SUPERKAINA

Raišteliai

ISBN kodas: 9786090134818, EAN kodas: 9786090134818

Lacci

Domenico Starnone

Vertinimas nėra galimas:
71% of 100
(įvertinimai 14)

ISBN kodas: 9786090134818, EAN kodas: 9786090134818, SKU: 000000000001111554, Puslapių skaičius: 160, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2018-11-06, Kalba, iš kurios versta: Italų, Originalo kalba: Italų, Formatas: 23,5x14,3x1,8, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
3,66 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Domenikas Starnonė (Domenico Starnone, g. 1943 m.) savo tėvynėje Italijoje yra vienas skaitomiausių ir gerbiamiausių rašytojų. 2001 m. D. Starnonė pelnė aukščiausią Italijos literatūrinį apdovanojimą – premiją „Strega“.

„Raištelių“ siužetas paremtas neištikimybės istorija: vyras palieka šeimą ir išeina pas jaunesnę moterį. Tačiau romano kompozicija šią istoriją paverčia kokia tik nori, tik ne banalia.

Knyga prasideda Vandos rašomais laiškais vyrui Aldui: iš pradžių kupinais įniršio ir nevilties, vėliau – persunktais kartėlio ir susitaikymo. Išties, ar begali būti kas banaliau: po dvylikos metų santuokos vyras palieka šeimą (žmoną ir mažamečius sūnų bei dukrą) dėl žavios devyniolikmetės. Tačiau tai – tik viena istorija. Antroje knygos dalyje pasakojamos kitos dvi. Po daugybės metų, vėl gyvendamas su Vanda, Aldas randa senus laiškus ir jie atgaivina anų dienų įvykius. Susipažinę su vyro pasakojimu, išgirstame ir jau suaugusių poros vaikų – Sandro ir Anos – versiją. Prieš skaitytojo akis pamažu atsiskleidžia visas lemtingųjų įvykių paveikslas, savaip paveikęs visos šeimos gyvenimus.
Jausmingai, taikliai ir autentiškai aprašytoje šeimos dramoje D. Starnonė įtikinamai parodo, kad jokios istorijos veikėjai negali būti išskirtinai teisūs ar kalti. Nevengdamas provokuoti, bet ir ne didaktiškai autorius ragina skaitytoją neskubėti teisti ir visuomet prisiminti, kad nė vienas iš mūsų negali iki galo suprasti kito žmogaus minčių nei jo poelgių.

„Akylas ir skvarbus žvilgsnis į santuokos krizę išgyvenančią porą. Istorija žaižaruoja ir žeidžia lyg sudužusio veidrodžio šukės.“ The Guardian
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 14)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai patiko.Seimynine drama.
 2. 100%
  Puiki!!!.turinčiam gyvenimo patirtį skaitytojui.Skaičiau po E.Ferante Apleisties dienos.Abi knygos skyrybų tema.nors Ferante yra slapyvardis.bet yra šaltinių nurodančių .kad šie autoriai sutuoktiniai.
 3. 100%
  Negaliu pasakyti, kad knygos siužetas būtu labai įtraukiantis, tačiau knygą tikrai verta perskaityti ir verčia susimąstyti, vien dėl pabaigos negaliu knygos blogai vertinti. Knyga apie šeimos krizę, vyro neištikimybę, žmonos pykčio, depresijos protrūkius ir vaikus, kurie įtraukti į tėvų nesutarimų centrą. Knygos pabaiga stripri, verčianti susimąstyti, jog matant tėvų nesutarimus labiausiai išgyvena vaikai, kartais tai palieka neužgijančius randus ir net neatitaisomą žalą visam gyvenimui
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...