20%
20%

Pravieniškių mafija. Nerašyti zonos įstatymai

Dainius Sinkevičius

Vertinimas nėra galimas:
80% of 100
(įvertinimai 7)

EAN kodas: 9786094791420, ISBN kodas: 9786094791420, SKU: 000000000002178681, Viršelio tipas: Kietas, Puslapių skaičius: 360, Spalvingumas: Spalvotas, Leidimo metai: 2018-11-15, Formatas: 21x14,5x3,1, Knygyne: 16.89, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB

Ypatinga kaina 13,51 €
Knygyne 16,89 €

Sutaupote 3,38 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Dar neskelbti faktai ir garsių kalinių išpažintys.

 

Pravieniškių mafija – daugiau kaip šešerius metus pataisos namuose veikęs itin pavojingas nusikalstamas susivienijimas, kurį sudarė teisėsaugai gerai žinomi organizuotoms nusikalstamoms grupuotėms priklausantys asmenys. Pagal kriminalinio pasaulio subkultūros elgesio taisykles gyvenantys grupuotės nariai zonoje perėmė valdžią – jiems pakluso ne tik kiti kaliniai, bet ir pataisos namų darbuotojai.

 

Pataisos namų užkulisius atskleidęs ir visą Lietuvos kalėjimų sistemą sudrebinęs naujienų portalo „Delfi.lt“ specialusis korespondentas Dainius Sinkevičius šioje knygoje aprašo tikrovę, kurios daugelis nenorėtų matyti: ne tik pateikia necenzūruotus kalėjimo „bachūrų“, „dūchų“ ir „gaidžių“ liudijimus apie kruviną kovą dėl autoriteto, kalinių luošinimus, prekybą narkotikais, draugystę su pareigūnais, santykius su pramogų pasaulio atstovėmis, bet ir pasakoja apie viešai neskelbtus ir nuo visuomenės nuslėptus nusikaltimus, taip pat publikuoja pirmą kartą prabilusių garsių kalinių išpažintis.

 

Pasakodamas apie šiurpą keliančius įvykius pataisos namuose, autorius nevengia kritikuoti teisėsaugos pareigūnų, kurie metų metus nesugebėjo sutramdyti zonai vadovavusių nusikaltėlių, ir atskleidžia, kokį pragarą turi ištverti pirmą kartą už grotų patekę nuteistieji ir ką jie išgyvena išėję į laisvę. 

 

„Ši knyga taip įtraukia, kad net ir padėjęs ją nebegali nustoti galvojęs apie tai, ką perskaitei. Dar labiau sukrečia, kad aprašomi įvykiai ir herojai yra tikri ir jie yra visai šalia mūsų. Mes, kaip visuomenė, privalome padaryti viską, kad situacija šalies įkalinimo įstaigose pasikeistų.“

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, „Delfi.lt“ vyriausioji redaktorė

 

Dainius Sinkevičius – kriminalinės publicistikos žurnalistas, apdovanotas įvairiomis premijomis už publikacijas apie korupciją ir teismų veiklą. Europos Komisija jį yra pripažinusi tolerantiškiausiu žurnalistu Lietuvoje. Dainiui Sinkevičiui taip pat įteiktas nacionalinis apdovanojimas už žodžio laisvės gynimą. 2018 m. Prezidentė Dalia Grybauskaitė autorių įvertino kaip žurnalistą, svariai prisidėjusį prie teisėsaugos institucijų veiklos skaidrinimo, ir už nuopelnus valstybei skyrė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalį.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 7)
TOP komentarai
 1. Dovilė
  100%
  Skaitant buvo sunku suvokti, kad tai neišgalvoti faktai, o paremti tikrais įvykiais ir pasakojimais iš pirmų lūpų. Ten vyksta sunkiai protu suvokiami dalykai, kurie suluošina tiek fiziškai, tiek psichologiškai kalinčius asmenis visam gyvenimui.
 2. Reda
  100%
  Labai idomi knyga,baisu pagalvoti kad tokie dalykai vyksta ten.
 3. Erika
  100%
  Mano vyras per gyvenimą buvo perskaitęs tik vieną knygą, ir tai mokykloje privalomą Dievų mišką. Nusprendžiau pabandyti ir vis dėl to padovanoti knygą. Neatsitraukia ketvirtas vakaras, labai patiko! Rekomenduoja!
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()