25%
25%
Nauja
Nauja
TOP
TOP

Močiutė perduoda linkėjimų ir atsiprašo

Min Mormor Hälsar Och Säger Förlåt

Fredrik Backman

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimai 8)

Featured Product: Ne, EAN kodas: 9786090133811, SKU: 000000000001111112, ISBN kodas: 9786090133811, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Švedų, Spalvingumas: Nespalvotas, Puslapių skaičius: 368, Leidimo metai: 2018-08-27, Originalo kalba: Švedų, Formatas: 23,5x14,3x3,2, Knygyne: 17.79, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Raimonda Jonkutė

Ypatinga kaina 13,35 €
Knygyne 17,79 €

Sutaupote 4.44€ (25%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Jauno (g. 1981 m.) švedų rašytojo Fredriko Backmano debiutinis 2012 m. romanas „Gyveno kartą Uvė“ apie niurzgantį ir visais bei viskuo nepatenkintą senjorą Uvę sukėlė ažiotažą ne tik Europoje, bet ir Amerikoje. Knyga ilgai laikėsi prestižiniame Niujorko bestselerių sąraše. Praėjus šešeriems metams autoriaus bibliografijoje – jau aštuoni romanai, išleisti pasaulyje daugiau nei 25 kalbomis.

Šio romano centre – septynmetė Elsa. Jos gyvenimas nelepina: tėvai išsiskyrę, mokykloje kiti vaikai  užgaulioja, o daugiabutis, kuriame gyvena, kupinas keistų ir bauginančių kaimynų. Visa laimė, kad šalia, tame pačiame name, gyvena mylima močiutė – ekscentriška, su niekuo nesiskaitanti persona, kuri, jei reikės, yra pasiruošusi apginti mylimą anūkę nagais ir dantimis. Labiausiai Elsai patinka močiutės pasakos: niekur negirdėtos, kupinos stebuklų, dažnai bauginančios, bet visada gerai pasibaigiančios. 

Deja, gyvenimas ne visuomet yra kaip pasaka. Vieną rytą mylima močiutė iškeliauja anapus, bet net  iš ano pasaulio nesiliauja globoti ir ginti mylimos anūkės. Mergaitei ji palieka šūsnį laiškų, kuriuose – naujos istorijos, naujos pasakos, nuorodos, paslaptys ir užuominos. Sekdama laiškais, tarsi lobio nuorodomis, Elsa pamažu supranta, kad visos močiutės pasakos buvo apie tikrus įvykius, tikrus žmones ir tikrą, visai šalia esantį gyvenimą.

Magijos bei pasakų kupino ir iki ašarų graudinančio bei prajuokinančio kūrinio centre – ypatingas septynmetės mergaitės ir jos pašėlusios močiutės ryšys. Jų susikurtas fantazijos pasaulis – kartais truputį bauginantis, bet visuomet geras, teisingas, pamokantis ir kupinas gyvenimiškos išminties. Gerumo, vilties ir atleidimo kupina Elsos istorija yra viena iš tų, kurią, net ir užvertę paskutinį puslapį, ilgai nešiositės širdyje.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 8)
TOP komentarai
 1. Kristina
  100%
  Labai gera knyga, rekomenduoju!
  Knyga lengvai skaitosi , daug nuotikių ir humoro su netikėtomis giliomis temomis.
 2. Laima
  100%
  Pagrindinė knygos veikėja yra beveik 8 metų mergaitė, kuri netenka savo geriausios draugės - MOČIUTĖS. Elsa gyvena niekuo neišsiskiriančiame daugiabutyje, kuriame, atrodo, gyvena niekuo neišsiskiriantys žmonės. Tačiau knyga, puslapis po puslapio, įtraukiančiai atskleidžia namo gyventojų likimus, kurie yra glaudžiai susiję, kurie yra skaudūs. Knyga privertė pagalvoti apie tai, kad mūsų gyvenime sutiktų keistuolių, užsisklendusių, o gal ir pagiežingų žmonių nereikėtų smerkti... Gal jų gyvenime buvo skaudžiu įvykių, kurie privertė užsidaryti savyje, pykti, nekęsti? Gal kažkada jie buvo linksmi, džiaugėsi gyvenimu, troško naujų dalykų, tačiau....

 3. Rasa
  100%
  Nepaprasta knyga
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...