Maisto ragautoja

ISBN kodas: 9786094443664, EAN kodas: 9786094443664

The Taster

V. S. Alexander

Vertinimas nėra galimas:
85% of 100
(įvertinimai 30)

SKU: 000000000002186488, ISBN kodas: 9786094443664, EAN kodas: 9786094443664, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 384, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2021-03-26, Formatas: 21,6x14,4x2,3, Leidykla: SOFOKLIS, UAB , Vertėjas: Birutė Bersėnienė

Ypatinga kaina
12,69 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

KAS NUŽUDĖ ADOLFĄ HITLERĮ? 
Taip savo pasakojimą pradeda knygos herojė Magda Riter – viena iš penkiolikos moterų, kurios ragaudavo Hitlerio maistą, gyvenimo saulėlydyje pasiryžusi atskleisti tik jai vienai žinomą baisią paslaptį. 
1943-iųjų pradžia Berlyne. Baimindamiesi Sąjungininkų bombardavimo, tėvai nusprendžia išsiųsti vienturtę dukterį Magdą pas giminaičius Bavarijoje, tikėdamiesi, kad ten ji bus saugi. Tačiau mergina neišvengia prievolės tarnauti reichui. Su kitomis likimo draugėmis ji atrenkama būti fiurerio maisto ragautoja ir kasdien rizikuoja gyvybe, kad jį apsaugotų. 
Ilgainiui Magda įgyja virtuvės šefės bei kitų aukšto rango asmenų pasitikėjimą. Tačiau įsimylėjusi SS karininką Karlą, dalyvaujantį pasipriešinimo judėjime, sužino apie nacių vykdomas baisybes ir pradeda nekęsti Hitlerio. Ji suvokia, kad tirono likimas – iš dalies ir jos rankose. Matydama karo žiaurumus ir niekuo dėtų žmonių kančias, slegiama sunkių moralinių dilemų ir praradimų, mergina ryžtasi eiti iki galo.
V. S. Alexander (tikr. Michael Meeske) – istorinių romanų ir apsakymų rašytojas. Jo knygų herojės – stiprios moterys, kurioms gyvenimas nešykšti sunkių išbandymų. Rašydamas „Maisto ragautoją“ autorius tyrinėjo Antrojo pasaulinio karo istorinius šaltinius, tačiau skaitytojus įspėja, kad istorinę realybę stengėsi supinti su menine išmone.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 30)
TOP komentarai
 1. 100%
  Puiki knyga: stipri, emocionali, įtraukianti, stulbinanti, išliekanti. Knyga apie karą, kurioje tilpo visi jo baisumai: Hitleris, šaudymai, šnipinėjimas, koncentracijos stovyklos, žudymai, prievartavimai. Ir skaudžiausia, kad viską patyrė viena moteris Magda Riter. Stipri knyga, pabaigoje net verkti norėjosi...ir klausimas kodėl? Kodėl...vėl? Vokiečiai irgi kentėjo, kaip ir kiti...Labai žavėjo trumpos užuominos apie Hitlerio vilkšunę Blondi, kurią pats Hitleris įsako nunuodyti, o jos penkis šuniukus nušauti...Kas vis delto per monstras jis buvo?..
 2. 100%
  Puiki knyga. Patiko ir paliko įspūdį.
 3. 100%
  Įtraukianti ir įdomi knyga. Esu skaičiusi ir R. Pastorino knygą “Ragautojos”, kuri taip pat parašyta remiantis Margot Wölk gyvenimo istorija. Tik kadangi, knygų autoriai skirtingi, tai ir pagrindinės veikėjos istorija visiškai skiriasi. :) Asmeniškai man labiau patiko knyga “Maisto ragautoja”, nors akivaizdu, kad šio romano apskritai nereikėtų laikyti biografiniu pasakojimu. Tik keli knygos epizodai remiasi Margot Wölk gyvenimo patirtimi.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...