Mažas gyvenimas

ISBN kodas: 9786094793653, EAN kodas: 9786094793653

A Little Life

Hanya Yanagihara

Vertinimas nėra galimas:
84% of 100
(įvertinimai 68)

SKU: 000000000002185696, ISBN kodas: 9786094793653, EAN kodas: 9786094793653, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 672, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2020-11-09, Formatas: 235x16,5x4,8, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB , Vertėjas: Marius Burokas

Ypatinga kaina
14,89 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Hanya Yanagihara knyga Mažas gyvenimas tapo pasauline sensacija, užkopusia į daugelio pasaulio šalių literatūros bestselerių viršūnes.

Manau, vienintelė draugystės gudrybė yra susirasti geresnių už save žmonių – ne kietesnių, ne protingesnių, bet švelnesnių, dosnesnių, atlaidesnių – ir vertinti juos už tai, ko jie gali tave išmokyti, ir klausytis jų, kai jie kalba apie tave, nesvarbu, gerus ar blogus žodžius, ir pasitikėti jais – o tai visų sunkiausia. Tačiau ir visų nuostabiausia.

Keturi koledžo draugai, atsikraustę į Niujorką, neturi nei pinigų, nei žemės po kojomis, bet visad kliaujasi vienas kitu – ir šios draugystės jiems pakanka, kad ieškodami laimės ir sėkmės žengtų pirmyn. Tai geraširdis aktorius Vilemas, aštrialiežuvis dailininkas Džei Bi, talentingas architektas Malkolmas ir mįslingas, savyje užsisklendęs Džudas, kuris tarytum magnetas ketveriukę laiko drauge. Bėgant metams draugų santykiai gilėja ir tamsėja, juos nuspalvina priklausomybės, sudėtingi pasirinkimai, ambicijos ir sėkmė. Tačiau didžiausias jų iššūkis, draugai netrunka suprasti, yra pats Džudas – genialus teisininkas ir matematikas, bet gyvenimo negrįžtamai palaužtas žmogus. Jo kūnas ir sąmonė sužaloti nenusakomai žiaurios vaikystės traumų, kurios Džudą ir jo artimuosius persekios visą gyvenimą.

Mažas gyvenimas – giesmė broliškai draugystei ir meilei XXI amžiuje, pasakojimas apie šeimas, kuriose gimstame, ir apie šeimas, kurias susikuriame patys, žmogiškosios ištvermės ir empatijos meditacija. Tai viena labiausiai pritrenkiančių, metančių iššūkį, liūdinančių, sukrečiančių ir jaudinančių kelionių per sudėtingą žmogaus gyvenimą, nukelianti mus į vienas tamsiausių kada nors grožinėje literatūroje aprašytų vietų ir vis dėlto suteikianti šviesos.

„Mažas gyvenimas jus gali praryti, išvaryti iš proto, užvaldyti. Trikdantis, bet nepaprastai gražus romanas.“
Jon Michaud

„Tai ir kartos portretas, ir kai kas daug tamsiau – bandymas suvokti žmogiškojo žiaurumo ribas ir sykiu parodyti draugystės gydomąją galią.“
New Yorker

„Šis romanas nepalyginamas su jokiu kitu. Išsišokantis, peržengiantis ribas, nepamirštamas.“
Independent

„Nevilties kupina knyga, kurią perskaičius širdis keliskart padidėja.“
Guardian

„Visi turi perskaityti šią šiuolaikinę literatūros klasiką. Tai meistriškas mūsų nerimo amžiaus atspindys su visomis teigiamomis ir neigiamomis jo pasekmėmis.“
Brigid Delaney

Hanya Yanagihara (Hanja Janagihara) – amerikiečių rašytoja. Jos debiutinis romanas The People in the Trees (2013) tapo viena svarbiausių metų knygų JAV, tačiau didžiosios sėkmės sulaukė antras rašytojos romanas Mažas gyvenimas: jis įtrauktas į bene visus svarbiausių JAV ir Didžiosios Britanijos literatūros apdovanojimų trumpuosius sąrašus, įskaitant „Man Booker Prize“, „National Book Awards“, „Baileys Prize for Womenʼs Fiction“, „International Dublin Literary Award“, laimėjo prestižinį „Kirkus Prize“ (2015) literatūros apdovanojimą ir tapo pasauline sensacija, užkopusia į daugelio pasaulio šalių literatūros bestselerių viršūnes.

„Kirkus Prize“ 2015 laureatė
„Man Booker Prize“ 2015 nominantė
„National Book Awards“ 2015 nominantė
„Baileys Prize for Womenʼs Fiction“ 2016 nominantė
„Andrew Carnegie Medal for Excellence in Fiction“ 2016 nominantė
„International Dublin Literary Award“ 2017 nominantė

„Amazon“ viena geriausių metų knygų
„New York Times“ viena geriausių metų knygų
„Guardian“ viena geriausių metų knygų
„O, The Oprah Magazine“ viena geriausių metų knygų
„Washington Post“ viena geriausių metų knygų
„Publishers Weekly“ viena geriausių metų knygų
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 68)
TOP komentarai
 1. 100%
  Knyga, kuri lieka.
  Skaičiau lėtai. Man reikėjo pertraukų. Apmąstymui, išjautimui, suvokimui... Kartais gal ištęsta, bet tai pateisinau, nes kaip išgėrus kažko skaniai kartaus dar ilgai norisi jausti skonį, kad ir kartų.
  Lengvam skaitalui netinka. Aš skaičiau po darbo ir savaitgaliais, nors gal ne visi galėtų.
 2. 100%
  Liūdna, beviltiška, skaudi. Neįtikėtina, kad mylimas ir vertinamas žmogus vis tiek negali atsikratyti praeities nuoskaudų. Neįtikėtina ir tai, kaip beviltiškai pasidavusiu žmogumi rūpinamasi. Ypatinga vyriška draugystė. Pabaigoje romanas pasirodė per daug ištęstas, pabaiga nebuvo netikėta, tad nebuvo prasmės ištęsti.
 3. 100%
  Sunki emocionaliai, bet kartu stipri knyga, įtraukė ir nepaleido iki paskutinio puslapio... Nors perskaičiau prieš gerą mėnesį, dar ir dabar kartais mintys nevalingai sugrįžta prie Džudo gyvenimo.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...