20%
20%

Paskutinė Sutino kelionė

Soutines letzte Fahrt

Ralph Dutli

Vertinimas nėra galimas:
67% of 100
(įvertinimai 3)
Nominuota!

SKU: 000000000002174411, EAN kodas: 9786094442360, ISBN kodas: 9786094442360, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Vokiečių, Originalo kalba: Vokiečių, Puslapių skaičius: 256, Leidimo metai: 2017-10-24, Formatas: 21,6x14,4x1,9, Knygyne: 13.29, Leidykla: SOFOKLIS, UAB , Vertėjas: Rūta Jonynaitė

Ypatinga kaina 10,64 € Knygyne 13,29 €

Sutaupote 2,65 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

1943-iųjų rugpjūčio 6 dieną Chaimą Sutiną, paslėptą juodame autokatafalke, iš Šinono miestelio Luaros slėnyje veža į okupuotą Paryžių. Dailininkui būtina neatidėliotina skrandžio operacija, tačiau kelionė užtrunka pernelyg ilgai, važiuoti tenka aplinkkeliais, vengiant okupantų kontrolės postų. Skausmą malšinančio morfino aptemdytoje Sutino sąmonėje prisiminimų atplaišos pinasi su klejonių vaizdiniais.
Skaudi vaikystė neturtingo žydo, senų drabužių taisytojo, šeimoje Smilavičiuose netoli Minsko, pirmieji tapybos bandymai Vilniuje ir vienintelis troškimas – patekti į dailininkų pasaulio sostinę Paryžių. Neįtikėtina draugystė su Amadėju Modiljaniu, nelaukta sėkmė ir menininko pripažinimas po daugelio metų skurde.

Gilindamasis į itin negausiai dokumentuotus dailininko gyvenimo epizodus, Ralph Dutli bando įsivaizduoti, kaip ir iš ko randasi išraiškingieji Sutino portretai, peizažai, natiurmortai. Priverstas pasitelkti išmonę, autorius atsispiria pagundai fiktyviomis istorijomis sujungti žinomus dailininko gyvenimo fragmentus į nuoseklią biografijos visumą. Jis subtiliai tyrinėja Sutino gyvenimo ir kūrybos paslaptis, nesistengdamas jų iki galo atskleisti, neišsklaidydamas kerų, tačiau mėgindamas – drauge su laisvėn ištrūkusia dailininko siela – pažvelgti į gyvenimą iš paukščio skrydžio.

Ralph Dutli (g. 1954) – šveicarų poetas, rašytojas ir vertėjas, Ciuriche ir Paryžiuje studijavęs romanistiką ir rusistiką. Jo romanas Paskutinė Sutino kelionė 2013 m. buvo nominuotas prestižinėms Vokiečių („Deutscher Buchpreis“) ir Šveicarų („Schweizer Buchpreis“) literatūros premijoms.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 100%
  Kaip gaila, kad tiek mažai dėmesio šiai knygai skiriama... Būna tiek daug pervertintų romanų, o šitas liko tarsi nepastebėtas, nors labai geras, įdomus, autorius daug darbo įdėjo, bandydamas atkurti biografiją iš labai negausių faktų, o kur negalėjo to padaryti, labai taikliai savo fantazija pasinaudojo. Kam įdomios didžios asmenybės, menas, kultūra, Lietuvos istorija, būtinai paskaitykit. Mano manymu, kiekvienas save gerbiantis kultūros mėgėjas turėtų žinoti apie Sutino ryšius su Lietuva
 2. 60%
  Sunkokai skaitėsi... pasiklydau tarp veiksmo ir minčių...
 3. 40%
  Galvojau sužinosiu daugiau apie šio menininko gyvenimą, o knygoje vien mirštančio žmogaus klejonės.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...