30%
30%

Palaužta moteris

ISBN kodas: 9789986399544, EAN kodas: 9789986399544

La femme rompue

Simone de Beauvoir

Vertinimas nėra galimas:
72% of 100
(įvertinimai 9)

SKU: 000000000002173660, ISBN kodas: 9789986399544, EAN kodas: 9789986399544, Puslapių skaičius: 264, Leidimo metai: 2017-08-01, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Prancūzų, Kalba, iš kurios versta: Prancūzų, Formatas: 21,7x14,5x2,8, Knygyne: 13.99, Vertėjas: Jonė Ramunytė, Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

Ypatinga kaina
9,79 €
Knygyne
13,99 €

Sutaupote 4,20 € (30%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Šią knygą sudaro trys istorijos: „Santūrumo amžius“, „Monologas“ ir „Palaužta moteris“. Jos intymios kaip susitikimas tête-à-tête. Pavergiančios gyvenimiška išmintimi. Atskleidžiančios, ką geriausio geba legendinės rašytojos plunksna. Jų herojės aiškiai suvokia viena – laikas išblėsina norą trokšti ir pakerta galimybę būti trokštama.

„Santūrumo amžiuje“ vaizduojama į šeštąjį dešimtmetį įžengusi moteris. Iš pradžių ji išsiskiria ypač tvirtais principais, bet kuo toliau, tuo labiau, veikiama šeiminių ir karjeros aplinkybių, praranda pasitikėjimą savimi. Ji suvokia kad jai nebepavyks bendrauti su sutuoktiniu kaip anksčiau, ir jaučiasi išduota sūnaus. Nesėkmę patiria ir jos paskutinioji knyga. Pagrindinės „Monologo“ herojės duktė nusižudė, išsiskyrusi ji neteko sūnaus globos, jos santykiai su motina – įtempti. Ji monologo forma beviltiškai protestuoja prieš savo šeimą bei visuomenę. „Palaužta moteris“ – tai intymus herojės Monikos dienoraštis. Išėjus iš namų suaugusiems vaikams ir ji ima tolti nuo sutuoktinio ir staiga sužino, kad jis ją apgaudinėja jau aštuonerius metus...

Tai trys nepamirštami gyvenimo išbandymus patiriančių moterų paveikslai, trys iki šiol nė trupučio nepasenusios istorijos, atskleidžiančios skausmingas moters tapatybės paieškas.
Simone de Beauvoir (1908–1986) – prancūzų literatūros klasikė, garsi filosofė, feministė, viena įtakingiausių pasaulio moterų, ilgametė egzistencializmo krikštatėvio, Nobelio premijos laureato Jeano Paulo Sartre’o bendražygė. Garsiausiame savo filosofiniame veikale „Antroji lytis“ autorė filosofiniu požiūriu įvertino moters padėtį visuomenėje. Ši knyga tapo feministinių judėjimų manifestu, o joje esanti tezė „Moterimi ne gimstama – ja tampama“ – šūkiu. Kitoje garsioje savo knygoje „Neapibrėžtumo etika“ ji iškelia pagrindinį egzistencinį šiuolaikinio žmogaus klausimą – kaip elgtis ir kokias vertybes rinktis absurdo akivaizdoje. Ji parodo ne kaip tverti chaosą, o kaip kurti jame. Nepaisant visų konfliktų ir sunkumų, su kuriais rašytojai teko susidurti, jos pasirinktas gyvenimo būdas, pasaulėžiūra ir talentas ją pavertė viena įtakingiausių pasaulio moterų.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 9)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai patiko. Yra tikrai apie ką pagalvoti. Ir vis dėlto, kaip skiriasi šiandieninis moters gyvenimas nuo to, kad ir prieš 50 metų. Kokios mes, moterys, turime būti laimingos, kad nebevaržo mūsų visokie stereotipai, suvaržymai, esame laisvos, nepriklausomos, galinčios išgyventi be vyrų. Labai rekomenduoju perskaityti šią knygą moterims ir visada būti stiprioms nepaisant šeimyninių aplinkybių, laiko, amžiaus, materialinių rūpesčių.
 2. 80%
  Psichologiniai pasakojimai. Įspūdingas yra to paties pavadinimo, kaip ir knyga. Deja, slegiantis labai.
 3. 60%
  Sunkoka vertinti knygą, nes vienareikšmiškai negaliu paskayti, jog ji man patiko ar kad nepatiko. Tai antroji autorės knyga su kuria susipažinau ir tiesą sakant laukiau visai kito. Jei prieš tai skaitytoje knygoje pagrindinė herojė nepriklausoma, stipri moteris, čia man susidarė visiškai priešingas vaizdas. Knyga susideda iš trijų skirtingų apsakymų, kurie parašyti dienoraščio forma, kas leidžia įvykius stebėti lyg ir iš vidaus. Visi trys apsakymai kėlė skirtingas emocijas:pyktį, gailestį, nuostabą. Visose trijuose apsakymuose moterys gyvena iliuzijuose ir bando kovoti su savo demonais, tačiau visur pagavau save mąstant , jog nesuprantu herojų elgesio, nu visai nesuvokiama kaip taip galima! Kažkaip keista, kad žvelgiant iš pirmo žvilgsnio viskas pasirodo taip aišku ir atrodo lengvai viską sistatytum į vietas, bet įsigilinus į jausmus pradedi mąstyti kokios yra vienokio ar kitokio elgesio priežastys,prasideda lyg vidinė diskusija, kurioje iš vienos pusės bandai pateisinti o iš kitos parodyti situacijos absurdiškumą. Bendrai paėmus žavi autorės sugebėjimai perteikti vidinius išgyvenimus, trys istorijos, trys situacijos, ir kiekvienos atveju jaismai perteikti labai įtaigiai.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...