25%
25%

Pusė dangaus. Gelbstint moteris visame pasaulyje ir priespaudą paverčiant naujom is galimybėmis

ISBN kodas: 9786094372827, EAN kodas: 9786094372827

Half the Sky: Turning Oppression into Opportunity for Women Worldwide

Nicholas Kristof, Sheryl WuDunn

Vertinimas nėra galimas:
80% of 100
(įvertinimai 3)

SKU: 000000000002163594, EAN kodas: 9786094372827, ISBN kodas: 9786094372827, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Minkštas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 360, Leidimo metai: 2015-01-01, Formatas: 21,5x15x2,6, Knygyne: 11.79, Leidykla: Eugrimas UAB , Vertėjas: Sigrida Rupšytė

Ypatinga kaina 8,85 € Knygyne 11,79 €

Sutaupote 2,94 € (25%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Jūsų rankose knyga, keičianti gyvenimus. Ji nukels jus toli už komforto zonos ribų ir privers atsigręžti į moteris, užrakintas viešnamių kambariuose, patiriančias smurtą ir patyčias šeimose, dėl išsilavinimo stokos kenčiančias skurdą ir nepriteklių namuose... Tokių moterų pasaulyje yra daugiau nei milijardas. Šioje knygoje jos pasakoja savo istorijas ne tam, kad sukeltų gailestį, o norėdamos parodyti, kaip įveikė patirtą neteisybę ir ko reikia imtis, kad panašaus likimo moterų gyvenimai iš pagrindų pasikeistų.

 

Dviejų dolerių pagalba leidžia afrikietei Goreti pradėti savo verslą ir išsilaisvinti iš vyro tironijos; išprievartauta ir pažeminta pakistanietė Muktar vietoje savižudybės pasirenka kovą, kuri sukelia neįtikėtinus pokyčius jos šalyje; tokio pat likimo indė Sunita, užuot kritusi į neviltį, atranda savyje jėgų įkurti mokyklų vaikams; iš sekso vergijos išlaisvinta kambodžietė Sri Raf sugeba sukurti šeimą ir tapti verslininke; o indė Mina nepasiduoda tol, kol neatsiima iš jos atimtų vaikų...

 

Tai tik keletas šioje knygoje pasakojamų istorijų apie moteris, kurios sugeba pasipriešinti įsišaknijusioms tradicijoms ir žmonių tamsumui. Šie teigiami pokyčiai įgyja pagreitį, kai prie jų prisijungia moterų organizacijų atstovai, gydytojai, mokytojai, finansiniai rėmėjai – visi geros valios žmonės, kovojantys už moterų teises visame pasaulyje ir tikintys, kad „moteris iš tikrųjų laiko pusę dangaus“ (kinų patarlė).

 

Šioje knygoje dviejų talentingų žurnalistų pora sutelkė savo jėgas nušviesti pagrindines prieš moteris taikomos prievartos ir diskriminacijos problemas – priverstinę prostituciją, gimdyvių mirtingumą, smurtą šeimoje ir kitas neteisybes, kurias vis dar patiria milijonai moterų visame pasaulyje. Autoriai nesistengia apkrauti skaitytojų šiurpą keliančia statistika, jų tikslas – leisti pačioms moterims papasakoti savo istorijas ir kartu paieškoti problemų sprendimo būdų. Mergaičių ir moterų švietimas, šeimos planavimas, mikrofinansavimas – tai tik keletas šioje knygoje pateiktų veiksmingų priemonių, iš pagrindų pakeitusių šios knygos herojų likimus.

 

Nikolas D. Kristofas ir Šeril Vodjun yra pirmoji sutuoktinių pora, apdovanota žurnalistine Pulitzerio premija už įvykių Kinijoje nušvietimą, dirbant New York Times korespondentais. Taip pat jie gavo 2009 m. Deitono literatūrinę taikos premiją už viso gyvenimo pasiekimus (2009 Dayton Literary Peace Prize for Lifetime Achievement) ir dar daug kitų apdovanojimų, įskaitant ir Džordžo Polko ir Užjūrio spaudos klubo (George Polk, Overseas Press Club) premijas.

N. Kristofas 2006 m. buvo apdovanotas antrąja Pulitzerio premija už „vaizdingas, labai informatyvias apžvalgas, kurios – rizikuojant savo paties saugumu – atkreipė pasaulio dėmesį į genocidą Darfūre.“

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 100%
  Knyga dvelkianti stiprybe, primenanti kiek daug turime ir galime. Aprašytos tikros istorijos sukrėtė. Apie smurtą, švietimo stoką ir visas kitas negandas girdėjome visi, tačiau ši knyga parašyta taip meistriškai, jog ateodo leidžia prisiliesti prie asmeninių tragedijų ir viską pamatyti iš arti. Tai knyga, kuri parodo, kiek daug gali netgi vienas žmogus kai yra tikėjimas ir ryžtas, knyga, verčianti susimąstyti ir įkvepia veikti.
 2. 80%
  tema tikrai aktuali ir verta knygos,bet tik vos puse knygos galejau perskaityt su idomumu,toliau daresi vis nuobodziau,kartojama tas pats per ta pati tik kad veikejei kiti.manau kad kitoks rasymo stilius labiau pasiektu skaitytoju sielas
 3. 60%
  Perskaičius „Pusę dangaus", atrodo, kad neįmanoma paprasčiausiai pamiršti tuos faktus ir nieko nedaryti. 2 doleriai jų gyvenimą gali apversti aukštyn kojom, tai kodėl neišgelbėjus, dar vienos moters, gyvybės?
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...