20%
20%

Marso princesė

Edgar Rice Burroughs

Vertinimas nėra galimas:
90% of 100
(įvertinimai 2)

EAN kodas: 9786094272646, ISBN kodas: 9786094272646, SKU: 000000000002171965, Puslapių skaičius: 208, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2017-05-11, Formatas: 20x13,5x2,2, Knygyne: 11.59, Leidykla: Kitos knygos, UAB , Vertėjas: Gražvydas Kirvaitis

Ypatinga kaina 9,27 €
Knygyne 11,59 €

Sutaupote 2,32 € (20%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Kas nėra žavėjęsis džiunglių valdovo Tarzano nuotykiais ir nematęs legendinių filmų su pasaulio plaukimo čempionu Johnny Weissmulleriu? Tačiau ne visi žino, kad knygų apie Tarzaną autorius Edgaras Rice Burroughsas, laikomas mokslinės fantastikos pradininku, yra sukūręs ne mažiau populiarią seriją apie šaunųjį kapitoną Džoną Karterį. „Marso princesė“ – pirmasis romanas, pasakojantis apie neįtikėtinus JAV pilietinio karo veterano nuotykius Marse.

Pabėgęs nuo užpuolikų Džonas atranda paslaptingą olą, staiga krinta suparalyžiuotas ir pasijutęs naujame kūne atsiduria karingų tarkų gentyje. Kad išlaisvintų žaviąją Helio princesę Dėją Toris, jam tenka įsivelti į ginkluotus konfliktus tarp besivaidijančių Marso klanų. Žemėje vykęs karas yra tik mažas mūšis palyginti su tuo, kas Džono laukia Marse. Raudonosios planetos ir jos gyventojų likimas – jo rankose...

Vertėjas Gražvydas Kirvaitis šią knygą skaitydavo savo vaikams, kurie susidomėję vis prašydavo tęsti istoriją. Taip ir atsirado vertimas. Šis klasikinis kūrinys lietuviškai leidžiamas pirmą kartą.

Amerikiečių rašytojas E. R. Burroughsas pelnytai laikomas nuotykinės fantastikos pradininku. Jo romanas „Marso princesė“ pirmąkart publikuotas 1912 m. žurnale „The All-Story“, o atskira knyga pasirodė 1917-aisiais. Gyvų būtybių apgyvendinto Marso viziją autorius perėmė iš tuo metu garsaus astronomo Percivalio Lowellio, o kai kurias paties rašytojo prielaidas patvirtino šiuolaikinis mokslas. Juk prieš šimtą metų rašytojas nuspėjo, kad anksčiau Marse būta vandens ir oro, kad ten tekėjo upės ir tyvuliavo jūros.

Ši E. R. Burroughso serija padarė įtaką rašytojams Rayʼui Bradbury, Arthurui C. Clarkeʼui, Robertui A. Heinleinui, Johnui Normanui. Tolesniems tyrimams ji įkvėpė ne vieną mokslininką, tarp kurių buvo ir žymiausias amerikiečių astrofizikas bei kosmologas Carlas Saganas. Knyga susilaukė ir kino kūrėjų dėmesio: per pastarąjį dešimtmetį Holivudas ją ekranizavo net du kartus: 2009 m. pasirodė filmas „Marso princesė“, o 2012 m. – „Džonas Karteris“, rodytas ir Lietuvos kino teatruose.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
 1. 100%
  Nuostabi knyga.
 2. 80%
  Dievinu tas akimirkas, kai knyga paperka nuo pirmų puslapių, o baigęs paskutinį puslapį sužinai, jog ji išleista 1912 m. Bravo rašytojui.

  Pilietinio karo veteranas su draugu atranda aukso gyslą, bet pritrūksta darbo įrankių. Karteris pajunta kažką negero ir ima ieškoti savo draugo, kuris išvyko įrangos. Randa jį nužudytą indėnų. Su draugo kūnu pabėga, išklydus iš kelio ir pasislėpus Džonas atranda olą, kurioje pasislepia, užmerkia akis, o atsigavęs atsiranda kitame pasaulyje. Viskas nauja, nepažįstama. O netrukus susiduria su nematytais padarais.

  Veiksmo vieta Marsas. Skaniai bei paperkančiai pateikiamos rūšys, aplinka. Viskas tiesiog plaukia, gražiai ir įtraukiančiai. Nesinori pasitraukti. Neri iš nuotykių į nuotykius, susipažįstant su Marsu ir jo gyventojais, problemomis.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...