30%
30%

MES. LIETUVIAI. Vadovėlis, kaip suprasti lietuvius ir jais naudotis

ISBN kodas: 9789986169208, EAN kodas: 9789986169208

Laima Lavaste

Vertinimas nėra galimas:
66% of 100
(įvertinimai 27)

EAN kodas: 9789986169208, SKU: 000000000002146949, ISBN kodas: 9789986169208, Knygos formatas: Popierinė knyga, Puslapių skaičius: 200, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Lietuvių, Leidimo metai: 2012-11-15, Viršelio tipas: Kietas, Formatas: 23,8x17x1,5, Knygyne: 4.89, Leidykla: Tyto alba UAB

Ypatinga kaina
3,42 €
Knygyne
4,89 €

Sutaupote 1,47 € (30%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Ši knyga gimė iš skausmo ir iš meilės. Vieną dieną mane, dviračiu važiuojančią Gedimino prospektu, prie šaligatvio krašto prispaudė juodas džipas su numeriu „KRUTAS 000“. Prisimenu tą akimirką, kai su skausmu atsikėlusi nuo žemės ištariau – taip, tai bus linksma knyga apie lietuvius ir Lietuvą! Parašyta su meile apie praeities ir dabarties žygius bei didvyrius, apie drąsią mažą šalį ir jos mėlynakius, geraširdžius žmones.
Tačiau per visus lietuviškus televizijos kanalus pasižiūrėjus vakaro ir vidurnakčio žinias, manyje pabudo visai kitas žmogus.
Ir tas kitas žmogus visai nebenorėjo pradėti savo knygos klausimu – kodėl mes, lietuviai, esame geraširdiškiausi, linksmiausi, droviausi, drąsiausi žmonės Europoje? Tas kitas žmogus įkyriai klausė – kodėl mums, lietuviams, geriausias patiekalas yra kitas lietuvis?
Tad dabar, atsipūtę ant sofutės kurį nors blaivų sekmadienio rytą, mes visi:
– ir tie, kurie naktį padegė kaimyno tvartą,
– ir tie, kurie priglaudė benamį šunį,
– ir tie, kurie nuskriaudė moterį ir vaiką,
– ir tie, kurie paaukojo svetimam savo artimo širdį,
– ir tie, kurie sėdo į cypę, nes nedavė kyšio,
– ir tie, kurie nušovė gandrą,
– ir tie, kurie sąžiningai moka mokesčius,
– ir tie, kurie prieš atominę elektrinę,
– ir tie, kurie nugvelbė iš kapinių kryžių,
– ir tie, kurie vakar dėl butelio užtalžė kirvuku kaimyną,
– ir visi tie, kurie dar myli Lietuvą, – turėkime drąsos pažvelgti sau į akis, kad pažvelgę galėtume paklausti: KAS MES, KOKIE MES IR KODĖL MES TOKIE? O tada jau eiti pirmyn.

Jūsų Laima

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 27)
TOP komentarai
 1. 100%
  Superinė knyga. Tikra tiesa apie mus lietuvius. Reikia mokėti priimti tiesą, tada ji nežeidžia, bet padeda tapti nuoširdžiu žmogumi.
 2. 100%
  Knyga, kuri nuo pirmo puslapio dvelkia šmaikštumu, kandumu, ironija. Tai ne tik priminimas Lietuvos istorijos, bet ir šiandieninis požiūris į ją, išryškinantis lietuvių papročius, tradicijas, įpročius. Smagu, linksma ją skaityti, tik ta mūsų realybė, slypinti po autorės šmaikštumu, kelia graudulį.Ta dabartinė realybė tokia reali, kad net baisu kaip siaubo pasakose. Bet akimirką nusišypsai, nusijuoki ir gyvenimas tampa gražesnis.
 3. 100%
  Aš esu nusistačiusi,jog kasmet perskaitysiu nors vieną lietuvių autorių knygą. Ir šįmet papuolį ši Laimos Lavaste knyga. Super. Džiaugiuosi, kad ši knyga papuolė į mano rankas. :D Rekomenduoju skaityti tik tiems, kurie moka ir gali pasijuokti iš savęs, nes autorė šmaikščiai aprašė mus :D_ (Aš šios žurnalistės esu skaičiusi knygą apie suomius, taip pat super). Noriu pacituoti keletą eilučių iš šios knygos:

  "Mes ir kaimynai. ... Pastabėlė. Lietuvis niekada pirmas nenukels kepurės kažkokiam latviui(šie juk niekada negirdė žirgų Juodojoje Jūroje, o lietuvio nepasveikintas estas to net nepastebės. Antra pastabėlė. Ar girdėjote kur nors Ispanijos braškynuose ar Norvegijos žuvų fabrikuose kalbant estiškai? O mūsų, lietuvių, kalba skamba visose pasaulio šalyse."

  "Lietuvis ir jo būstas. ... Nesuklysime konstatavę, kad lietuvis gimsta tam, kad visą gyvenimą statytų, nespėjęs pastatyti numirtų ir perduotų tą šventą pareigą savo vaikams, kurie jau būna įpusėję statytis savo namus. Todėl šis procesas Lietuvoje nenutrūkstamas."

  " Paleistuvystę nutraukė profesinės sąjungos. "Paleistuvystės baigėsi tik 1940 m., atkūrus Lietuvoje tarybų valdžią, kai buvo įvesti tarybiniai santuokos ir šeimos įstatymai. Įsitvirtinant marksistinei pasaulėžiūrai, mažėjo tikinčiųjų skaičius, o kartu ir bažnytinių jungtuvių", - rašė istorikė Pranė Dundulienė.
  Nelabai suprantu, ką bendra turėjo jungtuvių bažnyčioje sumažėjimas su paleistuvystės sumažėjimu. .... Svarbų vaidmenį išnaikinant vyrų ir moterų paleistuvystę atliko ir profesinės sąjungos. ..... . Taip Lietuvoje buvo išnaikinta moterų (ir vyrų) paleistuvystė."


  "Lietuvis ir amžinybė. .... Mirtis mus, lietuvius, žavi savo mistika. Ją puošiame, puoselėjame ir garbiname. Mūsų kapinės -žydinčių gėlių jūra, mūsų Vėlinės - žvakių liepsnelių vandenynas. Mes susitinkame giminaičius dažniausiai tik per laidotuves ir prie mirusiųjų kapų per Vėlines. ....."
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...