20%
20%

Moteris Jeruzalėje

Abraham Yehoshua

Vertinimas nėra galimas:
49% of 100
(įvertinimai 9)
Nominuota!

SKU: 000000000002167930, EAN kodas: 9786094441844, ISBN kodas: 9786094441844, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Puslapių skaičius: 320, Leidimo metai: 2016-07-07, Formatas: 31x22x2,6, Knygyne: 11.99, Leidykla: SOFOKLIS, UAB

Ypatinga kaina 9,59 € Knygyne 11,99 €

Sutaupote 2,40 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Maždaug keturiasdešimties metų moteris mirtinai sužeidžiama Jeruzalės turgavietėje per teroristinį išpuolį. Su savimi ji neturi jokio asmens dokumento, tik bevardį didelės kepyklos algalapį. Jos kūnas neatpažintas guli ligoninės lavoninėje. Kai vietinis savaitraštis apkaltina kepyklą sukrečiančiu abejingumu, įmonės savininkas paveda žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus vedėjui išsiaiškinti žuvusiosios tapatybę. Iš pradžių savų rūpesčių kamuojamas vyras nenori imtis užduoties, bet po truputį jam veriasi žuvusiosios gyvenimo faktai – nors dirbo valytoja, iš tiesų ji buvo inžinierė, atvykusi į Jeruzalę iš buvusios Sovietų Sąjungos; sprendžiant iš nuotraukos – graži moteris. Įpareigotas surasti jos šeimą žmogiškųjų išteklių vedėjas leidžiasi į neužmirštamą piligriminę kelionę, vedančią iš kepyklos per ligoninės lavoninę į skurdų žuvusiosios butą Jeruzalės senamiestyje, kol galiausiai vyras palieka Izraelį ir pasuka į gimtuosius moters namus.


Abrahamas B. Yehoshua yra vienas iškiliausių Izraelio rašytojų, lyginamas su W. Faulkneriu. Jis gimė 1936 metais Jeruzalėje. Studijavo literatūrą ir filosofiją Jeruzalės universitete, yra parašęs 11 romanų, 3 apsakymų knygas, pjesių ir esė, įtrauktas į Man Booker International Prize trumpąjį sąrašą. Romanas „Moteris Jeruzalėje“ pelnė Los Angeles Times Book Prize ir yra išverstas į daugiau kaip 20 pasaulio kalbų.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 9)
TOP komentarai
 1. 100%
  Viena geriausių knygų, kokias tik esu skaitęs...
 2. 60%
  Taip, pabaiga buvo netikėta, bet knyga prailgo, gan nuobodi.
 3. 40%
  Nesitikėta, ko nelaukta. Gilus, prasmingas pasakojimas apie tragikomišką situaciją. ABRAHAM B.YENOSHUA ir MOTERIS JERUZALĖJE. Ir nežinia, kurie kuriuos įkvėpė, tačiau skaitant šią istoriją, į ausį šnibždėjo Jose Saramago ir William Faulkner. Tarsi „jau gulėčiau mirties patale“.

  Bevardiškumas. Vienintelis svarbus žmogus šiame pasakojime – Julija Ragajev. Vienintelė žinoma vardu ir pavarde. Kiti veikėjai yra pareigų ir naudingų savybių rinkiniai. Kai autoriai taip manipuliuoja savo veikėjais, žymiai lengviau yra prisiminti juos ne vardais, bet veiksmais ir elgesiu, kuriais jie yra apdovanojami. Mėgstu, kai mano atmintis ir mintys nėra apsunkinamos nereiškmingomis smulkmenomis. Leidžiama kvėpuoti ir atkreipti dėmesį į tai, kas iš tiesų yra svarbu. O kas yra svarbu?

  Ji – ne vienintelė, kurią turime pastebėti. Jis – žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovas. Jo kelionė į save yra daug įdomesnė. Jo kova su savimi ir kitais, priešgyvenimas, normų laužimas, nuolatinis abejojimas, vietos, ramybės, meilės paieškos. Jis suglumsta, kai nepastebi to, ką pastebėjo kiti. Greičiausiai daugelis nepastebi to, kas iš tiesų yra akivaizdų. Jo nepastabumas jam kainuoja „apsėstumą“. Tuo, ko neprisimena. Stebėdamas jį noriu suprasti, koks gi tas Grožis yra iš tikrųjų?

  Ir tai ne tik kelionė į save per save. Tai kiek platesnės įžvalgos reikalaujantis kūrinys. Kiek mes matome, girdime, kiek mes suteikiame reikšmės, kiek mes sugretiname. Kokie mes esame šiame gyvenime, kokią istoriją kuriame savo buvimu, kaip mus prisimins, kas būsime tokie?

  Kūrinyje svarbus vietos motyvas. Vieta, kurioje esi gimęs, nebūtinai yra tavo tėvynė, tavo namai, tau. Kas yra namai? Aktualu – kur norėtum atgulti amžinojo poilsio. Kiek tai yra svarbu tau ir kiek tai bus svarbu tavo artimiesiems. Žemiškos, bet dažnai apeinamos temos, tarsi tai būtų tabu. Daugelis temų yra tabu arba nereikšmingos. Ir ta akimirka, kai paskutiniame istorijos puslapyje visi atvirsta. Kaip rankomis suplojus, tiesiog burtai.

  Padrikos mintys, labai padrikos. Perskaičiau, tačiau mintyse toli gražu dar ne viskas susidėliojo į atitinkamus stalčius. Perskaityčiau antrą kartą vardan to, kad suprasčiau, jog nieko nepraleidau. Rekomenduoju rimtesnės literatūros skaitytojams.

  Ir vis tik man įdomu, kaip ji atrodė.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...