Nuostabioji draugė

ISBN kodas: 9786090126141, EAN kodas: 9786090126141

L’amica geniale

Elena Ferrante

Vertinimas nėra galimas:
87% of 100
(įvertinimai 50)
Knyga, virtusi filmu

ISBN kodas: 9786090126141, EAN kodas: 9786090126141, SKU: 000000000001110511, Puslapių skaičius: 320, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2016-11-28, Kalba, iš kurios versta: Italų, Originalo kalba: Italų, Formatas: 23,5x14,3x2,9, Knygyne: 15.99, Vertėjas: Ieva Mažeikaitė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
13,11 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos įtraukta į vertingiausių šiuolaikinių 2016 metų verstinių knygų sąrašą.  

Geriausios draugės Elena ir Lila gyvena XX a. vidurio Italijoje, skurdžiame Neapolio priemiesčio kvartale. Augant ir bręstant joms tenka kovoti dėl išsilavinimo, padėties visuomenėje ir elementarios žmogiškos pagarbos. Mergaitės nuolat varžosi ir konkuruoja, susidraugauja ir vėl nutolsta, bet ta kova neužgožia stipraus tarpusavio ryšio, ypač palaikančio jas sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis.

Elena Ferrante nagrinėja sudėtingą dviejų paauglių mergaičių, vėliau – moterų ryšio prigimtį, stebi, kaip pamažu formuojasi jų asmenybės, kaip jos viena kitą veikia, perteikia gerus ir blogus jausmus, puoselėjamus per ilgus tvirtos draugystės dešimtmečius. Tuo pačiu metu autorė pasakoja apie daugiau nei penkiasdešimt metų trukusius pokyčius kvartale, Neapolyje ir visoje Italijoje. Istorinių permainų fone fiksuojami ir didžiuliai virsmai, kuriuos per tą laiką patiria dvi draugės ir jų santykiai.

„Nuostabioji draugė“ – knyga, kurią skaitant norisi, kad ji niekada nesibaigtų.

Ji užhipnotizuoja, įtraukia į pietietiškų aistrų, įniršio kupiną Elenos Ferrante gimtojo Neapolio kvartalo pasaulėlį, įvelia į painius, bet glaudžiai susijusius veikėjų santykius, užkrečia tikra neapolietiška dvasia. Knygoje išsamiai pasakojama apie Lilos ir Elenos vaikystę ir paauglystę, o galiausiai skaitytojas paliekamas ant naujų pokyčių, iš esmės sujauksiančių jų gyvenimus, slenksčio. Mergaičių istorija toliau plėtojama kitose sagos dalyse, aprašoma jųdviejų jaunystė, branda ir artėjanti senatvė. Tikrai norėsite, kad ši istorija niekada nesibaigtų...

 

Plačiau apie knygą skaitykite čia >>


Visą knygų seriją rasite čia >>

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 50)
TOP komentarai
 1. 100%
  Įtraukianti istorija, labai patiko rašymo stilius.
 2. 100%
  Pirmiausia, pamačiau filmą (kuris pasirodė keistas, bet įtraukiantis), tuomet panorau perskaityti knygas ir neklydau. Knyga atskleidė daugiau vidinio pasaulio ir emocijų, nes iš filmo neaišku, kas vyksta tarp šių mergaičių: viena gera, kita bloga, bando konkuruoti, kurios protas imlesnis ir kuri gabesnė mokslams, tačiau tuo pačiu parodo, kad jos yra prieraišios ir reikalingos viena kitai, viena kitą palaiko ir be žodžių, kai to reikia. Aplinka Neapolio kvartalas - takoskyra tarp skurdo ir turto, tarp neturtingesnių ir turinčių įtaką. Verta dėmesio.
 3. 100%
  Siūlyčiau pažiūrėti filmą, labai viskas taikliai pavaizduota.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...