20%
20%

Memento Grodno. Dingusi Lietuvos Gardino istorija

ISBN kodas: 9786094840487, EAN kodas: 9786094840487

Jurga Žąsinaitė

Vertinimas nėra galimas:
83% of 100
(įvertinimai 8)

SKU: 000000000002181444, ISBN kodas: 9786094840487, EAN kodas: 9786094840487, Puslapių skaičius: 288, Leidimo metai: 2019-08-07, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Lietuvių, Formatas: 21x14,2x3, Knygyne: 15.99, Leidykla: Obuolys

Ypatinga kaina
12,79 €
Knygyne
15,99 €

Sutaupote 3,20 € (20%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Pirmą kartą prieš skaitytojo akis bus nupūstos istorijos dulkės nuo lietuviškojo Gardino – įspūdingo LDK miesto, dabar išstumto už mūsų šalies ribų. Leiskitės į epinę vienos giminės sagą, kuri atskleis dramatišką miesto likimą – pilną politinių intrigų, meilės aistrų ir iki šių dienų neįmintų paslapčių.

Vienas svarbiausių Lietuvos istorijos miestų, naujų politinių ir tautinių vėjų išstumtas už dabartinės Lietuvos teritorijos ribų, atveria savo vartus nuostabiam pasakojimui, sudėliotam iš tikrų įvykių ir pasodrintam fantazija apie Gardino velniu vadintą Antaną Tyzenhauzą, jo bendražygius, priešus, mylėtas, globotas moteris ir slaptoje celėje numarintus gabiausius krašto jaunuolius. Romane susiduria ir persipina skirtingais šimtmečiais besiplėtoję gyvenimai ir įvykiai – XVIII a. LDK seimų miesto Gardino, jo seniūno Antano Tyzenhauzo, provaikaičio Felikso ir jo epileptiko sūnaus, sovietmečiu atvykusių iš Vilniaus į Gardiną ieškoti protėvio paslėptos brangenybių skrynutės, gyvenimo istorijos.
XVIII a. pabaigoje A. Tyzenhauzas Gardino priemiestyje Gorodnicoje pasistatė didžiulę rezidenciją ir, svajodamas suteikti miestui tikros Lietuvos sostinės statusą, užsimojo gūdžiame Respublikos užkampyje pražydinti pramonės ir kultūros žiedus, nustebinsiančius įnoringąją Vakarų Europą...
XX a. pabaigoje į Gardiną atvykęs ir archyve įsidarbinęs Feliksas Tyzenhauzas suranda ir perrašo A. Tyzenhauzo laiškus, kuriuose ieško patarimo, kaip išgydyti epilepsija sergantį sūnų, nuo kurios kadaise kentėjo ir jo garbusis protėvis. Nors stebuklingo recepto jis neranda, tačiau perskaito Gardino seniūno saugotą paslaptį apie priemiestyje paslėptą lobių skrynutę.

Ar suras Feliksas paslėptąjį lobį? Kokią kraupią, prakeiksmą 
giminei lemiančią paslaptį atskleis lobio paieškos?

Nuo Gardino miesto menių, kambarių ir užkaborių, daiktų ir senų rakandų nužertos dulkės atidengia ištisos giminės gyvenimo kroniką, sudėtą į magišką pasakojimą, kuris lyg laiko mašina perkelia į XVIII amžiaus LDK, su autentiškais kvapais ir skoniais, rūmų ir rezidencijų blizgesiu bei jų intrigomis ir paslaptimis, nepaleisdamas iš savo kerų ir nepalikdamas abejingų. 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 8)
TOP komentarai
 1. 100%
  Nuostabi knyga, įtraukianti nuo pirmos iki paskutinės eilutės.
 2. 100%
  Labai patiko knyga apie istorinę Lietuvos vietovę
 3. 100%
  Buvau girdėjusi gal iš istorijos pamokų apie Antanas Tyzenhauzą, tai buvo labai įdomu šią knygą perskaityti. Labai įtraukė. Taip gražiai parašyta, kartu įdomiai – rekomenduoju net tiems, kuriems istorinės knygos nepatinka. Čia ir apie santykius, yra toks kaip ir meilės trikampis.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...