IŠPARDAVIMAS

Niksas

ISBN kodas: 9786090133323, EAN kodas: 9786090133323

The Nix

Nathan Hill

Vertinimas nėra galimas:
84% of 100
(įvertinimai 20)
Nominuota!
Knyga, virtusi filmu

ISBN kodas: 9786090133323, EAN kodas: 9786090133323, SKU: 000000000001111066, Knygos formatas: Popierinė knyga, Puslapių skaičius: 736, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2018-09-05, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Formatas: 23,5x14,3x4,6, Vertėjas: Ina Rosenaitė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
10,99 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Knyga įtraukta į Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos vertingiausių 2018 metų verstinių knygų sąrašą.

Niksas yra dvasia, kuri apsvaigina ir suvilioja, įtraukia į savo pasaulį, priverčia ją mylėti; arba tai gali būti kas nors nematerialaus, ko vaikotės visą gyvenimą, apie ką svajojate, nors tai nepasiekiama. Kiekvienas turi savo niksą. 

Tai pasakojimas apie meilę, laisvės poreikį, išdavystę ir viso gyvenimo viltį.
Samuelis puikiai prisimena dieną, kai motina išėjo. Prisimena iš namų po truputį dingstančius įprastus daiktus, prisimena motinos atitolimą ir paskutinį bučinį rytą prieš jai išvykstant. Jau subrendęs, jis gali padėti motinai išvengti bausmės už gubernatoriaus užpuolimą. Ši mintis atrodo absurdiška, juk sūnus nematęs motinos daugiau nei 20 metų, o jo paties atmintyje įsirėžę mamos bruožai visiškai nesiderina su žiniasklaidos dabar piešiamu jos portretu, tačiau noras pagaliau išsiaiškinti, kas iš tikrųjų įvyko, pasirodė stipresnis. O tam pasiryžus, jam pačiam tenka susidurti su niksais, apie kuriuos dar vaikystėje yra pasakojusi motina...

Pasakodamas komplikuotą motinos ir sūnaus istoriją, autorius meistriškai žaidžia siužetu ir stiliumi, ryškiais potėpiais atskleidžia žmonių charakterius ir santykių detales, priebėgos nuo tikrovės paieškas virtualiame pasaulyje, 1968-ųjų Čikagos riaušes ir laiko dvasią.

„Niksas“ yra debiutinis 1978 m. gimusio amerikiečių rašytojo Nathano Hillo romanas. Viena geriausių 2016 m. knygų Jungtinėse Valstijose vadinamo romano autorius iš karto sulaukė liaupsių ir buvo palygintas su tokiais literatūros milžinais kaip Charlesas Dickensas ir Johnas Irvingas. Knygos ekranizacijos teises įsigijo bendrovė „Warner Bros.“, o su būsimu televizijos filmu ar mini serialu jau siejamos tokios kino žvaigždės kaip Meryl Streep ir JJ Abramsas.  


Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 20)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai patiko ši knyga, nors pradžia skaitėsi sunkiai, tačiau vėliau veikėjų gyvenimo istorijos labai sudomino.
 2. 100%
  Trūksta žodžių apibūdinti šią knygą. Tiesiog rekomenduoju ją perskaityti. 10/10.
 3. 100%
  Pabaigtas NathanHill romanas Niksas. Pirmasis įspūdis skaitant šią knygą susidarė, kad tai yra romanas apie Samuelį, kurį vaikystėje paliko mama, kuris buvo labai labai jautrus, visko gyvenime bijantis berniukas, žmogus, kuris 20 metų gyveno kupinas pykčio ant mamos, nes ji išėjo ir dėl to jo manymu jis tapo nevykusiu, nuobodžiu, nepasitikinčiu savimi žmogumi. Na iš dalies romanas būtent tai ir pasakoja, tačiau šioje istorijoje vis gi ryškesnė buvo mamos - Fėjos istorija gyvenimo istorija. Toje istorijoje susimaišo Fėjos vaikystė, paauglystė, šeimyninis gyvenimas ir galų gale gyvenimas po to kai paliko sukurtą šeimą. Taigi, visas romanas, įpinantis dar keletą svarbių personažų, pasakodamas istorijas iš kiekvieno jų perspektyvos, mano nuomone esmę perduoda vieną ir tą pačią - tai ką myli labiausiai, vieną dieną tave įskaudins smarkiausiai. Tas skausmas priverčia žmogų pykti ant viso pasaulio, vėliau vengti atsakomybės, bėgti nuo gyvenimo problemų, nes tampa žmogumi, kuris nebesugeba sustoti, įkvėpti ir pradėti gyventi iš naujo. Tam, kad jaustum pilnavertį gyvenimą, turi mokėti pradėti iš naujo.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...