50%
50%

Nutylėtų lelijų miestas

Sigitas Parulskis

Vertinimas nėra galimas:
82% of 100
(įvertinimai 13)

ISBN kodas: 9786090122303, EAN kodas: 9786090122303, SKU: 000000000001110339, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Lietuvių, Puslapių skaičius: 240, Leidimo metai: 2016-02-19, Formatas: 22x15x2,5, Knygyne: 10.99, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina 5,49 € Knygyne 10,99 €

Sutaupote 5,50 € (50%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Rašytojui Sigitui Parulskiui už romaną „Nutylėtų lelijų miestas“ skirta dešimtoji Liudo Dovydėno premija. Premija kasmet apdovanojamas geriausio naujo lietuviško romano autorius. 

Jeigu gamtoje ir yra kas nors nuostabaus, tai kalnai. Ir tik dėl to, kad jie atrodo kaip griuvėsiai. Didžiulio, mistinio miesto griuvėsiai. Arba kaip seno, visko mačiusio ir viskuo nusivylusio žmogaus mintys. Minčių griuvėsiai.

„Nutylėtų lelijų miestas“ – netikėtas  Sigito Parulskio romanas, kurį autorius vadina juokingiausia ir liūdniausia savo knyga, tragikomedija. Joje netrūksta fantazijos ir tikrų biografijos faktų, išgalvotų ir tikrai egzistavusių žmonių, čia ir lengvabūdiškas, bravūriškas meilės trikampis, ir skausmingų sūnaus ir tėvo santykių istorija, brandos, emocinės biografijos, geidžiamo ir nepasiekiamo tikėjimo nuolaužos bei motyvai iš ankstesnių autoriaus gyvenimų ir knygų.

Šis romanas nepretenduoja būti ramiu skaitiniu prieš miegą; priešingai, jis gali (o gal net turi) nervinti, erzinti, kelti abejonių, ir visai ne dėl teksto gana tiršto kūniškojo dekoro, o veikiau dėl neįprastai suregzto dvinario pasakojimo.

Pagrindinio veikėjo Simono gyvenimas perskeltas į dabarties ir praeities epizodus – jų sankirtose atsiveria tikrų ir netikrų meilių, vidinių laisvių ir prieštarų kupina istorija, kurią unikalia, tarsi atsainia maniera pasakoja Sigitas Parulskis.

Jūratė Čerškutė

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 13)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai patiko. Niekada nebandžiau skaityti Parulskio, tačiau nenusivyliau. Istorija parašyta įdomia forma, sukėlusi nerimą - ar teisingai skaitau, ar pabaigoj sueis istorija į vieną giją, kaip buvo žadėta knygos pradžioje... Ir ji "suėjo". Buvau priversta pabandyti šį autorių dėl savo išsikelto šiais metais tikslo, ir nesigailiu perlipusi per save ir įveikusi Parulskį :)
 2. 100%
  Šis autorius visada įdomus, intriguojantis ir nenuspėjamas
 3. 100%
  Mane ši knyga labai ''užkabino''. Ir liūdėjau kartu su herojumi, ir juokiausi iš jam nutikusių situacijų. Liūdesys ir tragikomedija viskas viename. Ypač liūdnino aprašyti tėvo ir sūnaus santykiai.
  Tai mano pirmoji pažintis su S.Parulskio kūryba, belieka žavėtis. Nepaskaičius kitų jo knygų, nėra su kuo ir palyginti
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...