją. Joje semiotika ne tik deklaruojama, bet ir praktikuojama kaip ,,linksmasis mokslas'', lengvai ir žaismingai dėstant prasmės problematiką, semiotinio metodo gudrybes, sumaniai derinant teorinius svarstymus su praktinėmis jų iliustracijomis.

                                                                                                                   Nijolė Keršytė

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
Įvertinkite šią prekę pirmieji Nepraleiskite progos, dalyvaukite „Metų iššūkyje” ir įvertinkite šią prekę pirmieji Pradėti „Metų iššūkį“
Jums taip pat gali patikti...