MENO LOBIAI. UNESCO pasaulio kultūros paveldas

ISBN kodas: 5430042447, EAN kodas: 4771558401644

The Treasures of Art

Marco Cattaneo

EAN kodas: 4771558401644, ISBN kodas: 5430042447, SKU: 000000000001107252, Knygos formatas: Popierinė knyga, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 431, Spalvingumas: Spalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Italų, Leidimo metai: 2006-12-01, Formatas: 26x36,5, Leidykla: Šviesa

Ypatinga kaina
44,66 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

 
Seriją „Pasaulio kultūros paveldas“ sudaro trys knygos, kuriose aprėpiami meno, architektūros, pačios gamtos sukurti šedevrai (Senovės civilizacijos, 2005; Meno lobiai, 2006; Gamtos stebuklai (išeis 2007) . Serijos vertę ir reikšmę rodo tai, kad leidybą Italijoje rėmė UNESCO. Jau iš to galima suprasti, kad įtraukta čia viskas, ką žmonija laiko svarbiausia ir reikšmingiausia.
Knygoje „Meno lobiai“ pateikiama gausybė informacijos apie įdomiausias viso pasaulio kultūrinės bei architektūrinės reikšmės vietoves nuo Europos didmiesčių iki Petų Amerikos katedrų. Daugybė nuostabių nuotraukų, išsamus ir įdomus tekstas sudomins kiekvieną, skaitantį šią knygą.
 

 
Pasaulio gamtos ir kultūros paveldo apsaugos konvencija buvo priimta 1972 metais UNESCO generalinėje konferencijoje ir šiandien ji – vienas svarbiausių legalių instrumentų tarptautiniu mastu saugant praeities paminklus ir konservuojant pavojuje atsidūrusius unikalius gamtos kampelius. Daugiau nei 150 šalių pasirašė UNESCO konvenciją, pagal kurią šiandien pasaulyje saugoma daugiau kaip 700 vietovių.
 
Šia knyga norima pasidžiaugti programos sėkme: trijuose tomuose pagal atskiras tematines grupes pateikiami įdomiausi meno bei architektūros, gamtos ir archeologijos paminklai.
Knygoje pristatoma šimtas kultūrinės bei architektūrinės reikšmės vietovių, kurios tebėra gyvenamos, nors daliai jų jau gresia modernizacijos pasekmės. Dėl to UNESCO ėmėsi saugoti istorinių miestų centrus ir senamiesčius (Venecijos, Avinjono ir Kairo), maldininkų lankomas vietoves (Vatikanas bei Meidan Imamas Isfahane, Irane) ir ypatingos svarbos pavienius statinius (Tadž Machalis Agroje arba Versalio rūmai). Taip pat įtraukti objektai, reikšmingi šių dienų istorijai dėl savo industrinės pažangos (Geležinio tilto tarpeklis – (Iron Bridge Gorge) Didžiojoje Britanijoje ir Saro plieno konstrukcijos Vokietijoje).
 
Apie autorius
MARCO CATTANEO, g.1963, baigė fiziką Milano universitete. Jis yra profesionalus žurnalistas, žurnalo Le Scienze (itališko Scientific American) varianto redaktoriaus pavaduotojas ir 2000 metais išleistos knygos Heisenberg and Quantum Revolution („Haizenbergas ir kvantų revoliucija“) autorius. Tai entuziastingas keliautojas bei fotografas, rašęs italų žurnalui Airone, pastaruoju metu dirba leidinyje Meridiani.
JASMINA TRIFONI, g.1966, baigė politikos mokslus Paduvos universitete. Ji yra turizmo srities žurnalistė, Meridiani redakcijos narė. Keliauja kaip profesionalė (bei savo malonumui), yra sukaupusi gausių žinių apie Indijos, Pietryčių Azijos bei Vidurio Rytų etnines kultūras, rašo įvairiems italų leidiniams.
 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
Įvertinkite šią prekę pirmieji Nepraleiskite progos, dalyvaukite „Metų iššūkyje” ir įvertinkite šią prekę pirmieji Pradėti „Metų iššūkį“
Jums taip pat gali patikti...