Magas. E.knyga

ISBN kodas: 9786090148938​, EAN kodas: 9786090148945

The Magus

John Fowles

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimai 2)

SKU: 000000000011002817, Knygos formatas: Elektroninė knyga, EAN kodas: 9786090148945, ISBN kodas: 9786090148938​, Puslapių skaičius: 688, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2022-02-10, Formatas: 23,5x14,3x5, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Nida Norkūnienė

14,58 €

Elektroninė knyga

Įsigytą el. knygą rasite skiltyje „Mano paskyra“ arba savo el. pašto dėžutėje. Elektroninę knygą ePUB formatu galėsite skaityti formatą palaikančiose el. knygų skaityklėse arba, naudodami specialią skaitymui skirtą programėlę, savo telefone ar kompiuteryje.

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Kupinas netikėtų siužeto posūkių ir stulbinančių siurprizų, Džono Faulzo (John Fowles) romanas „Magas“ (pirmąkart išleistas 1965 m.) yra tikras šiuolaikinės literatūros šedevras. Simbolių, aliuzijų ir galvosūkių kupina knyga kelia klausimus, provokuoja, skatina mąstyti ir, įtraukusi skaitytoją, apdovanoja jį neprilygstamu skaitymo malonumu. 

Jaunas londonietis Nikolas d‘Erfė kaip mokytojas atvyksta į nedidelę Graikijos salą. Nors nė nesulaukęs 30-ies, Nikolas jaučiasi lyg viską gyvenime išbandęs ir patyręs. Įprasti dalykai jį erzina, nauji potyriai nebedžiugina, viskas atrodo beprasmiška. 

Saloje jis susipažįsta su paslaptinga asmenybe – Morisu Končiu. Gražiausiame salos name gyvenantis ir vienatvę mėgstantis vyras yra tapęs vietine legenda, apie kurią neretai pasakojami keisti, širdį stingdantys gandai. Aišku tik viena – Morisas yra aštraus proto, išsilavinęs žmogus, kurio niekas pernelyg artimai nepažįsta. 

Suintriguotas šios paslaptingos asmenybės, Nikolas ir pats nepajunta, kaip pamažu yra įtraukiamas į keistą, siurrealistinį ir kuo toliau, tuo labiau bauginantį įvykių sūkurį. Suvaidintos mirtys, beprotiškai jaudinantys merginos (merginų?) kerai ir smurto protrūkiai – viskas susipina į fantasmagorišką, teatrą primenantį sūkurį, kuriame išsitrina ribos tarp realybės ir fantazijos.

Britų romanistas Džonas Faulzas (John Fowles, 1926–2005 m.) lietuvių skaitytojams puikiai pažįstamas iš knygų „Prancūzų leitenanto moteris“, „Kolekcionierius“, „Juodmedžio bokštas“ ir „Danielius Martinas“. Prieš tapdamas rašytoju, Oksfordo universitetą baigęs Dž. Faulzas dėstė anglų kalbą Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje ir Graikijoje. Kaip rašytojas debiutavo 1963-iaisiais romanu „Kolekcionierius“. Dž. Faulzas yra septynių romanų ir keliolikos esė knygų autorius. 2003 ir 2005 m. taip pat buvo išleisti du jo dienoraščių tomai. 

„Puiki, turtinga, šiurpinanti ir smagi knyga. „Magas“ – stulbinantis romanas. Čia – viskas viename: ir tikra pirotechnikos fejerija, ir pašėlusi, laukinė šarada, ir įtampos užtaisas, ir nepaprastai skvarbus žvilgsnis į moralės esmę, ir jaudinanti kelionė po klaidžius žmogaus sielos labirintus. Jei įmanysite – perskaitykite vienu prisėdimu.“ – New York Times 

„Įspūdingas besikaupiančios įtampos kūrinys, kuriame žmogaus smegenys atlieka laboratorinės jūrų kiaulytės vaidmenį. Dž. Faulzo bandymas suvaldyti sudėtingą ir daugiasluoksnį pasakojimą pataiko tiesiai į dešimtuką.“ – Sunday Telegraph 

„Prašmatnus, ištaigingas romanas. Neeilinė literatūros šventė.“ – New York Times Book Review 

„Kolosalus ir nuostabus kūrinys. Neįmanoma nustoti skaičius.“ – New York Review of Books 
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
  1. 100%
    Atskiros dalys labai įtraukiančios ir įspūdingos (Končio pasakojimai). Laukiau, kada paaiškės viso to prasmė, bet taip ir nepaaiškėjo arba aš nesupratau. Beje, knyga N-18.
  2. 100%
    Buvo atsiliepimų, kad tai gilus filosofinis kūrinys "ne kiekvienam", bet man skaitinys nepasirodė sudėtingas. Daug paslapčių, mistikos, kažkas daug meluoja ir vedžioja už nosies pagrindinį herojų, kuris, beje, nėra toks jau antipatiškas, o gana normalus jaunas žmogus. J.Fowlesas intelektualas, pasakotojo talentą turi, bet man atrodo, kad rašydamas dar pats nežinojo, kuo baigsis kūrinys, tiesiog mėgavosi rašymu ir baisiai gilių prasmių nedėjo. Na gal šiek tiek ) Kai kurie siužeto posūkiai truputį nuvylė, jaučiasi, kad autorius daug keitė ir perrašinėjo, bet apskritai skaitymo malonumas garantuotas.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...