Apie akcijas ir ypatingus pasiūlymus sužinokite pirmi!
 
21 cm
14.5 cm
-40%

Moiros ir Furijos

Fates and Furies

Lauren Groff

Iš anglų k. vertė Aistė Kvedaraitė-Nichols,

448 p., kietas virš.,

21x14,5x3,2 cm,

Baltų lankų leidyba UAB, 2016,

ISBN 9789955239208,

Prekės kodas 9789955239208.

Klubo kaina:
9,33
Knygyne:
15,55
Sutaupote:
6,22  (40% )

Nemokamas pristatymas Lietuvoje
perkant už 21,00 €

Knygų klubo nariams

  Į lentyną

Geriausi Komentarai

Dovilė
 
Geriausia šiemet skaityta knyga.
Ieva
 
Nuostabi knyga. Lengvai skaitosi, greit įtraukia ir abejingų nepalieka.

Apie knygą

Pernelyg unikalus ir nepaprastas, kad liktų nepastebėtas.
The New York Times

Ši 24-erius metus trukusi puikybės ir įniršio istorija – tai trapi dėlionė santuokos, mintančios paslaptimis. Lotas ir Matilda. Jis charizmatiškas, talentingas ir kupinas tuštybės. Ji tyli, santūri, stingdančiai graži ir spinduliuojanti tamsa. Lotas, tikintis, kad jam lemta išpildyti didžio amerikiečių menininko archetipą, veda Matildą ir išgelbėja ją nuo kraupios vaikystės demonų. Moirose mus gundo įkvepianti Loto ir Matildos sąjunga. Tačiau posakis „kiekviena istorija turi dvi puses“ jų santuokai apibūdinti tinka labiau nei bet kuriai kitai. Furijose stebime giliai paslėpto Matildos įtūžio istoriją. Susitikę jie gimė iš naujo, susituokę – atvėrė Pandoros skrynią. Ir kuo daugiau poros paslapčių mums atskleidžiama, tuo mažiau pasijuntame žinantys. Aišku viena: iš meilės, geismo, pavydo ir keršto Lotas ir Matilda pasiryžę viskam.


Moiros ir Furijos – reikšmingas linktelėjimas antikinei tragedijai, pasigardžiavimas jos vertomis kūrybos ir aistros, pagiežos ir išdavystės, gyvenimo ir mirties, išganymo ir atpildo temomis. Anot pačios autorės, tai ne tiek istorija, kiek didinga būtybė, į paviršių iškilusi iš tamsiausių gelmių. Tačiau bene svarbiausia joje ne tai, kas pasakyta, o tai, kas nutylėta.

Moirose ir Furijose, kalbėdama apie santuoką, Lauren Groff  peržengia visus įmanomus jos lygmenis ir atveria tokius prasminius klodus, kuriuos galbūt tiek pat sunku pasiekti, kiek ir apibūdinti. Tačiau autorei pavyksta ir viena, ir kita. Nes jos idėjos, kaip du žmonės gali gyventi kartu, gyventi vienas kitame, kaip jie gali atsitraukti vienas nuo kito ar išduoti, atrodo fundamentaliai teisingos.  
Meg Wolitzer

Lauren Groff (gim. 1978 m. Niujorke) laikoma viena įdomiausių šiuolaikinių amerikiečių rašytojų. Jos trečiasis romanas Moiros ir Furijos tik pasirodęs tapo tarptautiniu bestseleriu, yra nominuotas tokiems literatūros apdovanojimams kaip JAV Nacionalinė knygų premija, jo vertimo teises įsigijo 30 šalių. Moiros ir Furijos 2015 m. tapo amazon.com metų knyga. JAV Prezidentas Barackas Obama šį romaną paskelbė mėgstamiausiu 2015 m. kūriniu.
 
JAV Prezidento Baracko Obamos mėgstamiausią 2015-ųjų knygą. Lauren Groff MOIROS IR FURIJOS. Ką tik lietuvių kalba išleidome JAV Prezidento Baracko Obamos mėgstamiausią 2015-ųjų knygą. Kūrinį „Moiros ir Furijos“ jis pasirinko neatsitiktinai – tai virtuoziškai parašyta dviejų dalių istorija apie genijaus, milžiniško visuomenės pripažinimo sulaukusio vyro, ir stiprios, mylinčios, kasdien šalia jo stovėjusios ir prie kiekvieno sėkmingo jo žingsnio prisidėjusios žmonos santykius. „Moiros ir Furijos“ – reikšmingas nusilenkimas antikinei tragedijai, pasigardžiavimas jos vertomis kūrybos ir aistros, pagiežos ir išdavystės, gyvenimo ir mirties, išganymo ir atpildo temomis. Anot pačios autorės, tai ne tiek istorija, kiek didinga esybė, iškilusi į paviršių iš tamsiausių gelmių. Tačiau bene svarbiausia joje ne tai, kas pasakyta, o tai, kas nutylėta.
„Moiros ir furijos“ yra nekvestionuojamas triumfas.“ Ron Charles, The Washington Post. „Pernelyg unikalus ir nepaprastas, kad liktų nepastebėtas.“ The New York Times. „Lauren Groff yra ypatingai apdovanota rašytoja, o „Moiros ir furijos“ yra ambicinga novelė, kuri savyje talpina tiek, komediją, tiek tragediją, puikią erudiciją, visuomet išskirtinai spindinti.“ The New York Times Book Review. Lauren Groff (gim. 1978 m. Niujorke) laikoma viena įdomiausių šiuolaikinių amerikiečių rašytojų. Jos trečiasis romanas „Moiros ir Furijos“ tik pasirodęs tapo tarptautiniu bestseleriu, yra nominuotas tokiems literatūros apdovanojimams kaip JAV Nacionalinė knygų premija, jo vertimo teises įsigijo 30 šalių.

2015 metų geriausia amazon.com knyga, New York Times bestseleris, finaliste 2015 metų nacionaliniuose (JAV) knygos apdovanojimuose. Geriausia metų knyga taip pat įardino: The Washington Post, NPR, Time, The Seattle Times, Minneapolis Star-Tribune, Slate, Library Journal, Kirkus ir daug kitų

 

Komentaras