Nauja
Nauja
ŽEMA KAINA

Nesenstantys: ilgaamžiškumo mokslas ir paslaptys

ISBN kodas: 9786094930058, EAN kodas: 9786094930058

Andrew Steele

ISBN kodas: 9786094930058, EAN kodas: 9786094930058, SKU: 000000000002189963, Puslapių skaičius: 480, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2022-07-13, Originalo kalba: Anglų, Formatas: 20x13x4,5, Vertėjas: Gražina Nemunienė, Leidykla: Liūtai ne avys

Ypatinga kaina
9,53 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Nepaprastai įdomiai pasakojama apie tai, kaip dirba mokslininkai, norėdami padėti sustabdyti senėjimo procesą, kad galėtume gyventi ilgiau ir sveikiau.

– Med. dr. Sanjay Gupta


Senėjimas – ne vėžys, ne širdies ligos – yra pagrindinė daugumos žmonijos kančių ir mirties priežastis. Ta pati virtinė biologinių pokyčių, kuriems vykstant raukšlėjamės ir žylame, atveria duris demencijai ir įvairiems kitiems negalavimams. Mes įnirtingai dirbame, kovodami su atskiromis ligomis, bet niekada nė nešauna į galvą paklausti: ar pats senėjimas toks jau neišvengiamas? Gamta sako, kad ne: štai salamandros ir vėžliai žvitrūs išlieka iki gilios senatvės, o jų mirties tikimybė išlieka tokia pati, nepriklausomai nuo amžiaus – šis reiškinys vadinamas biologiniu nemirtingumu. Knygoje Nesenstantys Andrew Steele’as pasakoja, kokią stulbinančią pažangą pastaraisiais metais padarė mokslininkai, siekdami padėti žmonėms irgi senti nesilpstant ir gyventi be ligų.


***


Medicinos universitete mus mokė, kad senėjimas yra natūralus procesas ir žmonės gali mirti tiesiog nuo senatvės. Manyta, kad amžius – ne vien besisukantis laikrodis, bet ir mutacijų, vėžio, artrito, demencijos ir širdies ligų sankaupa. Tačiau ar kada pagalvojote, kad galbūt įmanoma visas šias ligas gydyti ne tik kiekvieną atskirai, bet ir visas iškart, sprendžiant paties senėjimo proceso problemą. Atrodo pernelyg neįtikėtina? Na, tokia drąsi mintis paskatino Andrew Steele’ą parašyti Nesenstančius. Šioje knygoje autorius atkreipia dėmesį į senėjimą stabdančius gydymo būdus – nuo visiško imuninės sistemos perkrovimo iki DNR taisymo šalinant senstančias ląsteles. Tai nepaprastai įdomus pasakojimas apie tai, kaip dirba mokslininkai, norėdami padėti sustabdyti senėjimo procesą, kad galėtume gyventi ilgiau ir sveikiau.

– Dr. Sanjay Gupta, CNN vyriausiasis medicinos korespondentas


Rašydamas su Billo Brysono energija ir mokslininko preciziškumu, Steele’as suteikia mums progą sužinoti, kas svarbiausia šiame stulbinančiame ir bauginančiame amžiuje, kai remiantis daugybe duomenų vertinama žmogaus biologija.

– The Independent


Nesvarbu, ar skaitytojai yra įsitikinę, kad žmonėms galimybė nesenti kada nors galėtų būti ne vien teorinė ir leidžianti peržengti visas įmanomas ribas, ši knyga įtikins, kad teorinės galimybės atmetimas tėra išankstinė nuostata... [Mokslininkai] turi daugybę priemonių, [o Steele’as] jas kvalifikuotai ir entuziastingai vertina. 

– The Economist


Įdomu ir apgalvota… jei, kaip teigia ponas Steele’as, vėžliai bėgant metams nesensta, galbūt ir mes galime pasiekti biologinį nemirtingumą ir nesenti?.. Galbūt mums visiems reikės pradėti planuoti visiškai kitokią ateitį.

– The Wall Street Journal


Mes manome, kad „senti“ neišvengiamai reiškia senti vis silpstant; gyvybinių jėgų nykimą mes siejame su vyresniu amžiumi. Tačiau Steele’as teigia, kad bėgantys metai nebūtinai reiškia senatvę, ir savo knygoje Nesenstantys jis atliko nuostabų darbą, aiškiai atskyręs vieną nuo kito.

– Iš The New York Times knygų apžvalgos


Žmonės ilgiau gyvena, ilgiau išlieka sveikesni ir vėlyvame gyvenimo etape įgyvendina savo sumanymus, kurie kažkada atrodė įmanomi tik jaunystėje… Andrew Steele’as… aprašo eksperimentines intervencijas, sukurtas tam, kad būtų sulėtinti biologiniai procesai, kurie yra senėjimo dalis.

