35%
35%
Nauja
Nauja

Maldos pagrobtosioms

Prayers for the Stolen

Jennifer Clement

Vertinimas nėra galimas:
80% of 100
(įvertinimai 4)

Featured Product: Ne, SKU: 000000000002184142, EAN kodas: 9786094443268, ISBN kodas: 9786094443268, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 256, Leidimo metai: 2020-05-26, Formatas: 21,6x14,4x1,7, Knygyne: 14.99, Leidykla: SOFOKLIS, UAB , Vertėjas: Simona Dobrovolskytė

Ypatinga kaina 9,74 € Knygyne 14,99 €

Sutaupote 5,25 € (35%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Tikrais įvykiais paremtas pasakojimas 

apie mūsų laikų Meksikos moterų gyvenimą ir kovą už savo laimę

Ledidi gimė pasaulyje, kur būti mergaite, o ypač gražia mergaite, yra pavojinga. Gerero kalnuose, Meksikoje, moterys privalo išmokti apsiginti ir apginti savo dukteris, nes jų vyrai išvykę ieškoti geresnio gyvenimo svetur. Jos – narkotikų karo įkaitės. Ne ant aguonų laukų, o ant jų namų iš sraigtasparnių pilami nuodai; pradinė mokykla veikia tik tuomet, kai iš didmiesčio per prievartą semestrui atsiunčiamas koks nors mokytojas. Valdžia čia priklauso narkotikų baronams, todėl moterys dukras nuo mažens rengia kaip berniukus, o kai bręstančioms nebeišeina nuslėpti lyties, visaip bjauroja – kerpa plaukus, juodina dantis – daro viską, kad jos atrodytų nepatrauklios. Vos visureigiai tamsintais langais įrieda į kiemą, mergaitės turi suspėti pasislėpti tam iškastose duobėse, nes kitaip bus išvežtos vergauti.

Kol Ledidi motina skandindama liūdesį alkoholyje bergždžiai laukia sugrįžtančio vyro, mergaitė su draugėmis svajoja apie galimybę ištrūkti iš suniokoto gimtojo kaimo. Gavusi pasiūlymą padirbėti turtingos šeimos aukle Akapulke, ji kaipmat pasinaudoja proga ir kurį laiką atrodo, kad jos svajonės pildosi. Tačiau laimė pasirodo esanti tik iliuzija – mergaitė susiduria su rimtais išbandymais ir patirtis augant Gerero kalnuose jai labai pravers. Ledidi gyvenimo istorija leidžia autorei papasakoti daugelio Meksikos moterų  likimus.

„Maldos pagrobtosioms“ – tikrais įvykiais paremta istorija apie žmogiškumą, draugystę ir šeimos ryšio svarbą pavojaus ir skurdo akivaizdoje. 2014 m. autorė gavo Saros Curry apdovanojimą už dešimtmetį trukusį mergaičių grobimo Meksikoje tyrimą. Knyga sulaukė dėmesio ir pelnė daugybę apdovanojimų JAV ir Europoje, vienas iš reikšmingesnių – PEN įsteigta Faulknerio grožinės literatūros premija.

Jennifer Clement (g. 1960) užaugo Meksikoje, studijavo anglų literatūrą ir antropologiją Niujorke ir prancūzų literatūrą Paryžiuje. Jos knygos išverstos į daugiau nei 25 kalbas. 
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 4)
TOP komentarai
 1. 100%
  Tikrais faktais paremta sukrečianti istorija apie tragiškus jaunų mergaičių likimus narkotikų kartelių valdomoje Meksikoje, kurioje aguonos žiedas vertesnis už žmogus gyvybę, kur kiekviena pragyventa diena priartina tave prie bemaž utopinės svajonės, bet kokia kaina ištrūkti iš skurdaus ir pavojų kupino nesvetingo krašto. Autorė skaitytojui pateikia pluoštą neįtikėtinų istorijų, kuriose narkotikų baronai žiaurumu ir negailestingumu tarpusavyje varžosi su oficialiais valdžios atstovais, kurių gerovė dažnai priklauso nuo tų pačių nusikalstamų grupuočių malonės.
 2. 80%
  JENNIFER CLIEMENT KNYGA „MALDOS PAGROBTOSIOMS“.
  Tikrais faktais paremta istorija apie tragiškus Meksikos kalnuose gimusių mergaičių likimus. Tai istorija apie tai, kaip motinos meldžiasi, kad joms negimtų mergaitės. Jeigu gimė mergaitė, tai jai pasisekė, jeigu yra negraži, luoša. Tik tokiu atveju ji turi teisę augti kaip mergaitė. Jeigu esi graži, turi būti budri ir privalai gebėti staigiai pasislėpti duobėje džiunglėse, kad tavęs nesučiuptų ir, kaip paprasčiausio balso ir nuomonės neturinčio gyvio, neišvežtų ten iš kur tu jau nebegrįši...

 3. 80%
  Niūri, slogi istorija paremta tikrais faktais. Bet patiko.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...