40%
40%

Psichoanalitikė kalbasi su Marina Abramović. Menininkė kalbasi su Jeannette Fisc her

ISBN kodas: 9786094275050, EAN kodas: 9786094275050

Jeannette Fischer

Vertinimas nėra galimas:
60% of 100
(įvertinimai 2)

ISBN kodas: 9786094275050, EAN kodas: 9786094275050, SKU: 000000000002188187, Puslapių skaičius: 168, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2021-11-05, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Formatas: 20x14x1,75, Knygyne: 23.99, Vertėjas: Emilija Ferdmanaitė, Leidykla: Kitos knygos, UAB

Ypatinga kaina
14,39 €
Knygyne
23,99 €

Sutaupote 9,60 € (40%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Nors pokalbių su Marina Abramović yra daug ir laisvai prieinamų, dažniausiai jie nuslysta paviršiumi. Taikydama psichoanalizę Jeannette Fischer bando atrasti gelmines menininkės ir jos kūrybos jungtis. Ši reta ir išskirtinė prieiga atskleidžia daug neregėtų M. Abramović pusių. Moterų dialogas, nesileisdamas į terapeuto ar menininko apibendrinimus, rodo atidų tarpusavio ryšį neprimetant kitam savo žinojimo, drauge ieškant atsikartojančių struktūrų ir dinamikos. Psichoanalitikė, užčiuopusi sąmoningus ir nesąmoningus elementus, svarsto apie skausmą ir smurtą. Gilūs pokalbiai, sutelkti į asmens ir kūrybos psichoanalizę, praplečia žinias ne tik apie garsią menininkę ir jos kūrybą, bet ir apie performanso meną bei žmogaus psichikos galimybes. 

Knygos pagrindas – įrašai iš keturių dienų viešnagės 2015 m. vasarą M. Abramović namuose Hadsone, papildyti psichoanalitikės komentarais ir iliustracijomis iš keturių išsamiau nagrinėtų performansų. Pokalbis vyko laisvųjų asociacijų metodu, o menininkė į šią avantiūrą leidosi siekdama geriau suprasti save ir savo kūrybą: „Rodos, tu rašai knygą man, kad mano siela praskaidrėtų. Yra dalykų, kuriuos norėčiau išsiaiškinti. Perprasti savo darbo ir gyvenimo sąsajas. Ką paimu iš asmeninio gyvenimo ir transformuoju į darbą, į kūrybą?“

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
 1. 80%
  Knyga skirta giliau pažvelgti į M.Abramovič performansus ir kodėl buvo pasirinkta tokia forma. Daug dėmesio skirta tėvų paliktoms traumoms.
  "Atsisakyti savo tapatybės, kad išpildytum kieno nors kito norus, pažadina baimę. Ego neleidžiama egzistuoti. Santykių klijais tampa baimė ir bejėgiškumas, o ne geranoriškumas".
  "Tyla reiškia, jog žmogus ne(be)turi žodžių tam, ką patyrė, nes potyris buvo nepakeliamas, ir taip pat todėl, kad nebuvo nė vieno klausančiojo".
  "Kai kas nors su tavimi elgiasi bjauriai, turi teisę ir privalai už save pakovoti ir apsiginti. Negali pateisinti kito žmogaus agresijos ir ieškoti jame gėrio, kol jis tave talžo".
  "Nuolat susidurti su nieku yra nepakeliama. Siaubinga. Yra kažkas, kam esu niekas. Sutinki su mažu, kad tik neatsitrenktum į šį nieką ir neišprotėtum. Sumanu. Menka šypsenėlė - geriau nei nieko".
 2. 40%
  Labai nuvylė. Psichologės ir menininkės tikro dialogo ir požiūrių susidūrimo minimaliai, psichologiškai analizuojamos Marinos pasakojimų nuotrupos, analizės ilgos, jų turinys labai kartojasi, vyniojami ir vyniojami tie patys pagrindiniai keli teiginiai. Jaučiasi pritempimas, kūrybos prasmės susiaurinimas, suvijimas į vieną kampą. Autobiografinė Marinos knyga buvo fantastiška, nu šita - nesusipratimas.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...