Apie akcijas ir ypatingus pasiūlymus sužinokite pirmi!
 
23.5 cm
14.3 cm

Nuostabioji draugė

L’amica geniale

Elena Ferrante

Iš italų k. vertė Ieva Mažeikaitė,

320 p., kietas virš.,

23,5x14,3x2,9 cm,

Alma littera, 2016,

ISBN 9786090126141,

Prekės kodas 9786090126141.

Klubo kaina:
13,33
Knygyne:
15,15
Sutaupote:
1,82  (12% )

Nemokamas pristatymas Lietuvoje
perkant už 12,00 €

Knygų klubo nariams

  Į lentyną

Geriausi Komentarai

Aušra
 
Pasakojimas apie mažų mergaičių pažintį peraugusia į draugystę, jų nuotykius, meilę, pavydą ir džiaugsmus. Italų kasdienis gyvenimas, nežabotas temperamentas, viltys ir svajonės. Neapolio skurdas ir grožis šalimais.Gaila tik, kad knyga greit persiskaito.Būtinai skaitysiu tęsinį.
Odeta
 
Puiki itališkos sagos pirmoji knyga, pulsuojanti itališku temperamentu. Tai istorija apie dviejų merginų draugystę, užsimezgusią dar vaikystėje. Su nekantrumu lauksiu antrosios dalies.

Apie knygą

Geriausios draugės Elena ir Lila gyvena XX a. vidurio Italijoje, skurdžiame Neapolio priemiesčio kvartale. Augant ir bręstant joms tenka kovoti dėl išsilavinimo, padėties visuomenėje ir elementarios žmogiškos pagarbos. Mergaitės nuolat varžosi ir konkuruoja, susidraugauja ir vėl nutolsta, bet ta kova neužgožia stipraus tarpusavio ryšio, ypač palaikančio jas sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis.

Elena Ferrante nagrinėja sudėtingą dviejų paauglių mergaičių, vėliau – moterų ryšio prigimtį, stebi, kaip pamažu formuojasi jų asmenybės, kaip jos viena kitą veikia, perteikia gerus ir blogus jausmus, puoselėjamus per ilgus tvirtos draugystės dešimtmečius. Tuo pačiu metu autorė pasakoja apie daugiau nei penkiasdešimt metų trukusius pokyčius kvartale, Neapolyje ir visoje Italijoje. Istorinių permainų fone fiksuojami ir didžiuliai virsmai, kuriuos per tą laiką patiria dvi draugės ir jų santykiai.

„Nuostabioji draugė“ – knyga, kurią skaitant norisi, kad ji niekada nesibaigtų.

Ji užhipnotizuoja, įtraukia į pietietiškų aistrų, įniršio kupiną Elenos Ferrante gimtojo Neapolio kvartalo pasaulėlį, įvelia į painius, bet glaudžiai susijusius veikėjų santykius, užkrečia tikra neapolietiška dvasia. Knygoje išsamiai pasakojama apie Lilos ir Elenos vaikystę ir paauglystę, o galiausiai skaitytojas paliekamas ant naujų pokyčių, iš esmės sujauksiančių jų gyvenimus, slenksčio. Mergaičių istorija toliau plėtojama kitose sagos dalyse, aprašoma jųdviejų jaunystė, branda ir artėjanti senatvė. Tikrai norėsite, kad ši istorija niekada nesibaigtų...

Įtraukianti dviejų draugų gyvenimo istorija, kuri prasideda 6-o dešimtmečio Neapolyje. Elena Ferrante NUOSTABIOJI DRAUGĖ. Pirmoji ciklo NEAPOLIETIŠKA SAGA dalis.
Pagrindinės romano veikėjos – geriausios draugės Elena ir Lila, augančios mačistiniame XX a. vidurio Neapolyje, kovojančios dėl išsilavinimo, padėties visuomenėje ir pagarbos, tampančios žmonomis, motinomis ir meilužėmis, ir visą tą laiką išsaugančios artimą ryšį, viena kitą stiprinančios ir palaikančios, nors nuolat konkuruojančios. Jų santykiai nuo vaikystės vis kinta, tai jos draugės, tai šalinasi viena kitos, tai mėgdžioja, tai stengiasi pralenkti ir atitrūkti. Viena aišku – skaitytojo jų draugystė nepalieka abejingo. Romanas pulsuote pulsuoja pietietiška aistra ir įniršiu, giliai sukrečia skaitytoją, įtraukia ir nepaleidžia iki pat galo. „Man labai patinka italų rašytoja Elena Ferrante. Aš vis skaitau visus jos kūrinius ir viską apie ją“ John Waters.„Viena iš labiausiai detalių dabartinių moteriškos draugystės istorijų“ Megan O‘Grady (Vogue). „Elena Ferrante jus sukrės.“ Alice Sebold, „Numylėtieji kaulai“ autorė. „Tikriausias sudėtingos ir ilgalaikės draugystės tarp dviejų moterų seansas kokį tik aš esu skaičiusi“ Emily Gould, „Friendship“ autorė. Elena Ferrante – ne tikras rašytojos vardas, o pseudonimas. Tokį rašytojos pasirinkimą padiktavo įsitikinimas, kad knygos pačios turi už save kalbėti, skaitytoją turi dominti ne kūrėjo asmeninis gyvenimas, o jo darbai.
Apsilankykite autorės puslapyje.

 

Komentaras