ŽEMA KAINA

Olandų namas

ISBN kodas: 9786094794995, EAN kodas: 9786094794995

The Dutch House

Ann Patchett

Vertinimas nėra galimas:
80% of 100
(įvertinimai 4)
Nominuota!

ISBN kodas: 9786094794995, EAN kodas: 9786094794995, SKU: 000000000002188204, Puslapių skaičius: 352, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2021-11-04, Originalo kalba: Anglų, Formatas: 21x14,5x2,6, Vertėjas: Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB

Ypatinga kaina
10,79 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Antrojo pasaulinio karo pabaigoje, sėkmingai investavęs slaptas santaupas, Sirilas Konrojus netikėtai praturtėja ir savo kukliai gyvenančiai šeimai nuperka Olandų namą – prabangų, ekscentrišką ir įspūdingą pastatą Filadelfijos priemiestyje su visais ten gyvenusios olandų šeimos daiktais. Manydamas, kad elgiasi teisingai, Sirilas nemato, kaip ši staigmena ima gniuždyti kraštutinai asketiškos prigimties katalikę žmoną. Ir ši tėvų vertybių takoskyra lemtingai paveikia sūnaus Danio ir dukters Meivės likimus. 

Motinai galiausiai palikus šeimą, o tėvui staiga mirus, brolis ir sesuo sugrąžinami prie neturto ir likę vieni gali pasikliauti tik vienas kitu. Jau suaugę, jie vis grįžta į vaikystės gatvę, prie atšiaurių buvusių namų, ir, negalėdami susitaikyti su praeities negandomis, nirčiai narplioja savąją Olandų namo – lyg tuščio, tėvų santarvės stokojančio kiauto – istoriją. Tačiau, atsiradus prošvaistei atlyginti vaikystės praradimus, atsidavusio brolio ir tarsi motina mylinčios sesers lūkesčiai ima skirtis, Olandų namas lyg bloga lemiantis simbolis ir vėl jiedviem ant pečių ima mesti šešėlį.

Intymus romanas apie šeimą, pasiaukojimą ir apsėdimą.
Sunday Times

Skaitant Ann Patchett prozą galima tikėtis stebuklų.
New York Times Book Review

A. Patchett mus nuveda iki tiesos, kuri atrodo tikra kaip gyvenimas.
Guardian

Ann Patchett (Anė Pačet, gim. 1963) – amerikiečių rašytoja, apdovanota daugeliu literatūros premijų, tokių kaip „PEN/Faulkner Award for Fiction“ ir „Orange Prize for Fiction“ (dabar – „Women’s Prize for Fiction“). Jos kūriniai išversti į daugiau kaip 30 kalbų, lietuviškai išleisti romanai „Bel Canto“, „Vieningieji“, „Nuostaba“. A. Patchett gyvena Našvilyje, Tenesio valstijoje, ir yra nepriklausomo knygyno „Parnassus Books“ bendrasavininkė. 2012 metais žurnalas „Time“ autorę paskelbė viena iš 100 įtakingiausių pasaulio asmenybių. „Olandų namas“ – naujausias autorės kūrinys, 2020 m. nominuotas Pulitzerio ir „Women’s Prize for Fiction“ premijoms. 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 4)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai jautri paprasta ir kartu nepaprasta istorija. Jauki, sentimentali knyga.
 2. 100%
  Patiko, net labai. Perskaičiau vienu atsikvėpimu. Susipina realizmas su simbolika. Charakteriai ryškūs, gal net pernelyg, bet visuma puiki. Netikėta pabaiga. Tik tas amerikietiškas „happy end“ šiek tiek iškrito iš bendro romano konteksto.
 3. 60%

  Galbūt netinkamu metu paėmiau šią knygą į rankas, ar tiesiog pati knyga ne mano.. Tačiau smarkiai sužavėta šį kartą aš nelikau. Be galo dailus knygos viršelis ir puikus Gabrielės Gailiūtės-Bernotienės vertimas.
  Man ši knyga pasirodė kiek per lėta. Suprantu, jog tokioje istorijoje nėra ko tikėtis didelio veiksmo, tačiau šį kartą kažko man vis dėlto pritrūko. Tai buvo tikrai gyvenimiška bei asmeniška istorija apie dviejų žmonių savęs paieškas, asmeninę laimę bei kelius, kurie veda į Olandų namą. Tikrai net neabejoju, jog atsiras ir tokių skaitytojų, kurių širdis pavergs ši istorija ✨
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...