39%
39%

Moiros ir Furijos

Fates and Furies

Lauren Groff

Vertinimas nėra galimas:
83% of 100
(įvertinimai 53)
Nominuota!

EAN kodas: 9789955239208, ISBN kodas: 9789955239208, SKU: 000000000002168885, Puslapių skaičius: 448, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2016-09-19, Formatas: 21x14,5x3,2, Knygyne: 16.39, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB , Vertėjas: Aistė Kvedaraitė-Nichols

Ypatinga kaina 9,98 € Knygyne 16,39 €

Sutaupote 6,41 € (39%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Pernelyg unikalus ir nepaprastas, kad liktų nepastebėtas.
The New York Times

Ši 24-erius metus trukusi puikybės ir įniršio istorija – tai trapi dėlionė santuokos, mintančios paslaptimis. Lotas ir Matilda. Jis charizmatiškas, talentingas ir kupinas tuštybės. Ji tyli, santūri, stingdančiai graži ir spinduliuojanti tamsa. Lotas, tikintis, kad jam lemta išpildyti didžio amerikiečių menininko archetipą, veda Matildą ir išgelbėja ją nuo kraupios vaikystės demonų. Moirose mus gundo įkvepianti Loto ir Matildos sąjunga. Tačiau posakis „kiekviena istorija turi dvi puses“ jų santuokai apibūdinti tinka labiau nei bet kuriai kitai. Furijose stebime giliai paslėpto Matildos įtūžio istoriją. Susitikę jie gimė iš naujo, susituokę – atvėrė Pandoros skrynią. Ir kuo daugiau poros paslapčių mums atskleidžiama, tuo mažiau pasijuntame žinantys. Aišku viena: iš meilės, geismo, pavydo ir keršto Lotas ir Matilda pasiryžę viskam.


Moiros ir Furijos – reikšmingas linktelėjimas antikinei tragedijai, pasigardžiavimas jos vertomis kūrybos ir aistros, pagiežos ir išdavystės, gyvenimo ir mirties, išganymo ir atpildo temomis. Anot pačios autorės, tai ne tiek istorija, kiek didinga būtybė, į paviršių iškilusi iš tamsiausių gelmių. Tačiau bene svarbiausia joje ne tai, kas pasakyta, o tai, kas nutylėta.

Moirose ir Furijose, kalbėdama apie santuoką, Lauren Groff  peržengia visus įmanomus jos lygmenis ir atveria tokius prasminius klodus, kuriuos galbūt tiek pat sunku pasiekti, kiek ir apibūdinti. Tačiau autorei pavyksta ir viena, ir kita. Nes jos idėjos, kaip du žmonės gali gyventi kartu, gyventi vienas kitame, kaip jie gali atsitraukti vienas nuo kito ar išduoti, atrodo fundamentaliai teisingos.  
Meg Wolitzer

Lauren Groff (gim. 1978 m. Niujorke) laikoma viena įdomiausių šiuolaikinių amerikiečių rašytojų. Jos trečiasis romanas Moiros ir Furijos tik pasirodęs tapo tarptautiniu bestseleriu, yra nominuotas tokiems literatūros apdovanojimams kaip JAV Nacionalinė knygų premija, jo vertimo teises įsigijo 30 šalių. Moiros ir Furijos 2015 m. tapo amazon.com metų knyga. JAV Prezidentas Barackas Obama šį romaną paskelbė mėgstamiausiu 2015 m. kūriniu.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 53)
TOP komentarai
 1. 100%
  Įtraukianti nuo pradžių, verčianti permąstyti santykių sąvoką ir pagalvoti kaip gerai pažįstame šalia esantį žmogų. Dvi knygos dalys suteikia galimybę pažvelgti į aprašomus santykius iš skirtingų pusių.
 2. 100%
  Pradžia kaip ir nuobodoka, tačiau perėjus į antrą knygos pusę, pažvelgus Matildos akimis, istorija tampa labai įdomi.
 3. 100%
  Štai kokia turi būti dviejų žmonių santykiai. Puiki knyga, paliekanti giliam apmastymui apie poros santykius.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...