25%
25%
Nauja
Nauja

Mums reikia vado? Prezidento institucija nuo Landsbergio iki Nausėdos

ISBN kodas: 9786094794056, EAN kodas: 9786094794056

Mažvydas Jastramskis

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimai 2)

ISBN kodas: 9786094794056, EAN kodas: 9786094794056, SKU: 000000000002186195, Spalvingumas: Nespalvotas, Kalba, iš kurios versta: Lietuvių, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2021-02-17, Originalo kalba: Lietuvių, Puslapių skaičius: 304, Formatas: 21x14,5x2, Knygyne: 17.49, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB

Ypatinga kaina 13,12 € Knygyne 17,49 €

Sutaupote 4,37 € (25%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Lietuvos prezidento institucija formavosi per trisdešimt Nepriklausomybės metų, bet dėl mūsų prezidentų galios ir vaidmens vis dar kyla diskusijų. Ką gali Lietuvos prezidentas? Kodėl politologai Algirdą M. Brazauską vadino pasalūnu? Ar Vytautą Landsbergį visgi galėtume laikyti Lietuvos prezidentu? Kaip prezidento instituciją pakeitė dvi Dalios Grybauskaitės kadencijos? Kaip atrodome pasauliniame kontekste? Ir ko lietuviai nori labiau: vado ar tiesiog demokratinę pusiausvyrą palaikančio arbitro?

Politikos mokslų daktaras Mažvydas Jastramskis, remdamasis per daugelį metų sukauptais sociologiniais duomenimis, moksliniais tyrimais, politikos ekspertų ir dalyvių komentarais, prezidentų biografijomis ir asmeniniais pokalbiais su jais, knygoje „Mums reikia vado?“ atsako į šiuos ir daugybę kitų klausimų apie Lietuvos prezidento instituciją, lygina buvusius ir esamus prezidentus bei aptaria jų reikšmę šalies politikai nuo Nepriklausomybės atgavimo iki pat šių dienų.  

Mokslininkai turi eiti į žmones ir pasakoti apie mus supantį pasaulį remdamiesi ne nuojautomis, stereotipais ar gandais, o duomenimis, tyrimais ir nuolatiniu informacijos tikrinimu. Dr. Mažvydas Jastramskis šioje knygoje tą ir daro: kiekvieną savo teiginį paremia duomenimis ir argumentais, o ne rašo šakėmis ant vandens.
Paulius Ambrazevičius, bičiulis
 
Kaip atsitiko, kad rengiant Lietuvos Konstituciją buvo svarstomi radikaliai skirtingi LR Prezidento įtakos variantai? Pagal kokius scenarijus dirbo ligšioliniai šalies vadovai ir kiek juos veikė aplinkybės, o kiek jie patys veikė aplinkybes? Ar Lietuva turėjo savąjį de Gaulle’į ir kas bendra tarp Gitano Nausėdos ir Kamerūno prezidentūrų? Duomenų apie tai pateikia Mažvydas Jastramskis, naujausiųjų laikų istorijoje ieškodamas atsakymo, kokio tauta norėtų vado. Knyga labai lengvai skaitoma ir turi žavių asmeninių detalių, tokių kaip mamos blynai šalia Rolando Pakso helikopterio arba lažybos dėl Valdo Adamkaus.
Rita Miliūtė, žurnalistė

Mažvydas Jastramskis (g. 1985) – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas, politikos mokslų daktaras, trijų Lietuvos nacionalinių rinkiminių studijų narys. Jo komentarai reguliariai publikuojami portalo „Delfi“ skiltyje „Nuomonių ringas“, o įžvalgos asmeninėje „Facebook“ paskyroje sulaukia daugybės reakcijų ir skatina diskusijas aktualiais politiniais klausimais. „Mums reikia vado?“ – pirmoji autorinė M. Jastramskio knyga, siekianti plačiąją visuomenę supažindinti su Lietuvos prezidento institucijos užkulisiais ir palyginti Lietuvos prezidentus, per 30 metų ėjusius šias pareigas. 
 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
 1. 100%
  Patiko įžvalgos apie kiekvieno prezidento veiklos ypatumus
 2. 100%
  Knyga, paįvairinta šmaikščiais intarpais, tačiau tuo pat metu rimtai nagrinėjanti Lietuvos prezidento instituciją, jos galias ir atskiras asmenybes. Nustebino tai, kad knyga labai lengvai skaitoma, tikrai nėra vien sausi faktai ar vien tik mokslinė analizė.

  Pirmuose skyriuose kiek užkliuvo gana dažni pasikartojimai, tam tikrus anksčiau minėtus faktus vis primenant skaitytojui. Gal jie nebuvo būtini. Tačiau bendrai paėmus - tai puiki knyga, kurią derėtų perskaityti kiekvienam Lietuvos piliečiui, balsuojančiam prezidento rinkimuose.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...