ŽEMA KAINA

Mažė. Pasauliui žinoma kaip madame Tussaud

ISBN kodas: 9786090145753, EAN kodas: 9786090145753

LITTLE

Edward Carey

Vertinimas nėra galimas:
94% of 100
(įvertinimai 21)
Nominuota!

ISBN kodas: 9786090145753, EAN kodas: 9786090145753, SKU: 000000000001112373, Puslapių skaičius: 504, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2021-05-10, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Formatas: 21,3x14,3x3,8, Vertėjas: Jovita Liutkutė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
14,99 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

„Tais pačiais metais, kai Volfgangas Amadėjus Mocartas parašė menuetą klavesinui,  tais pačiais, kai pirmą kartą buvo išleistos vaikiškos dainos Mirgėk, mirgėk, žvaigždele gaidos, tais pačiais, tai yra 1761-aisiais metais... gimė neišnešiotas kūdikis.“ 

Anė Mari Grosholc, mažutė, neišvaizdi, keistokų veido bruožų mergaitė, net ir suaugusi liko nedidukė, tad ją vadino tiesiog Maže. Vargu ar kas tikėjosi, kad ji taps didingos istorijos dalimi. Vargu ar kas tikėjosi, kad apskritai išgyvens. Neteko tėvų vos 7-erių, augo pas ekscentrišką daktarą Filipą Kurcijų, kuris Berno ligoninei medicinos tikslais iš vaško liejo įvairias žmogaus kūno dalis. Mažė tapo jo padėjėja ir greitai perprato šį subtilų amatą. 

Pirmąją vaškinę galvą Mažė išliejo Paryžiuje. Netrukus garsas apie makabrišką kolekciją, kurią sudarė žymiausių to meto filosofų, rašytojų ir žudikų vaškinės galvos, plačiai pasklido po Prancūzijos sostinę ir net pasiekė Versalio rūmus. Mažė savo akimis regėjo karaliaus dvaro prabangą ir varguomenės skurdą, matė kruviną revoliuciją, o kai jai pristatydavo nukirsdintų karališkosios šeimos narių ir revoliucionierių galvas, liejo jas iš vaško. Išskirtinis amatas padėjo išvengti giljotinos. Vėliau dėl šviesesnės ateities nustekentą Paryžių iškeitė į prašmatnų Londoną. Beikerio gatvėje įkūrusi Madam Tiuso vaškinių figūrų muziejų sulaukė didžiulės šlovės.

Šio pasaulinio bestselerio autorius Edwardas Carey 15 metų audė pasakojimą apie našlaitę, savo rankomis lietusią karalių, filosofų, revoliucionierių galvas. Išmoningai derindamas faktus ir vaizduotę, jis sukūrė įsimintiną legendinės Madame Tussaud gyvenimo istoriją.

„Žavingai atkurta ir iliustruota Madam Tiuso gyvenimo istorija rodo, kaip iš mažos sėklytės išauga didingas medis. Jaunatvišku džiaugsmu alsuojantis pasakojimas, sodri atmosfera ir šiek tiek makabriškas humoras – puikūs šios nepamirštamos knygos ingredientai.“ Olga Tokarczuk
 
„Nepražiopsokite šio ekscentriško literatūros stebuklo.“ @MargaretAtwood

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 21)
TOP komentarai
 1. 100%
  Mažė - istorinis romanas, apie madame Tussaud. Kad ir kaip bebūtų, bet neesu nieko apie ją girdėjus. Tai buvo mano pirma pažintis, ir aišku paskaitymas jau kituose šaltiniuose. Knygoje pasakojama apie didžiąją Prancuzijos revoliucija, ir apie Madame Tousand gyvenimą, ir jos sutiktas istorines asmenybes, kurios gyveno tuo pačiu laiku, kaip ir ji. Madame galėjo su jais pabendrauti, juos liesti, ar net nulieti kai kurių iš jų galvas, kūnus. Kartais jiems dar esant gyviems, o kartais jau tik po mirties. Pati moteris, be galo stipri asmenybė. Našlaitė - drąsi, tvirta, ir ryžtinga,kuri siekė tikslų, svajojo, įgyvendino, ir turėjo. Nors knygoje istorinių faktų mažai, bet jie visi labai lengvai ir aiškiai išdėstyti, sudėtinga sukurti istoriją, iš kurios like mažai rašytinių šaltinių, bet tikrai neblogai, nenuvylė. Knygos viršelis, ir iliustracijos pačioje knygoje, užpildė visas spragas, kurioms galėjo pritrukti vaizduostės.
 2. 100%
  Stiprūs veikėjų charakteriai, įdomiai papasakota apie Prancūzijos revoliuciją, įspūdingai iliustruota madam Tussaud gyvenimo ir jos "kūrybos" istorija.
 3. 100%
  Stiprūs veikėjų charakteriai, įdomiai papasakota apie Prancūzijos revoliuciją, įspūdingai iliustruota madam Tussaud gyvenimo ir jos "kūrybos" istorija.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...