20%
20%

Nešlovė

ISBN kodas: 9786094441462, EAN kodas: 9786094441462

The Disgrace

John Maxwell Coetzee

Vertinimas nėra galimas:
73% of 100
(įvertinimai 12)
Nominuota!
Knyga, virtusi filmu

SKU: 000000000002161607, EAN kodas: 9786094441462, ISBN kodas: 9786094441462, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 256, Leidimo metai: 2015-03-20, Formatas: 21,5x14,5x2,3, Knygyne: 11.79, Leidykla: SOFOKLIS, UAB , Vertėjas: Rasa Rasa Drazdauskienė

Ypatinga kaina 9,44 € Knygyne 11,79 €

Sutaupote 2,35 € (20%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Pagrindinis knygos veikėjas 52 metų Keiptauno universiteto profesorius Deividas Luris užmezga romaną su studente. Kai santykiai iškyla į viešumą, profesorius atsisako viešai atgailauti, todėl netenka darbo. Tačiau Deividas tvirtai gina savo įsitikinimą: negalima bausti už geismą, nes taip pasireiškia prigimtis. Negalima nekęsti savo prigimties, net jei dėl to reikės gyventi nešlovėje. Pasmerktas bendradarbių ir draugų, išjuoktas buvusios žmonos profesorius nuvyksta pas kaime gyvenančią dukrą. Nors niekada nebuvo artimi, jie stengiasi sugyventi, tačiau patirtas užpuolimas tėvą ir dukrą, užuot suartinęs, tik dar labiau nutolina.


„Nešlovė“ skaitytojams atskleidžia sudėtingą šiuolaikinio žmogaus situaciją: bandymus išlikti oriam, nors socialinė aplinka tam nepalanki, santykiai vis formalesni, o geismas tik trukdo, bet nesuteikia laimės.


J. M. Coetzee romanas „Nešlovė“ 1999 m. pelnė Bookerio premiją, o 2003 m. rašytojo kūryba įvertinta Nobelio premija.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 12)
TOP komentarai
 1. 100%
  Jeigu knyga būtų jausmas, tai „Nešlovė“ man būtų meilė. Kalbu apie tą meilę, kurioje sutelpa daug skirtingų atspalvių: džiaugsmas, susižavėjimas, baimė, nerimas, neapykanta. Taip, meilė, nes šis jausmas ne tik apibrėžia tarpusavio santykius, bet ir priverčia suvokti patį save. Knygą skaičiau antrą kartą ir vis prisiminiau tą stiprų jausmą, kuris buvo apėmęs pirmą kartą. Jausmas, kuris kankina ir pykina savo tiesumu bei žiaurumu, , bet žavi ir džiugina autoriaus gebėjimu įtaigiai pateikti istoriją ir paliesti skaitytoją.

  „Jam reikėtų visa tai baigti, mesti tą žaidimą. Kažin, galvoja jis, kiek metų buvo Origenui, kai jis išsikastravo? Nelabai elegantiškas sprendimas, bet sentavė taip pat nėra elegantiška. Taip bent jau išsivaduoji nuo susikaupusio šlamšto ir gali visas mintis skirti tinkamiausiam seno žmogaus užsiėmimui: pasiruošimui mirčiai.“

  52-ų Deividas Luris – niekuo iš aplinkinių neišsiskiriantis Keiptauno universiteto profesorius. Nors ir sensta, metai jam ne problema – kas savaitę profesorius lankosi pas prostitute, o vėliau net užmezga romaną su studente. Kol prisidirba. Ir tada BAM! Nešlovės akimirka!

  „ Koks pažeminimas, - pagaliau sako jis. – Tiek daug vilčių, ir šitokia pabaiga.
  - Taip, sutinku, tai pažeminimas. Bet gal tai ir labai gera proga pradėti iš naujo. Gal turiu išmokti su tuo susitaikyti. Pradėti nuo visiško nulio. Be nieko. Ne „be nieko, išskyrus...“ Tiesiog be nieko. Be kozirių, be ginklų, be nuosavybės, be teisių, be orumo.
  - Kaip šuo.
  - Taip, kaip šuo.“

  Neišsiplėsiu ir neatpasakosiu siužeto, nes nebus įdomu skaityti. O išties yra ką. Coetzee nėra patogus rašytojas. Jis kalba tiesiai šviesiai apie dalykus ir išgyvenimus taip, kaip yra, nieko nepagražindamas, tačiau priversdamas susimąstyti. Personažai – paprasti mirtingieji su savo klystkeliais, nuopuoliais ir savo istorijomis. Senatvė, tėvų ir vaikų santykiai, rasizmas, išsiskyrimas, nuopuoliai ir, žinoma, nešlovė – kertinės kūrinio temos. Ten tiek spalvų, tiek atspalvių, tiek sumišimo viduje, kuris persekios, apie kurį galvosit. Paliečia tas Coetzee dūšią, nieko kitaip ir neišgalvosi.
 2. 100%
  Pirmoji mano pažintis su Pietų Afrikos Respublikos autoriumi J.M. Coetzee. Stebėtinai vykusi, gerokai pranokusi lūkesčius ir neabejotinai ilgam užstrigsianti atminty. Seniai turėjau šią knygą lentynoj, stebiuosi, kad tik dabar perskaičiau. Istorija, prasidėjusi neypatingai, išsirutuliojo kosminiu greičiu į atimančią žadą. Knygoje nagrinėjama nešlovės, gėdos tema per dviejų suaugusių žmonių požiūrio į ištikusią lemtį prizmę.

  Paprasta literatūrine kalba (trumpi, aiškūs sakiniai be skaitytoją paralyžuojančių nutylėjimų) autorius įdomiai surenčia tėvo, bebaigiančio savo nerūpestingas donžuaniškas dienas, ir dukters, pasitraukusios į atokų PAR kaimą ramiai ūkininkauti, paveikslus. Kai visų gerbiamas universiteto profesorius užsitraukia nešlovę, suvedžiodamas savo studentę, ir išmestas iš darbo pabėga pas dukterį išsilaižyti žaizdų, šioji netrukus taip pat užsitraukia nešlovę. Afrikos kaime vis dar gaji laukinė "civilizacija", su savo įstatymais be taisyklių, grįstais žiaurumu, galios demonstravimu, rasizmu (tėvas ir dukra vieninteliai baltieji tame kaime). Kaip pagrindiniai herojai susidoros su užklupusia nešlove, ar pavyks atremt visuomenės smerkiamus žvilgsnius? Knygoje dominuoja bibliniai motyvai (išmetimas iš rojaus už nuodėmes, svetimoteriavimas, kito skruosto atsukimas savo kankintojui, svetimo turto geidimas), iškeliantys kūrinio literatūrinę vertę ir garbingai įkurdinantys knygą klasikos lentynose.
 3. 100%
  Puiki knyga autoriaus, kuris 1999 metais pelnė Bookerio premiją. Pradėjus skaityti mąsčiau, kad tai bus nuspėjamas siužetas apie vidutinio amžiaus vyro ir jaunos merginos romaną bei su tuo susijusį skandalą. Taip, linija panaši, tačiau tai, į ką ji išaugo vėliau šis atrodo banaliai prasidėjęs romanas, nustebino, suglumino, vietomis net pykdė. Būtnai paieškosiu kitų šio autoriaus knygų.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...