TOP
TOP

Maži svarbūs dalykai

Small Great Things

Jodi Picoult

Vertinimas nėra galimas:
96% of 100
(įvertinimai 25)

EAN kodas: 9786090130483, ISBN kodas: 9786090130483, SKU: 000000000001110802, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2017-12-18, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 448, Formatas: 23,5x14,3x3,1, Knygyne: 16.49, Vertėjas: Irena Kupčinskienė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina 14,51 € Knygyne 16,49 €

Sutaupote 1.98€ (12%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Jei negaliu daryti didelių dalykų, darau mažus, bet taip, kad jie būtų svarbūs. 

                                                                                       Martinas Liuteris Kingas

 

Tikrais išgyvenimais paremta istorija apie būtinybę rinktis, baimę ir viltį, tolerantiškumą ir elgesio ribas, kurias susikuriame, veikiami stereotipų. Subtiliai, aštriai įžvelgdama visas smulkmenas, atskleisdama sudėtingus ir trapius žmonių santykius, Jodi Picoult paliečia jautrią moralinę temą, kuri įkvėps permąstyti požiūrį į save ir kitus.

                      Akušerė Ruta Džeferson jau per dvidešimt metų dirba Konektikuto ligoninėje. Per savo budėjimą Ruta, kaip įprasta, apžiūri naujagimį, tačiau po kelių minučių išgirsta, kad jai paskirtas kitas pacientas. Kūdikio tėvai nenori, kad afroamerikietė liestų jų kūdikį. Ligoninė išpildo jų prašymą, tačiau kitą dieną, kai Ruta viena budi naujagimių palatoje, vaikutis nustoja kvėpavęs... Ruta turi nuspręsti, ar laikytis slaugytojos priesaikos, ar paklusti įsakymui laikytis atokiai nuo kūdikio.

                      Ruta apkaltinama sunkiu nusikaltimu, kuris iš esmės pakeičia jos gyvenimą. Kenedė Makvori, baltaodė valstybės skiriama advokatė, imasi šios bylos, bet duoda netikėtą patarimą: jei teismo salėje užsiminsime apie rasę, bylos nelaimėsime. Kenedė ir Ruta turi pelnyti viena kitos pasitikėjimą ir suvokti, kad tai, ko jas visą gyvenimą mokė apie kitus ir save, gali būti neteisinga.

                      Romane pasakojama iš trijų veikėjų perspektyvos: akušerės, kūdikio tėvo ir advokatės, kurių supratimas apie rasę, žmonių skirtumus ir toleranciją skiriasi. Autorė subtiliai pateikia įžvalgų apie mūsų požiūrį į save ir kitus, jautriai, išmaniai ir atvirai nagrinėja rasės, privilegijų, rasinių prietarų, teisingumo ir atjautos klausimus, nepasiūlydama lengvų atsakymų.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 25)
TOP komentarai
 1. Lina
  100%
  Labai patiko, kaip ir visos šios autorės knygos.
 2. Eglė
  100%
  Šiai autorei negali būti abejingas: arba patinka, arba nemėgsti. Tema - kaip visada dramatiškai atskleista. Galbūt Lietuvoje mes ir neturime tokios aštrios rasių kovos, bet vis dėlto ši knyga palietė mane stipriai iš vidaus kaip žmogų.
 3. Indrė
  100%
  Tikrai verta dėmesio, rekomenduoju perskaityti ;) Man ji labai patiko.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...