IŠPARDAVIMAS
-10% su kodu: RUDUO

Maldos pagrobtosioms

ISBN kodas: 9786094443268, EAN kodas: 9786094443268

Prayers for the Stolen

Jennifer Clement

Vertinimas nėra galimas:
85% of 100
(įvertinimai 22)

ISBN kodas: 9786094443268, SKU: 000000000002184142, EAN kodas: 9786094443268, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 256, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Leidimo metai: 2020-05-26, Formatas: 21,6x14,4x1,7, Leidykla: SOFOKLIS, UAB , Vertėjas: Simona Dobrovolskytė

Ypatinga kaina
4,50 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Tinklaraštininkas Púikis rekomenduoja šią knygą!


Tikrais įvykiais paremtas pasakojimas 

apie mūsų laikų Meksikos moterų gyvenimą ir kovą už savo laimę

Ledidi gimė pasaulyje, kur būti mergaite, o ypač gražia mergaite, yra pavojinga. Gerero kalnuose, Meksikoje, moterys privalo išmokti apsiginti ir apginti savo dukteris, nes jų vyrai išvykę ieškoti geresnio gyvenimo svetur. Jos – narkotikų karo įkaitės. Ne ant aguonų laukų, o ant jų namų iš sraigtasparnių pilami nuodai; pradinė mokykla veikia tik tuomet, kai iš didmiesčio per prievartą semestrui atsiunčiamas koks nors mokytojas. Valdžia čia priklauso narkotikų baronams, todėl moterys dukras nuo mažens rengia kaip berniukus, o kai bręstančioms nebeišeina nuslėpti lyties, visaip bjauroja – kerpa plaukus, juodina dantis – daro viską, kad jos atrodytų nepatrauklios. Vos visureigiai tamsintais langais įrieda į kiemą, mergaitės turi suspėti pasislėpti tam iškastose duobėse, nes kitaip bus išvežtos vergauti.

Kol Ledidi motina skandindama liūdesį alkoholyje bergždžiai laukia sugrįžtančio vyro, mergaitė su draugėmis svajoja apie galimybę ištrūkti iš suniokoto gimtojo kaimo. Gavusi pasiūlymą padirbėti turtingos šeimos aukle Akapulke, ji kaipmat pasinaudoja proga ir kurį laiką atrodo, kad jos svajonės pildosi. Tačiau laimė pasirodo esanti tik iliuzija – mergaitė susiduria su rimtais išbandymais ir patirtis augant Gerero kalnuose jai labai pravers. Ledidi gyvenimo istorija leidžia autorei papasakoti daugelio Meksikos moterų  likimus.

„Maldos pagrobtosioms“ – tikrais įvykiais paremta istorija apie žmogiškumą, draugystę ir šeimos ryšio svarbą pavojaus ir skurdo akivaizdoje. 2014 m. autorė gavo Saros Curry apdovanojimą už dešimtmetį trukusį mergaičių grobimo Meksikoje tyrimą. Knyga sulaukė dėmesio ir pelnė daugybę apdovanojimų JAV ir Europoje, vienas iš reikšmingesnių – PEN įsteigta Faulknerio grožinės literatūros premija.

Jennifer Clement (g. 1960) užaugo Meksikoje, studijavo anglų literatūrą ir antropologiją Niujorke ir prancūzų literatūrą Paryžiuje. Jos knygos išverstos į daugiau nei 25 kalbas. 
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 22)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai gera knyga! Įtraukianti ir prikaustanti dėmesį. Parodanti ne tik kitokią žmonių gyvenimo kasdienybę, bet ir priverčianti rimtai susimąstyti, kaip gerai mes patys gyvename.
 2. 100%
  Labai idomi knyga!
 3. 100%
  Savotiškai parašyta, bet nenusivyliau. Skaitosi greitai ir tikrai įdomu.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...