Maži svarbūs dalykai

Small Great Things

Jodi Picoult

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimai 4)

ISBN kodas: 9786090130483, SKU: 000000000001110802, Originalo kalba: Anglų, Spalvingumas: Nespalvotas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Leidimo metai: 2017-12-18, Viršelio tipas: Kietas, Puslapių skaičius: 448, Formatas: 23,5x14,3x3,1, Knygyne: 16.49, Vertėjas: Irena Kupčinskienė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina 11,54 € Knygyne 16,49 €

Sutaupote 4.95€ (30%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Jei negaliu daryti didelių dalykų, darau mažus, bet taip, kad jie būtų svarbūs.

                                                                                       Martinas Liuteris Kingas

 

Tikrais išgyvenimais paremta istorija apie būtinybę rinktis, baimę ir viltį, tolerantiškumą ir elgesio ribas, kurias susikuriame, veikiami stereotipų. Subtiliai, aštriai įžvelgdama visas smulkmenas, atskleisdama sudėtingus ir trapius žmonių santykius, Jodi Picoult paliečia jautrią moralinę temą, kuri įkvėps permąstyti požiūrį į save ir kitus.

                      Akušerė Ruta Džeferson jau per dvidešimt metų dirba Konektikuto ligoninėje. Per savo budėjimą Ruta, kaip įprasta, apžiūri naujagimį, tačiau po kelių minučių išgirsta, kad jai paskirtas kitas pacientas. Kūdikio tėvai nenori, kad afroamerikietė liestų jų kūdikį. Ligoninė išpildo jų prašymą, tačiau kitą dieną, kai Ruta viena budi naujagimių palatoje, vaikutis nustoja kvėpavęs... Ruta turi nuspręsti, ar laikytis slaugytojos priesaikos, ar paklusti įsakymui laikytis atokiai nuo kūdikio.

                      Ruta apkaltinama sunkiu nusikaltimu, kuris iš esmės pakeičia jos gyvenimą. Kenedė Makvori, baltaodė valstybės skiriama advokatė, imasi šios bylos, bet duoda netikėtą patarimą: jei teismo salėje užsiminsime apie rasę, bylos nelaimėsime. Kenedė ir Ruta turi pelnyti viena kitos pasitikėjimą ir suvokti, kad tai, ko jas visą gyvenimą mokė apie kitus ir save, gali būti neteisinga.

                      Romane pasakojama iš trijų veikėjų perspektyvos: akušerės, kūdikio tėvo ir advokatės, kurių supratimas apie rasę, žmonių skirtumus ir toleranciją skiriasi. Autorė subtiliai pateikia įžvalgų apie mūsų požiūrį į save ir kitus, jautriai, išmaniai ir atvirai nagrinėja rasės, privilegijų, rasinių prietarų, teisingumo ir atjautos klausimus, nepasiūlydama lengvų atsakymų.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 4)
Įvertinkite šią prekę pirmieji Nepraleiskite progos, dalyvaukite „Metų iššūkyje” ir įvertinkite šią prekę pirmieji Pradėti „Metų iššūkį“
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()

  Apie autorių

  Jodi Picoult

  Amerikiečių rašytoja, autorė parašiusi dvidešimt dvi noveles, kurių didelė dalis puikuojasi New York Times bestselerių sąrašuose. Jos parašytų kūrinių repertuarą sudaro tokios garsios ir daugeliui skaitytojų žinomos knygos kaip: „Mano sesers globėjas“, „Vienišas vilkas“, „Devyniolika minučių“, „Salemo raganos“. Viena iš jų „Mano sesers globėjas“ netgi buvo ekranizuota, vaidmenis įkūnijo garsūs aktoriai Kameron Diaz, Alekas Boldvinas.
  Jodi kūryba įvertinta New England Bookseller Award premija už nuopelnus grožinės literatūros srityje. Paprašyta trimis sakiniais apibūdinti savo kūrinius, rašytoja įvardijo juos kaip kontroversiškus, provokuojančius ir emocionalius.


  Jums taip pat gali patikti...