Pusryčiai su Sokratu

ISBN kodas: 9789986168225, EAN kodas: 9789986168225

Breakfast with Socrates

Robert Rowland Smith

Vertinimas nėra galimas:
67% of 100
(įvertinimai 6)

Knygos formatas: Popierinė knyga, SKU: 000000000002132504, ISBN kodas: 9789986168225, EAN kodas: 9789986168225, Puslapių skaičius: 230, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2011-01-01, Formatas: 14,7x22,2x2,1, Leidykla: Tyto alba UAB

Ypatinga kaina
4,45 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Robertas Rowlandas Smithas (Robertas Roulandas Smitas) – britų filosofas, dėstytojas ir konsultantas. Žinomas, kaip akademinių studijų apie J. Derrida ir S. Freudą autorius, dabar yra atsidėjęs filosofijos populiarinimui – rašo knygas ir straipsnius apie jos taikymą kasdieniame gyvenime, laikraštyje „The Sunday Times“ turi savo skiltį, skirtą moralės klausimams, yra nuolatinis BBC televizijos ir radijo laidų dalyvis. Daugelį metų praleidęs Oksforde, dirbęs Prancūzijoje, JAV, Norvegijoje, R. Rowlandas Smithas grįžo į gimtąjį Londoną ir gyvena čia su žmona ir trimis dukterimis.

Filosofija, kaip mokslas, ne vienam iš mūsų atrodo sunkiai suprantamas ir nutolęs nuo kasdienio gyvenimo. Tokiai nuostatai paneigti ir skirta Roberto Rowlando Smitho knyga „Pusryčiai su Sokratu: kasdienio gyvenimo filosofija“. Joje kasdienio gyvenimo reiškiniai iliustruojami filosofijos dėsniais, o šie – kasdienio  gyvenimo reiškiniais. Autorius nuosekliai veda mus per kasdieninės dienotvarkės elementus, pradedant rytmetiniu kėlimusi iš miego, per prausimąsi, pusryčiavimą, vykimą į darbą ir t. t., iki pat susiruošimo nakties miegui. Apie kiekvieną šių dienotvarkės etapų yra ką nors pasakę didieji pasaulio mąstytojai, ir jų mintys pateikiamos knygoje. Mes retai susimąstome apie tai, kaip mūsų kasdieniai veiksmai susiję su platesne pasaulio, kuriame gyvename, samprata, bet knygos autorius išmintingai, šmaikščiai ir autoritetingai iliustruoja šias sąsajas. Šioje pavalandžiui išdėstytoje vienos gyvenimo dienos išklotinėje randame ir Lukrecijaus paaiškinimą, kodėl geriau „būti nepasiruošus“, ir Emersono patarimus dėl atostogų planavimo, ir Jungo įžvalgas apie sapnus, ir Millio pamąstymus apie pasprukimą iš darbo, ir, galiausiai, ką apie seksą yra pasakęs Aristofanas. Per pavyzdžius iš filosofijos, literatūros, politikos, psichologijos autorius parodo, kaip, remiantis pažangiausiais žmonijos pasiekimais, galima pagerinti gyvenimo kokybę. Laiko patikrintos šviesiausių žmonijos protų mintys neduoda pagrindo abejoti knygos moksline ir pažintine verte.

Knyga „Pusryčiai su Sokratu“ išversta į keliolika kalbų ir sulaukė didelės sėkmės įvairiose šalyse.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 6)
TOP komentarai
 1. 100%
  Man patiko. Buvo minčių, kurios įkvėpė kitokiam gyvenimui, kurių ir ieškojau šioje knygoje... Paprastos tiesos, kurias kartais reikia tiesiog prisiminti.
 2. 100%
  Išties verta perskaityti šią knygą vien dėl to, kad visai kitu kampu pažvelgtum į savo kasdienį gyvenimą. Galbūt jis pasirodys besąs žymiai prasmingesnis, sudėtingesnis ir įdomesnis nei galėjote pagalvoti. Kitą kartą pusryčiaudamas, eidamas į darbą ar pramogaudamas prisiminsi, kad galbūt tai darai ne vienas, o kompaniją tau palaiko kad ir Sokratas.
 3. 80%
  Labai smagiai parašyta knyga, pritaikyta skaityti eiliniam piliečiui. Pasirodo kiekvienas žmogus gali rasti malonumą filosofijoje.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...