25%
25%

Lokių miestas

ISBN kodas: 9786090139974, EAN kodas: 9786090139974

Björnstad

Fredrik Backman

Vertinimas nėra galimas:
92% of 100
(įvertinimai 32)

EAN kodas: 9786090139974, SKU: 000000000001111879, ISBN kodas: 9786090139974, Spalvingumas: Nespalvotas, Puslapių skaičius: 384, Leidimo metai: 2019-01-20, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Švedų, Originalo kalba: Švedų, Formatas: 23,5x14,2x3,3, Knygyne: 19.99, Vertėjas: Virginija Jurgaitytė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina 14,99 € Knygyne 19,99 €

Sutaupote 5,00 € (25%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę


Fredrikas Bakmanas vos perkopęs 30-metį (2012 m.) išleido debiutinį romaną „Gyveno kartą Uvė“ ir šis tapo tikra sensacija ne tik gimtojoje Švedijoje, bet ir daugybėje šalių. Dabar rašytojo bibliografijoje – jau aštuoni romanai, išversti į daugiau nei 25-ias kalbas. Lietuviškai išleista „Gyveno kartą Uvė“, „Močiutė siunčia linkėjimų ir atsiprašo“, „Čia buvo Brita Marija“.

Švedijos užkampyje įsikūręs atšiaurus miestelis Bjornstadas. Nors pavadinimas – Lokių miestas – sufleruoja, kad kažkada šiose vietovėse turėjo netrūkti lokių, dabar šį žvėrį čia retai sutiksi. Mažėja ir žmonių: jie iškeliauja ten, kur daugiau galimybių, nes, pasak vienos veikėjos, „šiame mieste gyventi neįmanoma. Čia galima tik išgyventi“. Bjornstadas nyksta, bet viena viltis miestelėnams dar likusi. Tai – ledo ritulys.
Šis žaidimas Bjornstadui reiškia maždaug tą patį, ką lietuviams – krepšinis. Kai vietos jaunimo komanda šalies čempionate prasibrauna iki finalo, Bjornstade sužimba nauja viltis. Jei pavyktų laimėti, miestelis atkreiptų į save dėmesį, galėtų pritraukti didesnį finansavimą, atsirastų naujų darbo vietų ir Bjornstadas vėl atgimtų.
Tačiau šiuos lūkesčius sudaužo per ledo ritulininkų vakarėlį įvykdytas nusikaltimas. Į dvi stovyklas pasidaliję miestelio gyventojai turi stoti į akistatą su sąžine. Ar tikslas visuomet pateisina priemones? Ar sporto žvaigždėms galioja kitos taisyklės? Ar geresnio gyvenimo viltis ir meilė ledo rituliui yra svarbiau nei elementarus žmogiškumas?

„Kalbant apie Švedijos kultūrą, F. Backmanas niekuo nenusileidžia ABBA  ir Stiegui Larssonui.“ – The New York Times Book Review

„Lokių miestas“ dar kartą patvirtina F. Backmano kaip ypatingo gilumo, stulbinančio įžvalgumo ir išskirtinio talento autoriaus statusą.“ – The Washington Times

„Nors iš pirmo žvilgsnio galėtų pasirodyti, kad pagrindinis knygos veikėjas – ledo ritulys, iš tiesų pirmaisiais smuikais griežia gilūs, įvairiapusiai ir turtingi F. Backmano sukurti veikėjai. O pro vietomis niūrią istorijos atmosferą ryškiai prasišviečia meilė, pasiaukojimas, draugystė ir viltis.“ – Publishers Weekly

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 32)
TOP komentarai
 1. 100%
  Nuostabi knyga! Labai gilūs, puikiai išnagrinėti veikėjų charakteriai. Knyga patiks ne tik, mėgstantiems sportą, bet ir paaugliams, tėvams, turintiems vaikų ir šiaip visiems, kurie mėgsta geras knygas ir trilerius. Meistriška!
 2. 100%

  Perskaičiusi šią knygą tik dar kartelį įsitikinau kaip labai man patinka Backman'as. Jis moka paprastai, bet tuo pačiu ir be galo įtaigiai papasakoti istorijas. Sunku atsiplėšti, o ir skaitant atrodo, tarsi ir tu išgyveni visą pasakojimą.
  Šį kartą autorius palietė tokią temą, kuri tikiu, jog negali palikti abejingų. Ypač nelengva skaityti tėvams, o juolab tiems, kurie augina dukteris. Tai kova tarp to, kas reikia ir to, kas yra teisinga. Tėvai tenori apsaugoti savo vaikus, o kartais atrodo, jog vienintelis troškimas tėra žudyti.. Ir tu nenori nieko labiau pasaulyje tik, kad tavo vaikas būtų sveikas bei saugus.. Tačiau kartais blogi dalykai nutinka geriems žmonėma ir deja.. Nei vienas nesame nuo to apsaugotas.
  Tiesiog puiki knyga, kurią tikiu, jog norėsiu perskaityti ateityje dar kartą. Mačiau, jog yra ir antroji knyga "Mes prieš jus". Labai norėsiu perskaityti ir ją.
 3. 100%
  Fredrik Backman - nuostabus, kaip ir visi be išimties jo kūriniai.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...