Motinų sekmadienis

ISBN kodas: 9786094791765, EAN kodas: 9786094791765

Mothering Sunday

Graham Swift

Vertinimas nėra galimas:
73% of 100
(įvertinimai 29)

ISBN kodas: 9786094791765, EAN kodas: 9786094791765, SKU: 000000000002179449, Puslapių skaičius: 128, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2019-01-18, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Formatas: 21x14,5x1,3, Knygyne: 12.19, Vertėjas: Emilija Ferdmanaitė, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB

Ypatinga kaina
9,75 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Visi mes degūs. Vos gimę pradedame degti, ir kai kurie iš mūsų sudega greičiau nei kiti. Tačiau nedegti, niekada neužsiliepsnoti – tai būtų liūdnas gyvenimas, tiesa? 

Dvidešimt dvejų našlaitė Džeinė Ferčaild kilminguose anglų namuose nuo šešiolikos dirba tarnaite. Visus tuos metus ji yra slapta Polo Šeringemo, jaunojo kaimyninio dvaro paveldėtojo, meilužė. Vieną neįprastai šiltą, saulės šviesos nulietą 1924-ųjų kovo dieną – Motinų sekmadienį – jiedu susitinka paskutinį kart. Tik tądien Džeinė to dar nežino. Tai diena, kurios įvykiai nuvilnys per visą nepaprastą Džeinės gyvenimą ir pakreips jį nauja linkme.

Šiame pasakojime, kaip vis iškylančiame prisiminime ar pasikartojančiame sapne, klajojama po vienos moters gyvenimo užkulisius, grakščiai stabtelima ties esminiais XX amžiaus pirmos pusės istorijos puslapiais, oriai linktelima gęstančiam vakarykščiam pasauliui ir nepaliaujama klausti: kaip gali tapti kažkuo, nepabuvęs niekuo?

Motinų sekmadienis – įstabiai poetiška istorija apie savojo balso paieškas, apie intelektualinį, socialinį ir seksualinį moters išsilaisvinimą.

Išskirtinio grožio, subtilus ir rafinuotas kūrinys.
Kazuo Ishiguro

Ko gero, tai geriausia, ką iki šiol yra sukūręs Swiftas.
Observer

Motinų sekmadienis nutviekstas saulės spindulių. Net tada, kai smogia tragedija, negali atsispirti tam nepakartojamam švytėjimui. Toks trumpas, bet toks meistriškas pasakojimas.
Guardian

Grahamas Swiftas (Grehemas Sviftas, g. 1949) – vienas garsiausių šiuolaikinių britų rašytojų, premijos „Man Booker“ laureatas. Jo literatūrinis talentas lyginamas su Virginios Woolf, Kazuo Ishiguro ar Juliano Barneso, kūriniai išversti į daugiau kaip 30 kalbų, o kai kurie jų netgi įtraukti į Didžiosios Britanijos mokyklų literatūros istorijos programą. Motinų sekmadienis – naujausias autoriaus kūrinys, 2017 m. nominuotas Walterio Scotto vardo premijai ir apdovanotas literatūros prizu „Hawthornden“.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 29)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai patiko rašymo stilius - intrigavo ir įtraukė skaityti toliau, išsiaiškinti vis daugiau detalių. Išties, subtilus kūrinys. Man patiko. :)
 2. 100%
  Labai subtiliai aprašytas meilės romanas su labai netikėta pabaiga. Taip prisipažinsiu pradėjusi skaityti nelabai supratau kas vyksta, bet pradėjus labiau gilintis viskas labai gražiai, kūrybiškai išsivysto kūrinys.
 3. 100%
  „Motinų sekmadienis“ mane stebino paprastumu, bet tuo pačiu ir stiliaus įmantrumu. Rekomenduoju knygą tiems, kurie nesitiki didesnės intrigos, bet ieško ramaus vakaro skaitinio. Ši knyga tokia trumputė, bet talpinanti daug išgyvenimų bei apmąstymų.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...