Penki ketvirčiai apelsino

ISBN kodas: 9786094444357, EAN kodas: 9786094444357

Five Quarters of the Orange

Joanne Harris

Vertinimas nėra galimas:
97% of 100
(įvertinimai 6)

ISBN kodas: 9786094444357, EAN kodas: 9786094444357, SKU: 000000000002187967, Puslapių skaičius: 320, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2021-10-06, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Formatas: 21,6x14,4x2,5, Vertėjas: Galina Baužytė-Čepinskienė, Leidykla: SOFOKLIS, UAB

Ypatinga kaina
14,79 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Po daugybės metų Frambuaza Dartigen grįžta į gimtąjį kaimelį ant Luaros upės kranto. Iš motinos paveldėjusi receptų knygą ir aistrą kulinarijai, ji atidaro užkandinę ir bando pradėti gyvenimą iš naujo. Tačiau praeitis nepaleidžia – dėl karo metais kaimelio gyventojus ištikusios tragedijos moteris priversta slėpti savo tapatybę. Skaudžius prisiminimus atgaivina ir tarp gardžių receptų įsipynę motinos dienoraščio fragmentai.

Per Antrąjį pasaulinį karą kaimas buvo okupuotas nacių. Dartigenų šeima, kurią geležiniu kumščiu valdo Mirabelė Dartigen, atsiduria kontroversiškų įvykių sūkuryje. Našlaujančios, nuo siaubingos migrenos kenčiančios motinos apleisti vaikai priversti anksti suaugti ir išmokti, kad žiauriame pasaulyje galioja vienintelė – išlikimo – taisyklė. Taip jų gyvenime atsiranda vokiečių kareivis Tomas, pamažu įtrauksiantis visą šeimą į šantažo, melo ir išdavysčių pasaulį.
Prikeverzotoje motinos receptų knygoje, kuri Frambuazos sūnėnui tereiškia pasipelnymo šaltinį, glūdi paslaptis, kas iš tiesų nutiko tą tragišką vasarą, kai Frambuazai buvo devyneri. Tik suvedusi visas sąskaitas su skausminga praeitimi ji galės vėl pamilti gyvenimą, atgaivinti ryšį su dukterimis ir gal net pagaliau į širdį įsileisti meilę.

„Penki ketvirčiai apelsino“ – garsiosios Joanne Harris maisto trilogijos dalis, vadinama tikra fiesta literatūros gurmanams. Žinomiausias trilogijos romanas „Šokoladas“ buvo adaptuotas „Oskarui“ nominuotai dramai su Juliette Binoche ir Johnny Deppu. J. Harris yra parašiusi per aštuoniolika įvairaus žanro kūrinių, taip pat nuo paauglystės groja būgnais ir fleita muzikos grupėje. Gyvena Šiaurės Anglijoje, įvertinta Britanijos imperijos ordinu. 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 6)
TOP komentarai
 1. 100%
  Nelabai mėgstu skaityti meilės romanus, bent taip iš pradžių pagalvojau paimdama šią knygą į rankas, bet suklydau. Knyga nepasirodė banali. Skaitėsi lengvai, bet labai įdomiai. Naujai atrasta rašytoja.
 2. 100%
  Nelabai mėgstu skaityti meilės romanus, bent taip iš pradžių pagalvojau paimdama šią knygą į rankas, bet suklydau. Knyga nepasirodė banali. Skaitėsi lengvai, bet labai įdomiai. Naujai atrasta rašytoja.
 3. 100%
  Nepaprastai intriguojanti ir nenuspėjama knyga, tačiau skaitosi gana sunkiai. Karo Prancuzijoje laikotarpis. Į beprotybę patekusi moteris, netekusi kare vyro, turinti tris vaikus ir proklausoma nuo morfino, galinčio sumažinti nesuvokiamus galvos skausmus. Savo vaikams ji kėlė siaubą, bet ji viską galėjo padaryti dėl savo vaikų. Iš kitos pausės, galėjo paaukoti savo vaikus, kad atsikratytų savo beprotybę sukeliančio skausmo. Knyga rašoma jaunausio vaiko, Frambuazos, akimis. Jos, brolio ir sesers motina buvo abejinga, jie neteko tėvo, neturėjo draugų žaidimams, kentė nepriteklius. Tačiau jie to beveik nejautė, gyveno savo laukiniame vaizduotės pasaulyje prie Luaros upės ir jiems beviltiškai reikėjo vokiečio Tomo. Istorijos kulminacija - girtų vokiečių pavogtais instrumentais grojamas džiazas tenyksčiams vaikams tapo burtais ... ir tragedijos pradžia. Kaip nekalta vokiečio ir vaikų draugystė ir nelaimingas atsitikimas pakeitė daugybės žmonių likimus.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...