27%
27%

Riešutų duona

Saulius Šaltenis

Vertinimas nėra galimas:
70% of 100
(įvertinimai 7)
Knyga, virtusi filmu

Featured Product: Ne, EAN kodas: 9786094662706, ISBN kodas: 9786094662706, SKU: 000000000002174489, Puslapių skaičius: 152, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Lietuvių, Leidimo metai: 2017-11-02, Formatas: 20,6x13,2x1,9, Knygyne: 10.69, Leidykla: Tyto alba UAB

Ypatinga kaina 7,78 € Knygyne 10,69 €

Sutaupote 2,91 € (27%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

„Riešutų duona“ ˗ apysaka apie dviejų jaunų žmonių meilę pokario provincijos miestelyje. Tačiau iš šio sakinio nieko nesužinosite apie įvykius, besimainančius prieš akis lyg kine. Ryškius, vienu metu simpatiškus, graudžius ir juokingus personažus. Apie visą tekstą persmelkiantį ironišką lyrizmą, leidžiantį apie rimtus dalykus kalbėti su šypsena. Visa tai skaitytoją knygon ne įtraukia, o  tiesiog įsuka.

Tolimais 1972-aisiais, kai Lietuva dar buvo Lietuvos Tarybų Socialistinė Respublika, Sauliaus Šaltenio rašyta apysaka buvo literatūros įvykis, kuris kartojasi iki šiol – kiekvienu laiku ją skaitant iš naujo. Tuo metu Šaltenis parodė neįtikėtiną gebėjimą juoktis iš santvarkos jai pačiai to nesuvokiant ir kartu kalbėti apie visais laikais žmogų jaudinančius dalykus – meilę, bičiulystę, nesantaiką. Galima tik pavydėti tiems, kurie apysaką skaitys pirmąsyk, ir džiaugtis pačiam skaitant kaskart iš naujo, nes tokia jau ta gero kūrinio magija – tolima dulkėto provincijos miestelio meilės istorija kartu yra pasakojimas apie mus čia ir dabar, kad ir kokio amžiaus būtume.

Pagal apysaką „Riešutų duona“ 1978 m. sukurtas to paties pavadinimo vaidybinis filmas, laikomas pirmąja lietuviška tragikomedija (rež. Arūnas Žebriūnas).

Knygoje spausdinami  ir keturi Sauliaus Šaltenio apsakymai: „Amžinai žaliuojantis klevas“, „Namai iš kedro, pašiūrė iš kiparisų“, „Atminimo cukrus“, „Drugelis medinėm kojom“.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 7)
TOP komentarai
 1. 100%
  Nuostabus lietuvių literatūros šedevras. S. Šaltenis turi išties retą savybę - kuria "talpų", metaforų pilną, bet nesudėtingai skaitomą tekstą.
 2. 100%
  Nuostabi knyga rekomenduoju
 3. 100%
  Pamenu mokykloje labai dažnai girdėjau apie šią istoriją, bet taip niekad jos ir neskaičiau ir kai gavau šią knygą kalėdoms dovanų - buvau tokia laiminga.
  Pradėjus skaityt buvo toks jausmas, it jau tai žinau, girdėjau, mačiau visa tai realiame pasaulyje ir tik baigusi supratau, kad būtent tai - gyvenimas.
  Pirmoji meilė tokia ypatinga, nepakartojama, atrodo savo ir antros tokios nėra, bet tuo pačiu ir tokia vienoda: tyri jausmai, besąlygiškas prisirišimas, pasiryžimas didžiausiam nuotykiui ir kovai, jei reikės apsaugoti savo meilę. Dabar eisiu žiūrėti filmo ir išgyventi tuos pačius jausmus ;)
  Knygoje taip pat yra ir keli pasakojimai, nors jie trumpi, bet labai aktualūs: ir šiandiena esama tokių žmonių, įvykių ir elgesio. Nujaučiu, kad kiekvienas skaitydamas atpažins tikrus žmones iš gyvenimo: kaimyną, praeivį gatvėje ar kt.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...