20%
20%
Nauja
Nauja

Liūdesio fizika

ISBN kodas: 9786098306255, EAN kodas: 9786098306255

Georgi Gospodinov

ISBN kodas: 9786098306255, EAN kodas: 9786098306255, SKU: 000000000002189528, Puslapių skaičius: 284, Viršelio tipas: Minkštas, Leidimo metai: 2022-05-03, Kalba, iš kurios versta: Bulgarų, Originalo kalba: Bulgarų, Formatas: 21x14x2,4, Knygyne: 19.90, Vertėjas: Laima Masytė, Leidykla: Vox rara, MB (RARA leidykla)

Ypatinga kaina
15,92 €
Knygyne
19,90 €

Sutaupote 3,98 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Šio romano pasakotoją, G. G., kamuoja patologiška empatija: jis nevalingai įsikūnyja į kitų žmonių, gyvūnų ar net augalų patirtis, prisiminimus ir išgyvena juos lyg savus – tiek XX a. pradžioje malūne netyčia palikto savo senelio, tiek vienišo, labirinte įkalinto mitinio Minotauro ar net kaip vaisto ryjamo šliužo. Fiksuodamas tuos momentus, jis ima pasakoti tykią pasaulio istoriją, pažymėtą iš pažiūros nereikšmingais fragmentais ir paskirų likimų vingiais, kurios centre – melancholija ir Minotauras. Šiam gebėjimui blėstant, o laikui nenumaldomai nestojant, G. G. bando jį pergudrauti kurdamas laiko kapsules, kuriose ima kaupti dabarties atspindžius, nykstančių būties ženklų sąrašus, iš nepažįstamųjų nupirktas istorijas. Šokčiodamas tarp laikotarpių ir perspektyvų, pasakotojas surezga įspūdingą istorijų labirintą, kuriame apstu susijungiančių pasakojimo takų, gilių rūsių ir šalutinių koridorių.


Liūdesio fizika – knyga apie empatiją ir jos pradingimą, apie pasaulio rudenį, minotaurus, tūnančius mumyse, visur slypintį didingumą, elementariąsias liūdesio daleles, apie amžiną, iš naujo išgyvenamą vaikystę. Tai žaismingas, subtilus ir jaudinantis bene garsiausio šiuolaikinio bulgarų rašytojo Georgio Gospodinovo romanas, kuriame jis, surankiojęs unikalias „mažas“ istorijas, lyg Šachrazada supina juos į pasakojimą, kupiną švelniai postmodernios ironijos, intelektualaus polėkio, lengvo absurdo ir lengvabūdiškos savirefleksijos. 


Georgis Gospodinovas (g. 1967) - prozininkas, poetas, eseistas, dramaturgas, vienas svarbiausių šiuolaikinių bulgarų autorių. Rašytojo kūryba išversta į daugiau nei 15 kalbų ir yra pelniusi daugybę nacionalinių apdovanojimų Bulgarijoje ir užsienyje. Gospodinovo knygos pasižymi netradicine forma ir postmodernistine estetika - jose žaismingai fragmentuojamas pasakojimas, gausu metafikcinių žaidimų, čia dažnai atsisakoma didžiųjų naratyvų, o vietoje jų kuriamos polifoniškos atskirų akimirkų kronikos. Gospodinovas fikciją derina su autobiografiškomis istorijomis, sociologinėmis bei filosofinėmis įžvalgomis, daug dėmesio skiria rytų europiečių kultūrai, pasaulėžiūrai ir unikalumams.


Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
Įvertinkite šią prekę pirmieji Nepraleiskite progos, dalyvaukite „Metų iššūkyje” ir įvertinkite šią prekę pirmieji Pradėti „Metų iššūkį“
Jums taip pat gali patikti...