60%
60%

Mano leitenantas

ISBN kodas: 9789955266341, EAN kodas: 9789955266341

Daniil Granin

Vertinimas nėra galimas:
60% of 100
(įvertinimai 3)

SKU: 000000000002176200, ISBN kodas: 9789955266341, EAN kodas: 9789955266341, Knygos formatas: Popierinė knyga, Puslapių skaičius: 312, Leidimo metai: 2018-04-03, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Rusų, Kalba, iš kurios versta: Rusų, Formatas: 22x15x2,5, Knygyne: 13.39, Vertėjas: Vytautas Leščinskas, Leidykla: Briedis, K. Mickevičiaus leidykla

Ypatinga kaina
5,35 €
Knygyne
13,39 €

Sutaupote 8,04 € (60%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Danijilo Granino knyga „Mano leitenantas“ – tai vieno žymiausių rusų rašytojo, scenaristo, Antrojo pasaulinio karo dalyvio atidus žvilgsnis iš apkasų į siaubingą „didžiojo tėvynės“ karo kasdienybę, vadinamąją Leningrado blokadą ir pokario sovietinio gyvenimo realybę.
Nors tai nėra autobiografinis kūrinys, bet nesunku suprasti, kad autoriaus gyvenimo, dalyvavimo kare sąsajų su knygos pagrindinio herojaus leitenanto D. patirtimi, pasaulėjauta romane esama. Pagrindinio veikėjo paveikslas perskiriamas, paverčiamas tomis pačiomis sąlygomis gyvenančiais dviem skirtingais žmonėmis. Tai kaip tik padeda išryškinti nepavydėtiną paprasto sovietų kario, kaip, beje, ir paprasto civilio, likimą – beteisiškumą, visišką priklausomumą nuo viršininkų įgeidžių totalitarizmo viršūnę pasiekusioje stalinizmo epochoje.
 Iš rusų kalbos vertė Vytautas Leščinskas.
 Serija „II pasaulinis karas“
312 p. 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 80%
  Knyga sudaryta iš 3 dalių. Pirmosios veiksmas vykstas pirmaisiais karo mėnesiais, antrosios -Leningrado blokados metu, trečiosios - karo pabaigoje ir pokariu (išskyrus paskutinį skyrių, kur veiksmas vykstą šiais laikais). Pagrindinis knygos herojus - leitenantas D., autoriaus alter ego. Rašytojas pats pergyveno Leningrado blokadą ir tas autentiškumas knygoje jaučiasi.
  Kiekvienas skyrius atskiras karo epizdodas. Tie epizodai nėra visai nuosekliai išdėstyti - kartais nušokama šiek tiek į ateitį, kartais grižtama į praeitį. Keičiasi ir perspektyva iš kurios pasakojama - dalis knygos parašyta pirmuoju asmeniu, dalis trečiuoju - lyg veikėjas (autorius) kartais taptų dviem skirtingais žmonėm.
  Kas nepatiko, kad vietomis pasakojimas darosi per daug chaotiškas, nelabai eina susigaudyti kas čia vyksta ir prie ko čia. Daug veikėjų, kai kurie pasirodo tik keliuose skyriuose ir pradedi painiotis kas yra kas. Nors kartais tas chaotiškumas atrodo kaip tik vietoj, pvz. skyriuose apie mūšius ir atsitraukimą, kur niekas rodos nebesuptranta, kas vyksta.
  Knyga iliustruota to laikmečio nuotraukomis.
 2. 40%
  D.Graninas visada žavėjo savo subtilia meniška kūrybos perteikimo maniera. Ir ši knyga - nėra išimtis. Apie baisią, žiaurią karo kadienybę - subtiliai, gal, sakyčiau, vietomis ir su ironija. Bus įdomi visiems tiems, kurie mėgsta skaityto apie karą, bet nepakenčiavien tik sausos statistikos :).
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...