30%
30%
Nauja
Nauja

Mažiausia pasaulio biblioteka

The Librarian of Auschwitz

Antonio Iturbe

Vertinimas nėra galimas:
80% of 100
(įvertinimas 1)

SKU: 000000000002185036, EAN kodas: 9786094793646, ISBN kodas: 9786094793646, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Ispanų, Originalo kalba: Ispanų, Puslapių skaičius: 448, Leidimo metai: 2020-09-28, Formatas: 21x14,5x3,6, Knygyne: 17.99, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB , Vertėjas: Marija Aurelija Potašenko

Ypatinga kaina 12,59 € Knygyne 17,99 €

Sutaupote 5,40 € (30%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

„Du mokytojai nerimastingai pakelia galvas. Rankose jie laiko kai ką, kas Aušvice griežtai uždrausta. Tie pavojingi daiktai negali iššauti, įkirpti ar įpjauti. Tiek baimės žiauriesiems reicho sargams varo ne kas kita kaip knygos – senos, nuplyšusiais viršeliais, išplyšusiais lapais.“

Keturiolikmetė Dita, su tėvais ištremta į Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklą, atsiduria 31-ajame bloke, kuriame veikia slapta mokykla. Jos įkūrėjas Fredis Hiršas paprašo Ditos pasirūpinti aštuoniomis trapiomis, bet gyvybiškai svarbiomis knygomis, kurias kaliniai slapta įnešė į koncentracijos stovyklą. Taip Dita tampa mažiausios ir slapčiausios, kokia tik kada nors egzistavo, – Aušvico bibliotekos – saugotoja. Tačiau ji netrunka suvokti: knygos yra itin pavojingos. Jos padeda žmonėms mąstyti. Ir tai siutina nacius, jie persekioja ir draudžia jas lyg apsėsti. O aptikę – kaltininkus baudžia mirtimi.

„Mažiausia pasaulio biblioteka“ – jaudinantis ir iškalbingas, tikrais įvykiais paremtas romanas, kuris iš užmaršties prikelia vieną labiausiai sukrečiančių kultūrinio heroizmo istorijų. Dita mums perduoda nepaprastą drąsos pamoką – nepasiduoda ir niekad nepraranda noro gyventi ir skaityti, nes net naikinimo stovykloje „pradėti skaityti knygą – tai lyg įsėsti į traukinį, vežantį atostogų“.

„Nepamirštamas romanas.“
Publishers Weekly

„Rekomenduojama „Anos Frank dienoraštis“ skaitytojams.“ 
School Library Journal

Antonio Iturbe (Antonijus Iturbė, g. 1967 Saragosoje) – ispanų žurnalistas ir rašytojas. Parašė penkis romanus ir daugybę kūrinių vaikams. Pasaulyje labiausiai išgarsėjo romanu „Mažiausia pasaulio biblioteka“, kurį rašydamas rėmėsi pokalbiais su tikrąja Aušvico bibliotekininke Dita Kraus. Vos pasirodęs romanas tapo tarptautiniu bestseleriu ir yra išleistas 30-yje šalių.

Dita Polach gimė Prahoje. 1942-aisiais, sulaukusi trylikos, su tėvais deportuota į Terezyno getą, vėliau – į Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklą. Nė vienas iš Ditos tėvų Holokausto neišgyveno. Po karo Dita susituokė su rašytoju Otto B. Krausu ir tapo Dita Kraus. 1949 m. jie emigravo į Izraelį, ten dirbo mokytojais ir susilaukė trijų vaikų. Vyrui mirus, Dita toliau gyvena Netanijoje, bet kartą per metus grįžta į gimtąją Prahą. Ji turi keturis anūkus ir keturis proanūkius. 
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimas 1)
TOP komentarai
 1. 80%

  Vos keturiolikos metų sulaukusi Dita, kartu su savo tėvais yra ištremta į Aušvico - Birkenau koncentracijos stovyklą. Ji atsiduria 31 - ajame bloke. Jame veikia slapta mokykla. Čia Dita gauna užduotį pasirūpinti aštuoniomis knygomis. Taip ji tampa bibliotekininke. Šios knygos yra tai, kas Ditą vis dar palaiko gyvą ir suteikia vilties.
  Dita nėra kvaila ir supranta, jog knygos yra labai pavojingos. Šioje stovykloje jos yra uždraustos.
  Jei knygos būtų aptiktos merginos rankose, tikriausiai jai pasibaigtų mirties bausme..
  Tačiau mergina yra pasiryžusi rizikuoti. Knygos jai yra tai, kas vis dar palaiko jai gyvastį.. ✨

  Visos knygos, kurios yra susijusios su Holokausto tema yra jautrios bei skaudžios. Ne išimtis yra ir ši knyga. Joje aprašoma nacių elgesys su nekaltais žmonėmis, su kuriais elgiamasi lyg su gyvuliais.. Badas ir šaltis, prievarta bei fizinės bausmės..
  Kas jau skaitėte nors vieną knygą šia tema, kažko naujo neatrasite bei neišgirsite. Tačiau nauja šiame pasakojime buvo tai, jog čia buvo minimos knygos. Stebėjausi ir gerėjausi, kaip autorius viską supynė tarpusavyje.
  Aš manau, jog knygos tikrai turi gydomųjų galių. Be abejo jos nepakeis gardaus kąsnio burnoje, tačiau praturtins sielą.
  Rekomenduočiau šią istoriją tiems, kas nebijo jautrių knygų. "Mažiausia pasaulio biblioteka" jaudininati istorija ❤️
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...