Nauja
Nauja
-10% su kodu: SUTAUPAU

Nepaprastosios būtybės

ISBN kodas: 9786094444838, EAN kodas: 9786094444838

Remarkable Creatures

Tracy Chevalier

Vertinimas nėra galimas:
90% of 100
(įvertinimai 2)

SKU: 000000000002190607, ISBN kodas: 9786094444838, EAN kodas: 9786094444838, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 320, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2022-10-21, Formatas: 21,6x14,4x2,8, Leidykla: SOFOKLIS, UAB , Vertėjas: Irena Jomantienė, Milda Dyke

Ypatinga kaina
17,99 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Kerintis istorinis romanas apie dvi neeilines XIX a. moteris – fosilijų medžiotojas Merę Aning ir Elizabetą Filpot, kurių atradimai amžiams pakeitė mokslo pasaulį


Diena iš dienos, nesvarbu, saulė ar žvarbus vėjas, mažo Anglijos miestelio paplūdimyje Merė ieško fosilijų. Amonitai ir belemnitai atneša nepasiturinčiai jos šeimai vieną kitą šilingą ir taip leidžia pratempti dar vieną dieną. Mažai kam suprantamas nešvarus ir pavojingas pomėgis merginą išstūmė į bendruomenės užribį.

Kai Merė su broliu atranda kelių metrų ilgio skeletą, visi jį vadina krokodilu. Niekas nekalba, kad jo snukis kitoks, o didžiulės apvalios akys toli gražu neprimena krokodilo. Vis dėlto ilgainiui šis atradimas sudrebina religinės bendruomenės ir mokslo pasaulio įsitikinimus. Tik Merės – moters, dargi kilusios iš nepasiturinčios šeimos, – vardas beveik niekada neminimas.

Jaunai merginai kompaniją palaiko tik Elizabeta Filpot – vidurinės klasės senmergė, taip pat jaučianti aistrą senojo pasaulio relikvijoms. Tačiau jųdviejų draugystei lemta patirti išbandymų: kovą su skurdu, konkurenciją, nelygybę ir pavojų, su kuriuo jiedvi susiduria ieškodamos fosilijų. Tik niekas nepaveikia Merės taip, kaip meilė pulkininkui Berčui. Netikėtai išdygęs, jis paprašė merginos pagalbos surasti ichtiozauro skeletą. Bet ne tik Merė pajunta simpatiją šiam dailiam kariškiui. Ar dviejų moterų, kurias skiria amžius ir socialinė padėtis, draugystė atlaikys audras ir negandas, pyktį ir pavydą?

Tracy Chevalier (g. 1962) studijavo anglų filologiją, vėliau magistrantūroje – kūrybinį rašymą. Autorę išgarsino romanas „Mergina su perlo auskaru“ – visame pasaulyje jo parduota daugiau nei penki milijonai egzempliorių.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
  1. 100%
    Rekomenduoju!
  2. 80%
    Tai istorinis romanas apie dvi moteris, fosilijų medžiotojas. Veiksmas vyksta XIXa., tad autorė atskleidžia moterų kasdienybę, jų buitį, visuomenės papročius, jos požiūrį į moteris, kurios peržengia ribas, yra fosilijų ieškotojos. Dvi moterys, skirtinga visuomeninė padėtis, bet vienijantis noras ieškoti fosilijų, vienai tai hobis, o kitai - šeimos pragyvenimo šaltinis. Jos susidraugauja, bet meilė tam pačiam vyrui išskiria jas. Tačiau romano pabaiga gera, o tai, kad rašytoja remiasi tikrais faktais, istorinėmis asmenybėmis, yra įdomu ir patrauklu . Knyga patiko.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...