Paklausk dulkių

ISBN kodas: 9789955640738, EAN kodas: 9789955640738

John Fante

Vertinimas nėra galimas:
80% of 100
(įvertinimai 2)

Knygos formatas: Popierinė knyga, SKU: 000000000002120802, ISBN kodas: 9789955640738, EAN kodas: 9789955640738, Puslapių skaičius: 216, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2008-01-01, Formatas: 20,7x15,4x2,2, Leidykla: Kitos knygos, UAB

Ypatinga kaina
5,75 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Johnas Fante (1909–1983) – italų kilmės JAV rašytojas, apsakymų ir filmų scenarijų autorius, klasikas, iki šiol skaitytojų vertinamas už savitą kūrybinį balsą bei atvirumą. Laikomas vienu iš pagrindinių XX a. Los Andželo rašytojų.
1939 m. pasirodžiusio romano „Paklausk dulkių“ pagrindinės temos – skurdas, kūrybinis gyvenimas, imigranto identiteto paieškos. Atviraširdiškas ir vaikiškai naivus knygos herojus, Arturas Bandinis, jaunas rašytojas XX a. ketvirtojo dešimtmečio pabaigos Los Andžele, badmiriaujantis ir beviltiškai siekiantis tapti garsenybe, primena šešeriais metais vėliau pasirodžiusio J. D. Salingerio romano „Rugiuose prie bedugnės“ veikėją Holdeną Kolfildą. Ypač įsimintinas ir paradoksalus Bandinio meilės ryšys su meksikiete Kamila, temperamentinga jų istorija atskleista su ironija ir psichologiniu įžvalgumu.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
 1. 100%
  Puikus Agnės komentaras. Valkataujantis pagrindinis veikėjas su beribiu pasitikėjimu savimi ir svajone tapti garsiu autoriumi. Taigi, tai - Arturas Bandinis. Kaulijantis iš motinėlės pinigų pragyvenimui, rašantis nei šį, nei tą, įsivaizduojantis, jog yra didis rašytojas, pasiekęs filosofijos ir literatūros aukštumas.
  Tai puiki knyga apie svajones, siekius bei realybe. Kažkur šioje knygoje, visai kaip ir realiame gyvenime, jis sutitinka su savo draugu Henriu Činaskiu, dar vienu didžiu svajokliu bei girtuokliu. Beje, vertėtų paminėti, jog tai būtent John Fante buvo vienas didžiausių Bukowskio įkvepėjų, ir nėra jokių abejonių, tai pati geriausia John'o Fantes knyga.
 2. 60%
  Tai viena tų knygų, kurios nepalieka gilesnio įspaudo. Perskaitai ir netrukus pamiršti. Na, kažkoks valkataujantis pagrindinis veikėjas su beribiu pasitikėjimu savimi ir svajone tapti garsiu autoriumi. Taigi, Arturas Bandinis. Kaulijantis iš motinėlės pinigų pragyvenimui, rašantis nei šį, nei tą, nors įsivaizduojantis, jog yra didis rašytojas, pasiekęs filosofijos ir literatūros aukštumas. Visų pirma, nemėgstu tokių žmonių, kurie kaip šios knygos pagrindinis veikėjas. Nieko gero nenuveikiantis gyvenime, bet įsivaizduojantis, jog yra pasaulio bamba, rašytojas iš didžiosios R., nors jo kūrinių mažne niekas ir neskaito, jei pats per prievartą neįsiūlo. Dar kartą šios knygos neskaityčiau. Ir tai dar vienas šių metų nusivylimas.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...