Medžiojant tėvą

ISBN kodas: 9786090143346, EAN kodas: 9786090143346

Dovydas Pancerovas

Vertinimas nėra galimas:
66% of 100
(įvertinimai 18)

EAN kodas: 9786090143346, ISBN kodas: 9786090143346, SKU: 000000000001111593, Puslapių skaičius: 256, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Minkštas, Leidimo metai: 2020-11-09, Formatas: 21,3x14,3x2,1, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
13,59 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Tą penktadienio rytą Tomas Urbonas sėdėjo Uostadvario restorane ir laukė lemtingo susitikimo. Edvardas Dylertas turėjo pasirodyti netrukus. Jam paruoštas segtuvas su slaptais dokumentais kol kas gulėjo kuprinėje. Svečias nesirodė. Tomas Urbonas dar kurį laiką pasėdėjo restorane spoksodamas pro langą, paskui pakilo nuo stalelio ir išėjo į pamario pelkes. Ten vėliau jį surado policija.


Romane „Medžiojant tėvą“ tikroviška žurnalistinė istorija panyra į keistą, vietomis netgi mistišką atmosferą. Skaitytojas ir personažai įtraukiami į manipuliacijų žaidimą, kuriame neaišku, kas yra neginčijami faktai, o kas viso labo kliedesiai.

 

Dovydas Pancerovas (1987 m.), kaip ir šio romano personažai, atliko ne vieną plačiai nuskambėjusį žurnalistinį tyrimą dėl politinės korupcijos, įtartinų sandorių, priešiškų šalių žvalgybos. Jis dalyvavo tarptautiniuose žurnalistiniuose tyrimuose The Russian Laundromat, Paradise Papers ir kituose. Už šiuos darbus pelnė Lietuvos ir tarptautinių žurnalistikos apdovanojimų.

 

 

„Medžiojant tėvą“ – debiutinis D. Pancerovo romanas. Jo publicistinės knygos „Kiborgų žemė“ (2017 m.) ir „Kabinetas 339“ (2019 m., parašyta kartu su B. Davidonyte) tapo bestseleriais ir sulaukė teigiamų įvertinimų bei apdovanojimų.

 

 

Dovydo Pancerovo knyga – įtraukianti detektyvinė istorija apie žurnalistiką, mirtį, šeimą ir beprotybę. Kas šioje film noir dvasia pasakojamoje gyvenimo versijoje yra tikra, o kas – tik pagrindinio personažo vidinių kovų ir baimių žaismas? Rašytojas pasiūlo dėlionę, o skaitytojas renkasi variantus. Tikėtina, kad laimi jie abu.

Alvydas Šlepikas

 

* * *

 

Perskaičiusi knygą pagalvojau: negi visas šis pasakojimas tebuvo gudri manipuliacija? Kaip ir žurnalisto kasdieniame gyvenime, kai iš visų jėgų stengiesi suprasti, kas yra melas, o kas tiesa, taip ir šiame romane skaitytojas ne tik narplioja istoriją, bet kartu išgyvena spaudimą, nusivylimą, troškimą išsiaiškinti tiesą.

Birutė Davidonytė

 

* * *

 

Taip, šis romanas pasakoja apie žurnalistinį tyrimą, tyrimo užkulisius, nematomas mūsų gyvenimą veikiančias jėgas, bet man svarbiausia pasirodė kas kita – pats romanas yra tyrimas apie nerimą ir nuovargį, apie nerimo ir nuovargio užkulisius, apie tai, kaip tavo gyvenimą veikia nematomos jėgos.

Tomas Vaiseta

 

* * *

 

Šiame romane pinasi žurnalistinė ir politinė detektyvinė istorija, paskęstanti tamsioje melancholijoje, kai galiausiai tampa nebeaišku, kur mus veda prisiminimai, kaltė ir keršto troškimas.

Audrius Ožalas

 

* * *

 

Nei tiriamosios žurnalistikos autentika, nei pamario ir Vilniaus prietemų suspensas nenustelbia skverbimosi į niūrokas žmonių tapsmo istorijas. Šokliška fokusuotės kaita protarpiais verčia suklusti: kieno balsas tęs pasakojimą? – ir vis aiškiau girdėti poetikos pustonius, varijuojančius veikėjų atsaką į psichologinį trilerio fabulos kontrapunktą.

Paulius V. Subačius

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 18)
TOP komentarai
 1. 100%
  Puiki knyga! Labai vaizdingas pasakojimas, turiningas rašymo stilius ir įdomi istorija, skatinanti susimąstyti. Knyga nėra labai lengvai skaitoma, tad netiks lengvų, vienos siužeto linijos pasakojimų mėgėjams. Palikta galimybė kiekvienam skaitytojui istoriją interpretuoti ir suprasti savaip. Tai ne trileris. Ne detektyvas. Knygoje stiprus psichologinis aspektas, ryškūs ir skirtingi charakteriai. Kažkuo man netgi šiek tiek priminė Gavelio Vilniaus pokerį.

  Apibendrinant - viena geriausių pastaruoju metu skaitytų knygų. Nebanali, ne per paprasta. Labai patiko.
 2. 100%
  Knyga, kuri išnešė... Man atrodo radau vieną mėgstamiausių lietuvių autorių ir su nekantrumu laukiu ką ateityje dar parašys, nes tikiuosi, kad parašys. Tomas Urbonas, nepriklausomas žurnalistas, kaip pats teigia, ieškantis tiesos. O ta tiesa, pasirodo, daug gilesnė, stipriai asmeniška, emocionali ir apgaubta mistikos, kurią norint iki galo suprasti, turbūt tektų skaityti knygą dar keletą kartų. Ir norisi, nes ten tiek gilumos, kad ją visą norisi atkapstyti. Itin tikroviški žurnalistiniai užkulisiai, leidžiantys šiek tiek labiau suvokti kaip vyksta šis darbas. Mistika, psichologinės vingrybės, vaikystės persekiojančios traumos, vaikų ir tėvų santykis. Ypatingai stipri knyga būtent psichologiniais aspektais. Labai patiko, nes, rodos, esama ir kažkokio asmeniškumo, tikros emocijos, labai lengvas stilius, kuris leidžia susitapatinti su knygos veikėjais. Romanas, detektyvas, psichologinis gal net trileris, ir viskas taip šauniai vienas su kitu persipynę, kad norisi autorių tik pagirti, reikia didelio darbo įdėti tokiam kūriniui. Ir dar daugiau šitaip įvelti į tokią avantiūrą skaitytoją, kiekvieną individualiai, nes palikta vietos interpretacijai, kiekvienam suvokti skirtingai... Autorius puikiai įtraukė skaitytoją..
 3. 100%
  Labai įdomi ir įtraukianti knyga, tačiau įsitraukimą kartais slopina tie beprotiškai ilgi, mano manymu, beverčiai aplinkos ir detalių aprašymai. Mano nuomonė yra subjektyvi. Knygą tikrai rekomenduoju!
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...