20%
20%

Miestelio romansas

Grigorijus Kanovičius

Vertinimas nėra galimas:
95% of 100
(įvertinimai 7)
Nominuota!

EAN kodas: 9789986169314, ISBN kodas: 9789986169314, SKU: 000000000002148884, Puslapių skaičius: 432, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Rusų, Leidimo metai: 2013-02-14, Formatas: 22,1x15x2,9, Knygyne: 13.65, Leidykla: Tyto alba UAB , Vertėjas: Aldona Paulauskienė

Ypatinga kaina 10,92 € Knygyne 13,65 €

Sutaupote 2,73 € (20%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Grigorijus Kanovičius – vienas įžymiausių ir produktyviausių šiuolaikinių žydų rašytojų – Lietuvos nacionalinės ir Izraelio rašytojų sąjungos premijų laureatas, Rusijos Bukerio premijos nominantas, jo kūryba išversta į 13 pasaulio kalbų, bendras jo knygų tiražas viršija milijoną egzempliorių – prozininkas, poetas, dramaturgas, vertėjas, kino scenarijų autorius. Rašo rusiškai ir lietuviškai. Nuo 1993 m. gyvena Izraelyje. Tarptautinį pripažinimą rašytojui pelnė trilogija „Žvakės vėjyje“, kurioje vaizduojamas Lietuvos žydų likimas prieškariu ir per Antrąjį pasaulinį karą. Iš viso Grigorijus Kanovičius parašė 11 romanų, kurie sudaro savotišką Lietuvos žydų gyvenimo sagą, apimančią laikotarpį nuo XVIII amžiaus iki mūsų dienų.
Naujausias kūrinys „Miestelio romansas“ – autentiškų prisiminimų romanas, kuriame pasakojama, kaip 1920–1941 metų istoriniai įvykiai keitė Lietuvos miestelių gyventojų – žydų, lietuvių, lenkų ir rusų – likimus. „Ši knyga – tarsi tų ikikarinių dienų atspindys, lyg paviršiun iškeltas lietuviškas „Titanikas“, iš nebūties sąnašų drauge su savo spalvingais keleiviais prikeliantis anų dienų problemas, kurios aktualios ir šiandien“, – pristato Kanovičius.

Pasakojimo centre – autoriaus šeima, kieto būdo senelė Rocha, tėvai – amatininkų bei meistrų palikuonys, jų pamatinės vertybės – šeima, vaikai, sąžiningas darbas, profesinė garbė, ištikimybė tėvų ir protėvių kapams, jų atminimui, gyvenimas pagal Biblijos priesakus. O greta – ir Jonavos lietuviai, su kuriais per amžius žydai gyveno taikiai ir santarvėje, – spalvinga miestelio žmonių galerija.

Unikalus rašytojo stilius – metaforų gausa, biblinės paralelės, liaudies filosofija, humoro ir lyrizmo derinys. Savitumas, gimstantis iš kultūrų sampynos: rusų kalbos, žydiško stiliaus ir lietuviškų realijų. 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 7)
TOP komentarai
 1. 100%
  Patiko nerealiai. Kazkaip iki sio romano truputi kitaip ziurejau i sia tauta, bet dabar supratau, jog zmogiskos vertybes auksciau visko...
 2. 100%
  Nuostabus romanas,po sios perskaitytos knygos nusipirkau G.Kanoviciaus rastus,visus 5 tomus.
 3. 100%
  Nuostabi knyga - autentiškas prisiminimų romanas apie rašytojo šeimos kelių kartų gyvenimą. Puikiai atskleisti ano meto žydų gyvenimo ypatumai, jų tradicijos, pamatinės vertybės, draugiški ir darnūs santykiai su lietuviais. Pasakojimas įdomus, nemažai žydiškų juokelių, o jau po išmintį, tai vos ne kiekviename puslapyje (pvz., jau kai pasakysi, tai ir kurčias iš gėdos paraudonuos; normalus žmogus nekaupia žodžių kaip pinigų senatvei, o dosniai juos dalija savo draugams ir giminėms). Knyga labai patiko, praturtino. Rekomenduoju.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...