Paskutinė vasara mieste

ISBN kodas: 9786094793615, EAN kodas: 9786094793615

L'ultima estate in città

Gianfranco Calligarich

Vertinimas nėra galimas:
73% of 100
(įvertinimai 9)

SKU: 000000000002184722, ISBN kodas: 9786094793615, EAN kodas: 9786094793615, Kalba, iš kurios versta: Italų, Puslapių skaičius: 208, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Italų, Leidimo metai: 2020-08-21, Formatas: 20x12,5x1,9, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB , Vertėjas: Lina Gaučytė

Ypatinga kaina
12,75 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę


„Ir vis dėlto, kai vėl pagalvoju apie tuos metus, sugebu prisiminti vos kelis veidus ir labai mažai faktų, nes Roma savyje turi kažkokio svaigulio, sudeginančio prisiminimus.“ 

Trisdešimtmetis Leo Romoje, mieste, persunktame dolce vita atmosferos, įsimyli trapią ir nerimastingą femme fatale Arianą. Dienomis blaškydamasis tarp atsitiktinių darbų, kur žmonių santykiai efemeriški ir apirę, vakarus jis leidžia bohemiškoje, alkoholio permerktoje apspurusių viešbučių ir vakarienių su turtingais intelektualais aplinkoje. Šie klajojimai įsiskverbia į Leo vienatvę, jis žino, kad yra pralaimėtojas, nes dėl sau pačiam nesuprantamų priežasčių nesugeba gyventi taip kaip kiti, todėl bet kokia pergalė jam kelia pasibjaurėjimą. Leo neturi troškimų. Jis renkasi saldų didingos, neaprėpiamos ir abejingos Romos glėbį, kuri kiekvienam bastūnui suteikia saugų prieglobstį. Ji nebūtinai draugiška, bet ir ne motiniška, ji pašaipi bendrininkė, išprotėjusi ir viliojanti, – kaip Ariana.

„Paskutinė vasara mieste“ – svaigus, bet iliuzijomis nepagražintas laisvo žmogaus portretas, atmintyje prikeliantis didžiųjų Italijos kino meistrų – Federico Fellini, Michelangelo Antonioni, Vittorio de Sica filmų vaizdus. Tarsi kino žiūrovai, mes girdime Leo monologą, kuriame susipina mintys, prisiminimai ir aplink skambantys pokalbiai, ir Leo akimis regime pro šalį plaukiančias naktines Romos gatves bei sutiktų žmonių veidus. Galiausiai, kaip ir Leo, susiduriame su neatsakomu klausimu: kaip išgyventi dar vieną vasarą mieste, kuriame nuo karščio, šviesos ir šešėlių žaismo žodžiai ima įgyti vis kitokią reikšmę, o kiekvienas susitikimas žmones tik dar labiau atskiria? 

„Tikroji romano vertė ta, kaip nuginkluojamai ryškiai jis nušviečia santykį tarp žmogaus ir miesto, tarp minios ir vienatvės.“ 
Natalia Ginzburg

„Tai vienas tų romanų, kuriuos ne skaitai, o išgyveni.“
Il Quotidiano

Gianfranco Calligarich (Džianfranko Kaligarik, g. 1947 Asmaroje, Italijoje) – italų rašytojas, žurnalistas ir scenaristas. Parašė šešis romanus. „Paskutinė vasara mieste“ – debiutinis romanas, pirmąkart išleistas 1973 m. Per pirmą vasarą pardavus net septyniolika tūkstančių egzempliorių, knyga nepaaiškinamai dingo iš knygynų. Tačiau nebuvo pamiršta ir tapo kultine trijų italų kartų knyga: buvo perkama skaitytomis knygomis prekiaujančiuose knygynuose ir ieškoma ant gatvės prekybininkų stalų, skaitoma ir aptariama mažuose rateliuose. Perleistas tik 2010 m., romanas ir vėl sulaukė didžiulio pasisekimo Italijoje ir už jos ribų. Literatūros kritikai ir skaitytojai jį vertina kaip vieną svarbiausių XX a. italų klasikos kūrinių.


Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 9)
TOP komentarai
 1. 100%
  Skaitėsi sunkiai, bet ši knyga kažkuo užkabina, patraukia, numeti ir vėl norisi ją paimti į rankas.
 2. 100%
  Skaičiau ištrauką, skaitėsi sunkiai. Bus artima nebent tiems kas alkoholio vartojime ir depresijoje bando įžiūrėti ką nors tauraus, gilaus. Tik nereikia sakyti "tai eik skaityk 50 atspalvių, ten viskas aišku". Aš ne apie tai. Dar patiks tiems ir toms, kas lankėsi Romoje ir įsivaizduoja, kad jau viską ten pažįsta.
 3. 100%
  Skaitant šią knygą išties ją išgyveni. Pro akis praplaukia Italijos vaizdai, bohemos atstovų veidai, kažkur pasigirsta Mocarto muzika, o gatvės minioje pabyra apelsinai.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...