25%
25%
3 knygos -50% pigiau

Motinų sekmadienis

ISBN kodas: 9786094791765, EAN kodas: 9786094791765

Mothering Sunday

Graham Swift

Vertinimas nėra galimas:
70% of 100
(įvertinimai 27)

ISBN kodas: 9786094791765, EAN kodas: 9786094791765, SKU: 000000000002179449, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2019-01-18, Spalvingumas: Nespalvotas, Puslapių skaičius: 128, Formatas: 21x14,5x1,3, Knygyne: 12.19, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB , Vertėjas: Emilija Ferdmanaitė

Ypatinga kaina 9,14 € Knygyne 12,19 €

Sutaupote 3,05 € (25%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Visi mes degūs. Vos gimę pradedame degti, ir kai kurie iš mūsų sudega greičiau nei kiti. Tačiau nedegti, niekada neužsiliepsnoti – tai būtų liūdnas gyvenimas, tiesa? 

Dvidešimt dvejų našlaitė Džeinė Ferčaild kilminguose anglų namuose nuo šešiolikos dirba tarnaite. Visus tuos metus ji yra slapta Polo Šeringemo, jaunojo kaimyninio dvaro paveldėtojo, meilužė. Vieną neįprastai šiltą, saulės šviesos nulietą 1924-ųjų kovo dieną – Motinų sekmadienį – jiedu susitinka paskutinį kart. Tik tądien Džeinė to dar nežino. Tai diena, kurios įvykiai nuvilnys per visą nepaprastą Džeinės gyvenimą ir pakreips jį nauja linkme.

Šiame pasakojime, kaip vis iškylančiame prisiminime ar pasikartojančiame sapne, klajojama po vienos moters gyvenimo užkulisius, grakščiai stabtelima ties esminiais XX amžiaus pirmos pusės istorijos puslapiais, oriai linktelima gęstančiam vakarykščiam pasauliui ir nepaliaujama klausti: kaip gali tapti kažkuo, nepabuvęs niekuo?

Motinų sekmadienis – įstabiai poetiška istorija apie savojo balso paieškas, apie intelektualinį, socialinį ir seksualinį moters išsilaisvinimą.

Išskirtinio grožio, subtilus ir rafinuotas kūrinys.
Kazuo Ishiguro

Ko gero, tai geriausia, ką iki šiol yra sukūręs Swiftas.
Observer

Motinų sekmadienis nutviekstas saulės spindulių. Net tada, kai smogia tragedija, negali atsispirti tam nepakartojamam švytėjimui. Toks trumpas, bet toks meistriškas pasakojimas.
Guardian

Grahamas Swiftas (Grehemas Sviftas, g. 1949) – vienas garsiausių šiuolaikinių britų rašytojų, premijos „Man Booker“ laureatas. Jo literatūrinis talentas lyginamas su Virginios Woolf, Kazuo Ishiguro ar Juliano Barneso, kūriniai išversti į daugiau kaip 30 kalbų, o kai kurie jų netgi įtraukti į Didžiosios Britanijos mokyklų literatūros istorijos programą. Motinų sekmadienis – naujausias autoriaus kūrinys, 2017 m. nominuotas Walterio Scotto vardo premijai ir apdovanotas literatūros prizu „Hawthornden“.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 27)
TOP komentarai
 1. 100%
  Vienoje dienoje telpa visas gyvenimas. Taip ir šioje knygoje jis atskleidžiamas per našlaitės Džeinės Ferčaild paveikslą. Nuo šešiolikos ji dirba tarnaite Nivenų namuose bei yra slapta kaimyno Polo Šeringeno meilužė. Nesvarbu, kad po poros savaičių jo vestuvės, per Motinų sekmadienį, vienintelę tarnaitėms laisvą dieną, Džeinė pakviečiama susitikti jo namuose. Jie dar nežino, kad šis susitikimas paskutinis. Per vienos dienos atpasakojimą Džeinė prisimena visą savo gyvenimą: nuo našlaičių namų iki rašytojos karjeros.

  Nors knygoje veiksmas vyksta 1924-aisiais, tarnaitė Džeinė parodoma kaip savo pačios šeimininkė. Čia atskleidžiama moters vidinė ramybė, susitaikymas su savo padėtimi, bet tuo pačiu su tuo ateinanti vidinė laisvė.

  „Motinų sekmadienis“ mane stebino paprastumu, bet tuo pačiu ir stiliaus įmantrumu. Rekomenduoju knygą tiems, kurie nesitiki didesnės intrigos, bet ieško ramaus vakaro skaitinio. Ši knyga tokia trumputė, bet talpinanti daug išgyvenimų bei apmąstymų.
  Vertinimas: 5/5
  Visą apžvalgą galite rasti puslapyje: juoduantbalto.lt
 2. 100%
  Trumpas kūrinys, kuriame telpa visko tiek daug - gilių pamąstymų, nuotykių, jausmų, žodžių. Sužavėjo.
 3. 100%
  Nuostabi istorija, pasakojimo stilius, žodynas...Perskaičiusi, vėl grįžau skaityti pradžią, kur atsiskleidė dar daugiau detalių.
  Rekomenduoju
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...