50%
50%

Lizarija, arba moteriško malonumo paslaptys

Lisario o il piacere infinito delle donne

Antonella Cilento

Vertinimas nėra galimas:
70% of 100
(įvertinimai 2)

EAN kodas: 9786090120804, ISBN kodas: 9786090120804, SKU: 000000000001110125, Puslapių skaičius: 336, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Italų, Originalo kalba: Italų, Leidimo metai: 2015-10-30, Formatas: 24x15x2,9, Knygyne: 13.19, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Ieva Mažeikaitė

Ypatinga kaina 6,60 €
Knygyne 13,19 €

Sutaupote 6,59 € (50%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Lizarija, arba moteriško malonumo paslaptys

Septyniolikto amžiaus istorinis Neapolis, daugiasluoksnis siužetas, autentiškai atskleista epocha atsiveria prestižine Strega premija nominuotame romane.

Romano centre – jauna vienturtė ispanų karininko dukra Lizarija, dėl nevykusios operacijos tapusi nebyle: chirurgas norėjo išpjauti guzą, atsiradusį neva dėl to, kad mergaitė per daug plepėjo, dainavo ir reiškė savo mintis, o tai moterims anuomet buvo draudžiama.

Kai tėvai nusprendžia ją ištekinti už seno sukriošėlio, jų valiai mergina pasipriešina miegu – tarsi Miegančioji Gražuolė ilgiems mėnesiams panyra į sapną. Vis dėlto jaunas gydytojas Avisentas, Flandrijoje pagarsėjęs kaip visiškas šarlatanas ir nuo blogos šlovės pabėgęs į Neapolį, randą būdą – griežtai saugomą paslapty, bet puikiai numanomą, – kaip priversti miegančią merginą dejuoti iš malonumo ir galiausiai ją prižadinti. Apsimetėlis daktarėlis gauna Lizariją į žmonas, bet tartum apsėstas ima domėtis to begalinio moteriško malonumo paslaptimi. Avisentas įninka raustis senoviniuose traktatuose, santuokinėje lovoje, netgi viešnamiuose ir lavoninėse, mėgindamas perprasti tą gūdų mechanizmą, padedantį moterims pajusti stiprų jausmą, „gebantį išjudinti statinius ir išrauti medžius su šaknimis“.

Tekstas parašytas meistrišku stiliumi ir be galo vaizdinga kalba, liejasi lengvai ir sklandžiai, nors perteikia tokią įmantrią, gūdžią, sudėtingą epochą – epidemijų apniktą septyniolikto amžiaus pirmos pusės miestą. Šiame romane nieko nėra atsitiktinio ar paviršutiniško – knygos autorė skrupulingai atkūrė aprašomąjį laikotarpį. Romano veikėjai – išgalvoti personažai ir tikros istorinės asmenybės – sukinėjasi tarp nešvarių varguomenės skersgatvių, prabangių olandų bankininkų rūmų ir Caravaggio mokyklos dailininkų dirbtuvių: tai ir sukilėlių vadas su visa lozorių kariauna, ir tapytojai Salvatoras Rosa, José de Ribera, arogantiški ir žiaurūs tautos išrinktieji. Juntami Neapolio gatvių kvapai, prieš akis iškyla ryškiaspalviai šilkai, susimaišę su gatvių purvu ir šurmuliu.

 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
 1. 80%
  Pirma knygos puse labai įtraukė. Buvo labai įdomu, įvykiai vystėsi labai intensyviai. Mistikos ( pasakos ) elementai atrodė labai įtikinamai. Buvo aiškiai dėstoma tai ko tikėjausi ( moteriško malonumo paslapčių tyrinėjimas ).. tačiau nuo antros pusės knygos prasidėjo ( toks jausmas) kad visai kita knyga ( nors taip pat labai įdomi ). Siužetas labai nutolo nuo pagrindinės idėjos. Pagrindinė herojė nublanko antrame plane...
  Knyga patiko. Tikrai jautėsi 17a. Italijos gyvenimas...
  Rekomenduoju.
 2. 60%
  Tikrai taip, pirma knygos puse nuteike sulaukti idomios pabaigos, ko nenutiko. Pagirciau gera vertima.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()