40%
40%

Nematomas kalnas

The Invisible Mountain

Carolina De Robertis

ISBN kodas: 9786090101292, EAN kodas: 9786090101292, SKU: 000000000001107287, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Puslapių skaičius: 464, Leidimo metai: 2011-10-10, Formatas: 22x15x3,9, Knygyne: 15.00, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Loreta Gema Baltaduonė

Ypatinga kaina 9,00 € Knygyne 15,00 €

Sutaupote 6,00 € (40%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Carolina de Robertis debiutinėje širdį veriančioje ir vis dėlto gyvenimą šlovinančioje knygoje „Nematomas kalnas“ drastiškai ir poetiškai pasakoja nenugalimos meilės istoriją. Tai romanas apie sugebėjimą išlikti pačiomis sunkiausiomis  aplinkybėmis ir apie ypatingą, amžiną ir be galo stiprų motinos ir dukters ryšį.

Pačią pirmąją 1900-ųjų metų dieną atokiame Urugvajaus miestelyje įvyksta stebuklas – paslaptingomis aplinkybėmis prapuolusi mažoji Pacharita randama aukščiausiame apylinkių medyje. Šis vietiniams neįmenamas, pranašiškas ženklas įgauna gilią prasmę trijų kartų drąsių ir atkaklių moterų likimams. Pacharita sukuria šeimą su jaunu italų imigrantu, kuris iš šeimos paveldi ne tik gabumus statyti gondolas, bet ir nelemtą savybę. Jų gražuolei dukrai Evai tenka patirti žeminančią išdavystę, ir jos gyvenimas pasuka netikėta kryptimi. Salomėja,  bebaimė Evos duktė, nepaiso jokių pavojų nei sau, nei artimiesiems ir stoja į atkaklią kovą su režimu, pražudžiusiu jos jaunystę.

 

 „Gali eiti kažin kiek vingiuotais keliais ir manyti, kad esi labai toli nuo visko, kas tau artima, ir netikėtai atsitrenkti į vieną pažįstamą skiautelę.“ (p. 213) „Nematomas kalnas“ – Urugvajiečių kilmės JAV rašytojos Carolinos de Robertis pirmasis romanas, pasakojantis apie trijų kartų moterų likimus, jų ryžtą ir drąsą kabinantis į gyvenimą Lotynų Amerikai reikšmingu istoriniu periodu.

Istorija pradedama XX amžiaus pradžioje, kai Urugvajaus kaimelyje dingsta naujagimė, ir tik po metų mergaitė visiškai sveika randama medyje, todėl jai išrenkamas vardas – Pacharita („mažasis paukštelis“), ir baigiama Salomėjos, Pacharitos anūkės, laišku savo dukteriai. Atrodytų, kad pasakojimą dar būtų galima tęsti: romaną sudaro trijų moterų gyvenimai, kruopščiai į lentynėles suguldyti atskiruose skyriuose (Pacharita, Eva, Salomėja), tačiau galima būtų pridėti ir ketvirtąjį – pasakojimą apie Viktoriją, ketvirtąją šeimos moterį, bet autorė to nedaro. Toks pasirinkimas nestebina – romaną sudaro 462 puslapiai, kurių užtenka papasakoti istorijai apie nepaprastai tvirtą šeimos moterų ryšį. Kiekviena jų – stipri, tikinti, daranti ryžtingus sprendimus, dažnai – nepriklausanti nuo vyrų, kurie vaizduojami kaip įžūlūs... bevaliai.

Moterys stebina savo drąsa: viena jų atsisako asmeninių interesų ir kovoja dėl tautos ateities, kita – savo gyvenimo partnere pasirenka kirpėją, kuri, pasirodo, pasidariusi lyties keitimo operaciją beveik iškart po kadaise kartu praleistos nakties. Romanas stebina ne tik ryškiais personažais, bet ir nepaprastu jautrumu pasakojant apie šeimos santykius, kurie dažnai nutrūksta, bet net praėjus daugeliui metų gali vėl sutvirtėti.

„Nematomas kalnas“ – tarsi riba, skirianti žmones, kartais sėdinčius visai greta vienas kito: „Koks lygus juodu skiriančio stalo paviršius. Rodos, toks kietas... Ir tereikia vieno kirvio smūgio, visai netikėto, kad jis persiskirtų, kad jo dalys išlakstytų į skirtingas  puses.“ (p. 75) Knygoje teigiamos vertybės skatina susimąstyti, koks žmogus gali būti laimingas šią akimirką, būdamas su artimu žmogumi, ir kiek nedaug tereikia, kad  tarp jų atsirastų riba. Nematoma riba, kurios niekas kitas nebegali sujungti, tik tikėjimas. Romanas baigiamas vilties kibirkštėle, kurios mums taip dažnai gyvenime pritrūksta.

Knygą rekomenduočiau moterims, norinčioms šaltus vakarus praleisti su puodeliu geros arbatos, ir pasiilgusioms širdį virpinančių istorijų.“

Lilė Totorytė

 

 

 

 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
TOP komentarai
  1. 100%
    Trijų skirtingų moterų (močiutės Pacheritos, mamos Evos ir dukters Salomėjos) gyvenimas. Skirtingos tragedijos, tačiau visų jų likimas pažymėtas, laužytas, tačiau nepalaužtas. Pietų Amerikos - Urugvajaus, Argentinos- istorijos peripetijos, kasdienybė ir žmonės. Knyga persmelkta liūdesiu ir kartu optimizmu, energija. Kad ir kaip būtų sunku - vilties teikia vaikai, ateinanti karta, kad viskas bus gerai ar bent jau geriau.

    Monte vi Deu - aš matau kalną. Nors jo ir nėra.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...