20%
20%

Nešlovė

The Disgrace

John Maxwell Coetzee

Vertinimas nėra galimas:
70% of 100
(įvertinimai 11)
Nominuota!
Knyga, virtusi filmu

SKU: 000000000002161607, EAN kodas: 9786094441462, ISBN kodas: 9786094441462, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 256, Leidimo metai: 2015-03-20, Formatas: 21,5x14,5x2,3, Knygyne: 11.79, Leidykla: SOFOKLIS, UAB , Vertėjas: Rasa Drazdauskienė

Ypatinga kaina 9,44 € Knygyne 11,79 €

Sutaupote 2,35 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Pagrindinis knygos veikėjas 52 metų Keiptauno universiteto profesorius Deividas Luris užmezga romaną su studente. Kai santykiai iškyla į viešumą, profesorius atsisako viešai atgailauti, todėl netenka darbo. Tačiau Deividas tvirtai gina savo įsitikinimą: negalima bausti už geismą, nes taip pasireiškia prigimtis. Negalima nekęsti savo prigimties, net jei dėl to reikės gyventi nešlovėje. Pasmerktas bendradarbių ir draugų, išjuoktas buvusios žmonos profesorius nuvyksta pas kaime gyvenančią dukrą. Nors niekada nebuvo artimi, jie stengiasi sugyventi, tačiau patirtas užpuolimas tėvą ir dukrą, užuot suartinęs, tik dar labiau nutolina.


„Nešlovė“ skaitytojams atskleidžia sudėtingą šiuolaikinio žmogaus situaciją: bandymus išlikti oriam, nors socialinė aplinka tam nepalanki, santykiai vis formalesni, o geismas tik trukdo, bet nesuteikia laimės.


J. M. Coetzee romanas „Nešlovė“ 1999 m. pelnė Bookerio premiją, o 2003 m. rašytojo kūryba įvertinta Nobelio premija.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 11)
TOP komentarai
 1. 100%
  Pirmoji mano pažintis su Pietų Afrikos Respublikos autoriumi J.M. Coetzee. Stebėtinai vykusi, gerokai pranokusi lūkesčius ir neabejotinai ilgam užstrigsianti atminty. Seniai turėjau šią knygą lentynoj, stebiuosi, kad tik dabar perskaičiau. Istorija, prasidėjusi neypatingai, išsirutuliojo kosminiu greičiu į atimančią žadą. Knygoje nagrinėjama nešlovės, gėdos tema per dviejų suaugusių žmonių požiūrio į ištikusią lemtį prizmę.

  Paprasta literatūrine kalba (trumpi, aiškūs sakiniai be skaitytoją paralyžuojančių nutylėjimų) autorius įdomiai surenčia tėvo, bebaigiančio savo nerūpestingas donžuaniškas dienas, ir dukters, pasitraukusios į atokų PAR kaimą ramiai ūkininkauti, paveikslus. Kai visų gerbiamas universiteto profesorius užsitraukia nešlovę, suvedžiodamas savo studentę, ir išmestas iš darbo pabėga pas dukterį išsilaižyti žaizdų, šioji netrukus taip pat užsitraukia nešlovę. Afrikos kaime vis dar gaji laukinė "civilizacija", su savo įstatymais be taisyklių, grįstais žiaurumu, galios demonstravimu, rasizmu (tėvas ir dukra vieninteliai baltieji tame kaime). Kaip pagrindiniai herojai susidoros su užklupusia nešlove, ar pavyks atremt visuomenės smerkiamus žvilgsnius? Knygoje dominuoja bibliniai motyvai (išmetimas iš rojaus už nuodėmes, svetimoteriavimas, kito skruosto atsukimas savo kankintojui, svetimo turto geidimas), iškeliantys kūrinio literatūrinę vertę ir garbingai įkurdinantys knygą klasikos lentynose.
 2. 100%
  Puiki knyga autoriaus, kuris 1999 metais pelnė Bookerio premiją. Pradėjus skaityti mąsčiau, kad tai bus nuspėjamas siužetas apie vidutinio amžiaus vyro ir jaunos merginos romaną bei su tuo susijusį skandalą. Taip, linija panaši, tačiau tai, į ką ji išaugo vėliau šis atrodo banaliai prasidėjęs romanas, nustebino, suglumino, vietomis net pykdė. Būtnai paieškosiu kitų šio autoriaus knygų.
 3. 100%
  Kaskart skaitant Coetzee, galvoje atsiranda prieštaringų minčių - skaitau ir bambu dėl vienokio ar kitokio romano veikėjų poelgio, minties ar išsireiškimo. Verčia pamąstyt - o kaip elgčiausi aš, įmesta į tokią situaciją, kai nieko nebekontroliuoji pati, esi priklausoma nuo fiziškai stipresnio valios?.. Labai patiko.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...