20%
20%

Motinos pienas

Mātes piens

Nora Ikstena

Vertinimas nėra galimas:
87% of 100
(įvertinimai 20)

Featured Product: Ne, EAN kodas: 9786094663710, ISBN kodas: 9786094663710, SKU: 000000000002179431, Viršelio tipas: Kietas, Puslapių skaičius: 192, Spalvingumas: Nespalvotas, Kalba, iš kurios versta: Latvių, Originalo kalba: Latvių, Leidimo metai: 2019-01-17, Formatas: 22,1x14,7x1,9, Knygyne: 13.69, Leidykla: Tyto alba UAB , Vertėjas: Laura Laurušaitė

Ypatinga kaina 10,95 €
Knygyne 13,69 €

Sutaupote 2,74 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Nora Ikstena (g. 1969 m.) – šiuo metu žymiausia ir didžiausio tarptautinio pripažinimo sulaukusi latvių rašytoja, 16 knygų autorė. Ji apdovanota daugeliu svarbių Latvijos literatūros premijų, tarp jų – Trijų žvaigždžių ordinu už nuopelnus literatūrai ir Baltijos Asamblėjos premija. Vienas garsiausių N. Ikstenos romanų – „Motinos pienas“, išverstas į vokiečių, makedoniečių ir anglų kalbas, 2015 m. įtrauktas į Latvijos Metų knygos trumpąjį sąrašą. 
Šis romanas – tai pasakojimas apie tris moterų kartas sovietinėje Latvijoje, apie titaniškas pastangas išlikti savimi po kolektyviniu Sovietų valdžios presu. Tai moterų romanas; vyrai čia tik šmėkšteli, palikdami blankų pėdsaką. Romanas apie gydytoją, tremtinio dukrą, iš kurios sovietų valdžia atima viską; ne tik profesinę ateitį ir tapatybę, bet ir gyvenimo džiaugsmą bei šeimą. Jos šeima – tai dukra, kurią ji bandė apsaugoti nuo gniuždančios valdžios, ir motina, kuri vienintelė stengėsi perduoti anūkei šilumą ir norą gyventi. Tai pasakojimas apie bandymus išlikti, nepaaukojant savo įsitikinimo ir žmogiško smalsumo, ir apie kainą, kurią tenka mokėti už tą išlikimą. Apie emocinę ledo sieną, kuria motina atsitveria nuo dukters – iš meilės ir noro apsaugoti. Apie stingdantį sistemos negailestingumą, apie bejėgiškumą ir pasipriešinimą. Apie tris moteris – senelę, dukrą ir anūkę. Apie nemeilę, kuri yra kaip išsigelbėjimas, apie aplinką, kur nuodais virsta viskas – netgi motinos pienas. 
Iš pirmo žvilgsnio tai – romanas apie motiną ir dukterį Sovietų valdomoje Latvijoje 1969–1989 metais. Tačiau giliau slypi ir šalies istorija nuo sovietinės stagnacijos iki nepriklausomybės paskelbimo, ir klampi, žlugdanti skundimo, įtarinėjimų ir visuotinės apatijos atmosfera, ir sovietinė mokykla, ir artėjančios laisvės nuojauta. Viskas atpažįstama. Viskas – apie meilę, nemeilę ir instinktą gyventi.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 20)
TOP komentarai
 1. 100%
  Romanas apie tai, apie ką dažniausiai garsiai nekalbama - gyvenimą Sovietų Sąjungos pavergtose šalyse. Šiuo atveju, buvusioje Latvijoje, kur viskas taip artima, tarsi būtų kalbama apie Lietuvą.
  Trijų kartų moterys bando išgyventi ir neprarasti žmogiškumo. Ne visoms taip gerai sekasi, kaip kai kurioms.

  Tekstas skaitosi greitai, tačiau verta neskubėti. Subtiliai pasakojama apie priespaudą ir galimybes TIK tam tikromis sąlygomis arba mainais už kažką. Kaip reikėjo mokėti kalbėti/galvoti/elgtis. Ir kad tai, kaip elgiesi viešai nebūtinai reiškia, kad taip ir galvoji iš tikrųjų ar pritari.
  Iš pradžių sunkokai sekėsi atskirti iš kurios perspektyvos kalba "aš" pasakotojas.
  Įdomus sprendimas nenaudoti jokių vardų; močiutę vadinti motinos motina, o senelės vyrą - patėviu.
 2. 100%
  Knyga, kuri priverte mintimis vel grizti i ta slogu sovietini laikotarpi. Perskaicius, norejosi ir verkti, ir dziaugtis. Verkti, nes gyvenau tuo aprasomuoju laikotarpiu, dziaugtis, kad istrukom is klaikaus gelezinio narvo. 10/10
 3. 100%
  Verta skaityti.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()