40%
40%

Mažiausia pasaulio biblioteka

ISBN kodas: 9786094793646, EAN kodas: 9786094793646

The Librarian of Auschwitz

Antonio Iturbe

Vertinimas nėra galimas:
92% of 100
(įvertinimai 27)

SKU: 000000000002185036, ISBN kodas: 9786094793646, EAN kodas: 9786094793646, Puslapių skaičius: 448, Leidimo metai: 2020-09-28, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Ispanų, Kalba, iš kurios versta: Ispanų, Formatas: 21x14,5x3,6, Knygyne: 17.99, Vertėjas: Marija Aurelija Potašenko, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB

Ypatinga kaina
10,79 €
Knygyne
17,99 €

Sutaupote 7,20 € (40%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

„Du mokytojai nerimastingai pakelia galvas. Rankose jie laiko kai ką, kas Aušvice griežtai uždrausta. Tie pavojingi daiktai negali iššauti, įkirpti ar įpjauti. Tiek baimės žiauriesiems reicho sargams varo ne kas kita kaip knygos – senos, nuplyšusiais viršeliais, išplyšusiais lapais.“

Keturiolikmetė Dita, su tėvais ištremta į Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklą, atsiduria 31-ajame bloke, kuriame veikia slapta mokykla. Jos įkūrėjas Fredis Hiršas paprašo Ditos pasirūpinti aštuoniomis trapiomis, bet gyvybiškai svarbiomis knygomis, kurias kaliniai slapta įnešė į koncentracijos stovyklą. Taip Dita tampa mažiausios ir slapčiausios, kokia tik kada nors egzistavo, – Aušvico bibliotekos – saugotoja. Tačiau ji netrunka suvokti: knygos yra itin pavojingos. Jos padeda žmonėms mąstyti. Ir tai siutina nacius, jie persekioja ir draudžia jas lyg apsėsti. O aptikę – kaltininkus baudžia mirtimi.

„Mažiausia pasaulio biblioteka“ – jaudinantis ir iškalbingas, tikrais įvykiais paremtas romanas, kuris iš užmaršties prikelia vieną labiausiai sukrečiančių kultūrinio heroizmo istorijų. Dita mums perduoda nepaprastą drąsos pamoką – nepasiduoda ir niekad nepraranda noro gyventi ir skaityti, nes net naikinimo stovykloje „pradėti skaityti knygą – tai lyg įsėsti į traukinį, vežantį atostogų“.

„Nepamirštamas romanas.“
Publishers Weekly

„Rekomenduojama „Anos Frank dienoraštis“ skaitytojams.“ 
School Library Journal

Antonio Iturbe (Antonijus Iturbė, g. 1967 Saragosoje) – ispanų žurnalistas ir rašytojas. Parašė penkis romanus ir daugybę kūrinių vaikams. Pasaulyje labiausiai išgarsėjo romanu „Mažiausia pasaulio biblioteka“, kurį rašydamas rėmėsi pokalbiais su tikrąja Aušvico bibliotekininke Dita Kraus. Vos pasirodęs romanas tapo tarptautiniu bestseleriu ir yra išleistas 30-yje šalių.

Dita Polach gimė Prahoje. 1942-aisiais, sulaukusi trylikos, su tėvais deportuota į Terezyno getą, vėliau – į Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklą. Nė vienas iš Ditos tėvų Holokausto neišgyveno. Po karo Dita susituokė su rašytoju Otto B. Krausu ir tapo Dita Kraus. 1949 m. jie emigravo į Izraelį, ten dirbo mokytojais ir susilaukė trijų vaikų. Vyrui mirus, Dita toliau gyvena Netanijoje, bet kartą per metus grįžta į gimtąją Prahą. Ji turi keturis anūkus ir keturis proanūkius. 
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 27)
TOP komentarai
 1. 100%
  Visos istorijos apie šią vietą, paliečia.
 2. 100%
  ,,pradėti skaityti knygą - tai lyg įsėsti į traukinį, vežantį atostogų." Nuostabi knyga, nors jos tema žiauri: koncentracijos stovyklos, bet joje gausu gyvenimiškos patirties.Knyga įkvepia, ją skaitant norisi sužinoti vis daugiau. Ją beskaitydama peržiūrėjau du filmus : ,,Gyvenimas yra gražus-" ir ,,Šindlerio sąrašas", bei pradedu skaityti ,,Anos Frank dienoraštį".,,Gyvenimas, kad ir koks būtų, yra labai trumpas.Bet jei bent akimirką pajutau laimės skonį, gyventi buvo verta...Laimė trunka tiek pat, kiek išlieka neuzgesęs degtukas..... Mažytė jos biblioteka - tarsi degtukų dėžutė." Reikia rinkti mažytes laimes....
 3. 100%
  Dar viena įdomi kyga apie holokausta. Pilna nesuvokiamo žiaurumo... Nesvarbu kiek knygų beskaitytum, protas atsisako priimti už tikrą, tai kas įvyko :(.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...