– David Brooks, The New York Times


Nuoširdžiai rekomenduoju šią knygą. Nedidelės apimties ir gausi detalių… sąžininga ir optimistiška.

– The Telegraph (Didžioji Britanija)


Kaip teigia Steele’as, senėjimo gydymas atrodo tarsi mokslinė fantastika... Tačiau kai perskaitysite Nesenstančius ir susipažinsite su naujausiais senėjimo biologijos tyrimais, tai ims atrodyti greičiau kaip mokslo faktas.

– The Daily Mail (Didžioji Britanija)


Nesenstančiuose išsamiai ir įdomiai analizuojama stebėtinai intriguojanti tema, kurios mes mieliau vengiame: senatvė.

– The Irish Times


Optimistinė senėjimo analizė… Kruopštus mokslininkas Steele’as neignoruoja nevykusių bandymų ir madų... Geras mokslas siekia rasti įtikinamų argumentų, kad galimybė gerokai prailginti gyvenimą yra neišvengiama.

– Kirkus


Steele’as šiame išsamiame, o kartu ir aiškiame pasakojime sėkmingai palietė kai kuriuos etinius ir politinius biogerontologijos klausimus… Rimtas skaitinys tiems, kuriuos domina biologijos mokslų tyrimai, taip pat kiekvienam, norinčiam daugiau sužinoti apie senėjimą.

– Library Journal


Andrew Steele’as savo knygoje Nesenstantys aprašo, kaip senėjimo biologijos srityje nuo vilties pereita prie pažado. Tai meistriškai parengtas kelių žemėlapis, praversiantis besidomintiems nespecialistams, plačiajai mokslininkų bendruomenei, taip pat gerontologams, kaip ir aš pats – nustebau, kiek daug sužinojau.

– Med. dr. Nir Barzilai, Ješivos universiteto Alberto Einsteino medicinos koledžo Senėjimo tyrimų instituto įkūrėjas ir direktorius, knygos Age Later: Health Span, Life Span and the New Science of Longevity autorius


Būtina knyga kiekvienam, susidomėjusiam greitai besivystančiu ilgaamžiškumo mokslu.

– Jim Mellon, Juvenescence pirmininkas


Nesenstantys yra patrauklus, įkvepiantis ir praktiškas senėjimo mokslo vadovas, padėsiantis sužinoti, kaip galėtume atsukti biologinio laikrodžio rodyklę ir pagerinti sveikatą.

– Kat Arney, knygos Rebel Cell: Cancer, Evolution and the Science of Life autorė


Mūsų ateičiai reta problema gali būti svarbesnė už galimybę užtikrinti, kad senatvė būtų kiek įmanoma geresnė. Nesenstančiuose paaiškinami išskirtiniai pasiekimai ir daug žadantys moksliniai ilgaamžiškumo tyrimai. Perskaitykite šią knygą ir pasiruoškite savo ateitį pamatyti kitaip.

– Andrew Scott, Londono verslo mokyklos ekonomikos profesorius ir knygos The 100 Year Life bendraautoris


Nepaprastai svarbi knyga. Steele’as apžvelgia žmogaus senėjimo biologiją, taip pat pačius naujausius tyrimus, kaip to išvengti. Pirmasis žmogus, kuriam pavyks tapti nemirtingam, galbūt jau gimė. Ar tai jūs?!

– Prof. Lewis Dartnell, knygos Origins autorius


Konsultuodamasis su dauguma šios stebėtinai siauros srities specialistais, Andrew Steele’as, pats jaunas „didžiųjų duomenų“ mokslininkas, sukūrė tikslų, tačiau nepaprastai įdomų ir kerintį pasakojimą, kuris niekada nepasens (ir paveiks beveik visus mirtinguosius bei sergančiuosius). Po daugybės nevykusių bandymų, lydėjusių ne vieną amžių, atrodo, kad vykdant šį projektą pagaliau pavyks sukurti veiksmingus vaistus.

– George Church, Harvardo medicinos mokyklos genetikos profesorius


Įgijęs fizikos srities mokslo daktaro laipsnį Oksfordo universitete, Andrew Steele’as nusprendė, kad senėjimas yra pats svarbiausias mūsų laikų mokslo klausimas, ir ėmė domėtis kompiuterine biologija. Jis dirbo Franciso Cricko institute, kur naudojo mašininį mokymąsi tam, kad būtų iššifruota mūsų DNR ir pagal pacientų medicinos dokumentų įrašus būtų galima numatyti infarktą. Dabar jis yra profesionalus rašytojas, rašantis apie mokslą, dalyvaujantis BBC bei „Discovery“ laidose ir gyvenantis Londone


Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
Įvertinkite šią prekę pirmieji Nepraleiskite progos, dalyvaukite „Metų iššūkyje” ir įvertinkite šią prekę pirmieji Pradėti „Metų iššūkį“
Jums taip pat gali patikti...