20%
20%

Paskutinis orkas. I knyga

L’ULTIMO ORCO

Silvana De Mari

Vertinimas nėra galimas:
95% of 100
(įvertinimai 4)

EAN kodas: 9786094413490, ISBN kodas: 9786094413490, SKU: 000000000002165057, Puslapių skaičius: 264, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Italų, Originalo kalba: Italų, Leidimo metai: 2015-11-01, Formatas: 22,6x16,6x2,7, Knygyne: 12.39, Leidykla: Nieko rimto UAB

Ypatinga kaina 9,91 € Knygyne 12,39 €

Sutaupote 2,48 € (20%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Rankstrailis labai myli savo mamą, tėtį, sesę ir broliuką ir padarytų viską, kad jie būtų sotūs ir laimingi. Iš pradžių tenka slapta medžioti, kad išmaitintų šeimą, nors tai ir draudžiama. Vėliau, trūkstant pinigų tėčio vaistams, jaunuolis išsiruošia tapti pėstininku – taip galės ne tik siųsti pinigų namo, bet ir ginti žmones nuo žiaurių ir nekenčiamų orkų. Nors jį auklėjo būti taikiam, Rankstrailis supranta, kad gyvenime dažnai tenka kovoti. Tačiau išmokti atskirti blogį nuo gėrio ir atsilaikyti prieš neteisybę kartais gali būti sunku.


Šis pasakojimas – knygos „Paskutinis elfas“ tęsinys, tačiau jį galima skaityti ir atskirai – čia veikia kiti herojai ir pristatomas visai kitas požiūris į įvykius. Nuotykių istorija susilaukė didelio kritikų dėmesio ir apdovanojimų.


Italų rašytoja Silvana De Mari (g. 1953 m.) dirbo chirurge Italijoje ir savanoriavo Etiopijoje. Supratusi, kad sielos žaizdos kamuoja ne mažiau nei kūno žaizdos, pradėjo užsiiminėti psichoterapija. Matydama, kiek žemėje liūdesio ir skausmo, nusprendė rašyti pasakas apie neteisybę, persekiojimus, diskriminaciją ir maištą.

Deja, kardų, kurių ašmenys buvo neblogos kokybės, rankenos būdavo puošiamos ornamentais,
beveik visada sidabriniais ar alaviniais, o geriausio plieno kardų – net ir auksiniais. Rankstrailis visa širdimi nekentė bet kokių įmantrybių. Kardas buvo kardas – jis bus suteptas kažkieno krauju ir kad ir koks tas žmogus apgailėtinas, jis vis vien būtybė, kurią motina išnešiojo savo įsčiose. Jokios sidabro ar aukso puošmenos neturėjo garbinti žudynių.

Žmonių pasauliui gresia pavojus: pavojingos orkų gaujos puldinėja kaimus ir miestelius. Iš šių pabaisų gailesčio nėra ko laukti, telieka bėgti.


Rankstrailio tėvai irgi kadaise spruko nuo orkų, palikę namus. Sau jis pasižada: užaugęs taps kariu ir gins visus nekaltuosius – kol paskutinis orkas žemėje prašys jo pasigailėti.


Tačiau karys turi klausyti valdovo įsakymų. Rankstrailiui liepta palikti orkus ir vytis elfą su drakonu, kurie neva kalti dėl visų pasaulio negandų. Tačiau ar jie iš tiesų tokie blogi, kaip žmonės pasakoja? Ar juos persekioti teisinga?


Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos tarybos (IBBY) premija
Prancūzų vaikų literatūros premija „Prix Sorcières“

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 4)
TOP komentarai
 1. 100%
  nuostabi knyga, pirmą kart įsimylėjau knygos veikėją bei pirmą kart skaitymo varomoji jėga tapo pavadinimas. Patiko subtilumas ir pokalbiai. Gerokai pranoko pirmąją knygą, bet be pirmos, ši dalis prarastų puse savo žavesio.(turbūt "spoileris") Veiksmas vyksta tuo pačiu metu, kaip ir knygoje "Paskutinis elfas" tik iš kitos barikadų pusės.
 2. 100%
  Labai įdomi, įtraukinti ir liūdna knyga...
 3. 100%
  labai gera knyga:)
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...