27%
27%
Nauja
Nauja

Lizos butas

Vaiva Rykštaitė

Vertinimas nėra galimas:
65% of 100
(įvertinimai 12)

SKU: 000000000002183138, EAN kodas: 9786094664496, ISBN kodas: 9786094664496, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Lietuvių, Puslapių skaičius: 264, Leidimo metai: 2020-01-27, Formatas: 22,1x14,7x2,7, Knygyne: 16.49, Leidykla: Tyto alba UAB

Ypatinga kaina 11,99 € Knygyne 16,49 €

Sutaupote 4,50 € (27%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Laiptinė kvepia skrudintomis saulėgrąžomis, kartais – benamių šlapimu. Butą stebi ant suoliuko kojomis tabaluojančios čigonės. Čia gyveno Liza – palikusi tik violetinę taburetę ir toršerą su kutais. Bute visada tamsu, saulę užstoja senamiesčio mūrai. Kažkur toli už lango žmonės ruošiasi į Baltijos kelią, stoja prieš tankus Sausio tryliktosios naktį, švenčia, perka, parduoda  –  laukinio kapitalizmo pradžia. Lizos bute dabar gyvena maža mergaitė, kuri užaugusi nori būti tokia kaip jos mama – mylėti tiek pat vyrų, dažytis lūpas ir rūkyti balkone. Išėjus į kiemą, su čigonėmis geriau nesisveikinti, šitaip kalba kaimynai. Į butą kartą įsiveržė mafiozai, išdaužė viską, kas buvo po ranka. Į butą braunasi vyrai, kantriai, atkakliai, kiekvienas lyg lokio kailį savo moteriai dovanoja vis kitokio stiliaus remontą. Motina rūko balkone, čigonės kviečia praeivius paburti iš rankos, maža mergaitė pirmąsyk išeina į kiemą ieškoti draugų. Storos buto sienos nepraleidžia nei saulės, nei riksmo, bet viską atsimena…

Vaiva Rykštaitė (g. 1985 m.) – filosofijos magistrė, tinklaraštininkė. Šiuo metu gyvena Havajuose, augina dvi dukras. „Lizos butas“ – aštuntoji jos knyga.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 12)
TOP komentarai
 1. 100%
  Tikrai puiki knyga, su įsimintinais, ryškiais personažais, įtraukiančiu pasakojimu, jausmingai perteikta mažos, vėliau paauglės mergaitės, gyvenančios spalvingame Kauno senamiestyje, istorija. Rašytoja, atrodo, pažįsta kiekvieną Kauno senamiesčio gatvelę, jos gyventojus. Puikiai atkurtas neseniai nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos istorinis kontekstas. Ačiū rašytojai už įkvepiantį ir talentingą pasakojimą!
 2. 80%
  To nesitikėjau, bet knyga patiko. Ir mane sugrąžino į vaikystę.
 3. 80%
  Man ši knyga sukėlė tikrą nostalgijos bei prisiminimų bangą. Priminė mano pačios vaikystę. Tie patys žaidimai kieme su vaikais, stovėjimas po balkono lanagais ir rėkimas "Ar gaaali Mantas išeiti į lauką?". Skaitydama šią knygą vis susimąstydavau, jog mano dukra tokios vaikystės jau nebeturės. Tik nežinau gerai tai, ar blogai..
  Kai ir kitose Vaivos knygose, taip ir šitoje man patiko autorės humoro jausmas. Ne kartą ir ne du kikenau skaitydama. Šiame pasakojime atrodo, jog viskas yra taip - kaip turi būti. O ir Saulitos amžinos meilės paieškos atrodo irgi nei kiek nestebina. Ir namuose atsiradus naujam tėčiui galvoji, jog šitas tai jau tikrai bus paskutinis.
  Labai patiko tai, kaip autorė pavaizdavo MEILĖS sampratą šioje savo knygoje. Tai kaip motina myli savo dukrą bei vyrus. Ir kodėl ji vis dar yra savo meilės paieškose? Paprasta, bet neprasta knyga apie ne visai jau tokius ir paprastus dalykus.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...