Narkašas

ISBN kodas: 978995564077, EAN kodas: 9789955640776

William S. Burroughs

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimai 2)

Knygos formatas: Popierinė knyga, SKU: 000000000002120810, ISBN kodas: 978995564077, EAN kodas: 9789955640776, Puslapių skaičius: 184, Viršelio tipas: Minkštas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2009-01-01, Formatas: 15,3x20,1x1,5, Leidykla: Kitos knygos, UAB

Ypatinga kaina
6,71 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

„Narkašas“ (Junky) – raktinis skandalingojo amerikiečių rašytojo Williamo S. Burroughso romanas: kelias į pagrindinį rašytojo kūrinį “Nuogus pusryčius” (Naked Lunch). Iki šiol itin mielai visame pasaulyje skaitoma, gan paprastai parašyta knyga, pirmąsyk išleista 1953 m., buvo pirmoji pokario literatūrinė bomba, sėkmingai sprogusi po oficialiosios kultūros pastatu epochoje, kuri buvo pasiryžusi nesutaikomai ir neretai isteriškai kovoti prieš narkotikus.  

Williamas S. Burroughsas buvo pavojingiausias iš visų bytnikų kartos rašytojų... Jis buvo dvigubas anarchijos agentas ir nesutaikomas prisitaikėliškumo bei visų vyriausybinių opiatų kontrolės agentūrų priešas. – Rolling Stone

Williamas S. Burroughsas laikomas vienu įtakingiausių XX a. rašytojų, kiti kritikai mano, kad jo prozos vertė yra smarkiai pervertinta, tačiau beveik niekas neneigia milžiniškos konceptualių Burroughso literatūrinių idėjų įtakos literatūrai ir kitoms kultūros sritims.

Dažnai Burroughs’as yra kaltinamas narkotikų propaganda, tačiau atraskite knygą, kurioje jis garbina ar žavisi narkomanų gyvenimu. Greičiau valia būtų teigti priešinga: Burroughs’as pateikė dokumentinius Pragaro įrodymus (jis tai patyrė), jis pirmasis elektrininio amžiaus ir vartotojiškos visuomenės košmarus pateikęs publikai rašytojas, sąžiningai paliudijęs narkašo esamybę – nelinksmą, sustingusią, beprasmišką, neturinčią ateities. Įstatymai, kuriuos kuria ir priima politikai yra supuvę, pasmerkti, savanaudiškai, tad žmogus yra paliekamas be alternatyvos, vartotojiška visuomenė jį įtraukia į savo maniakiškų košmarų smagračius. Heroinui jis liks ištikimas dar kone penkiolika metų. Prozai – visą likusį gyvenimą. Iki pat mirties jis įtemptai eksperimentuos, projektuodamas naujus prozos rašymo metodus, laužydamas klasikinio romano struktūrą (legendinis W. Burroughs’o cut-in), tyrinėdamas įmanomas radikalias romano formas, kurias užpildys ne mažiau radikaliu turiniu: paranoja, smurtingom homoseksualinėm fantazijom, amerikiečių populiarios kultūros nuolaužom ir nuostabiais lyriškais peizažais. Dvasios tėvu jį laikė ir pankai, ir praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio intelektualai. (Julius Keleras/ William Burroughs – partizanas, pionierius, piligrimas)

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
  1. 100%
    Didesnio įspūdžio nepaliko, tačiau čia, matyt dėl laikmečio, kuomet pagrindinė tema daug kartų jau paliesta. Su kūriniu viskas gerai. Puikus kūrinys.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...